LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Co řikáte na Samsuns s95B na ten novej QD OLED. Pořídil jsem c1 55" za 20 000. Myslíte si, že se může na podobnou cenu dostat do 3 let QD OLED?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

Pockej, podivam se do vestici koule. Muze.
S95B nema QD LED panel.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

Mas pravdu, sorry.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Zofrenko »

55 c1 si kupil perfektne za tu cenu. bud rad a uzivaj si ho a ser na neaky QD oled. Nic take nepotrebujes.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Co na něj říkáme? Zatím ho tu nikdo nemá ale poznatky z cizích for a videí jsou takovéto:

1. Na OLED zatim nejlepší gamut a jas + neměly by trpět podsaturací ve vysokym jasu jako WRGB OLED co má LG.
2. Teoreticky by měly při nízkém jasu vydžet výrazně více než se vypálej.
3. Samsung to přehání se SW processingem a je tam příliš velkej dynamickej kontrast, některý věci jsou přesaturovaný + přesvětlený + je tam i black crush, ač k tomuhle panelu by tohle fakt dělat nemuseli.
4. Pixel layout je takovej zvláštní, trojúhelníkovitej což způsobuje bleed určitejch barev při ostrém přechu černá/bílá, vypadá to jako kdyby jsi na CRT neměl dobře odladěnou konvergenci. To je největší bolístka pro použití "jako monitor". Jinak je to ale prostě nejlepší OLED na trhu.

Cena do budoucna těžko odhadovat, Samsung si stěžuje že výroba má hodně špatnou výtěžnost a neni ani jisté jestli tato technologie bude dále pokračovat.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Ty testy na rtings jsou spis teorie nez praxe.QN90B je podle vseho o dost lepsi nez QN90A.Porad sleduju tema na avs foru https://www.avsforum.com/threads/2022-s ... t-61641688
a proste lidi co maj oba monitory rikaj, ze QN90B je o dost lepsi.Rtings meri contrast na sachovnici coz nema s filmem nic spolecnyho.Local diming tam pouzivaj nakej kriz na cernem pozadi-to taky nic nerekne o filmech.Takze bych to bral s rezervou.
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

DOC_ZENITH píše: úte 3. kvě 2022, 10:57 Co na něj říkáme? Zatím ho tu nikdo nemá ale poznatky z cizích for a videí jsou takovéto:

1. Na OLED zatim nejlepší gamut a jas + neměly by trpět podsaturací ve vysokym jasu jako WRGB OLED co má LG.
2. Teoreticky by měly při nízkém jasu vydžet výrazně více než se vypálej.
3. Samsung to přehání se SW processingem a je tam příliš velkej dynamickej kontrast, některý věci jsou přesaturovaný + přesvětlený + je tam i black crush, ač k tomuhle panelu by tohle fakt dělat nemuseli.
4. Pixel layout je takovej zvláštní, trojúhelníkovitej což způsobuje bleed určitejch barev při ostrém přechu černá/bílá, vypadá to jako kdyby jsi na CRT neměl dobře odladěnou konvergenci. To je největší bolístka pro použití "jako monitor". Jinak je to ale prostě nejlepší OLED na trhu.

Cena do budoucna těžko odhadovat, Samsung si stěžuje že výroba má hodně špatnou výtěžnost a neni ani jisté jestli tato technologie bude dále pokračovat.
Super, děkuji moc za poznatek.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

HEAD píše: úte 3. kvě 2022, 14:41Rtings meri contrast na sachovnici coz nema s filmem nic spolecnyho.Local diming tam pouzivaj nakej kriz na cernem pozadi-to taky nic nerekne o filmech.Takze bych to bral s rezervou.
Právě že tyhle testy odhalí, jak dobrý local dimming je - čím více zón, tím lépe si to na šachovnici vede - je to čistý kontrast mezi bílou a černou.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Statickej obraz ti nerekne nic o local dimingu.QN90B je lepsi v local dimingu kvuli lepsimu algoritmu(rychlejsi a presnejsi) a taky nezatemnuje tak male highlighty v HDR(treba 0.2% jako perla ve vlasech atd)
https://www.youtube.com/watch?v=PQxQNNz5t54&t=
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

obojí je mizérie - bloom :) HDR má smysl jen na OLED.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Local dimming je mizérie, HDR ale lze mít i na LCD co má solidní VA panel, ostatně, z určitejch úhlů pohledu i na IPS.

HDR má 2 části.

1. Využití širšího gamutu.
2. Využití většího jasu.

Oboje jde aktivovat i na LCD, jen s tim že u IPS to bude na prd s tim jasem/kontrastem a u VA o něco lepší ale Oled to zdemoluje. Čím opovrhuji je max dosažitelnej jas protože to je mi večer v tmavym koutě useless ale hlavně že se na to dávaj vyfejkovaný HDR certifikace že.

Paradoxní je že jsem neuvedl bod 3 ala kontrast, protože ten paradoxně HDR moc nezohledňuje a byl stejně velkym benefitem už u Plazmy mimo HDR. Zohledňuje max tmavej bod vs max světlej a kolik onen světlej dá nitů, ale nezohledňuje skutečnej pixel to pixel kontrast a kvalitu/hloubku černý. Proto vznikaj takový paskvily co si přes local dimming naženou testy v gigantický šachovnici a dostanou dobrej HDR rating a pak se někdo má tvářit že je to ve skutečnosti dobrej display. Ihmo neni. Kontrastr je u LCD tak dobrej jak je dobrej kontrast samotného panelu. Sorry ale local dimming nic nezachrání a je to vesměs joke a to řikam jako majitel QN90B.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Nevim me teda HDR nepripada na OLED nak perfektni.V dost scenach je black crush a nebo jsou moc tmave pac OLED nema dost nitu.HDR je myslim masterovano na 4500nitu, takze OLED s 800nitama nema moc sanci :)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

800 je málo? děláš si srandu? Já HDR nepoužívám i z toho důvodu, že na tom monitoru co mam nejde při HDR omezit jas = 400nits i večer kdy je to fakt nepříjemný. Jinak by to bylo ok, protože to umí ten QuantumDot široký gamut krásně využít a barvy (třeba pleťovky) jsou namapovány dobře - vypadají reálně, ale do toho krásně křiklavě svítí různý neony a pod (cyberbug). Já sem rozhodně pro širší gamut, než zbytečný přepálený maximální jas - světlé scény jsou večer pak už nepříjemné.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od killerek »

U TV par metru ode me vetsi jas snesu, ale u monitoru na stole opravdu ne.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Ache píše: úte 3. kvě 2022, 21:58 800 je málo? děláš si srandu? Já HDR nepoužívám i z toho důvodu, že na tom monitoru co mam nejde při HDR omezit jas = 400nits i večer kdy je to fakt nepříjemný. Jinak by to bylo ok, protože to umí ten QuantumDot široký gamut krásně využít a barvy (třeba pleťovky) jsou namapovány dobře - vypadají reálně, ale do toho krásně křiklavě svítí různý neony a pod (cyberbug). Já sem rozhodně pro širší gamut, než zbytečný přepálený maximální jas - světlé scény jsou večer pak už nepříjemné.
U LCD mi pripada, ze diky tomu bloomingu/cloudingu to vypada naoko jasnejsi nez u OLEDU.Ja koukal na Pacific rim a bylo to desne tmavy s hodne black crushem.A to na to koukam vecer.
Edit schvalne jsem si zastavil scenu v edge of tommorow kde jsou svetla a stin a hejbal jsem s OLED brightness a rozdil mezi 50 a 100 nebyl zadnej.Tak nevim jestli to ma vypada tak tmave a utlumene a nebo je neco blbe u me.Ale vic jak 200-300nitu tam urcite nebude.Navic ten obrazek vypada stejne jako ve filmu(jak to vidim ja) i kdyz by to melo byt vyblity pac jsem udelal screenshot pod hdr?Divny.
https://abload.de/img/2022-05-04hqjqe.png
Ten SDR/HDR slider pod HDR ve win nic nedela krome SDR??Pac ja to mam na 0 :)
Edit2:tak po dalsim patrani to dela Filmmaker mod.Po prepnuti na standard nebo cinema to ma najednou 2x vetsi jas.Co to ma znamenat?
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

Tak ono HDR ve win mi přijde pořád celkem rozbitý.

Že má TV různej maximální jas pod jinými režimy jsem si taky všiml a když nastavím třeba sport a gamemode na naprosto stejný hodnoty (jas, kontrast, oled jas, všechny dynamický kontrasty apod vypnutý), tak gamemode je o třetinu tmavší, to taky moc nechápu.
PS5 | LG OLED CX55
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Ja to dal na cinema mod a vypada to ok.Jen v pulce HDR filmu se to najednou strasne ztmavilo.Musel jsem prejet na jinou cast filmu aby tam byl zase jas na 100% :lol:
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

To je co za zdroj z ceho je ten screen vyse? Je to rozmazany jak nejaky HD ready...
Testujes to z PC? Jaky system, jak nastaveno HDR vylepseni obrazu, jaky player?
Zkusil si stejny film pustit z flashky v USB pres interni prehravac v TV?

Pouzivam pouze cinama mode. Tmave sceny jsou tmave, ale neztraci detaily. Mam jen retail UHD a remuxy, zadny ripy, zadny komprimovany sracky s buh vi jakym nastavenim. Na obou TV co mam to hraje stejne (mam 65 a 83). U jedne tv jedu pres interni player a NAS, u druhe je media box a NAS + BD player. Rozdil mezi retail diskem a remuxem nepozoruju. Netflix ma velmi slusny 4k, HBO mi prijde mirne horsi, zatim jsem nemel cas porovnavat treba novy Matrix z HBO a BD disku. Nic neladim, mam jedno nastaveni pro vsechny filmy. Divam se zasadne v noci, nebo za velmi omezeneho svetla (mam venkovni "Z" zaluzie, ktere maji nizkou propustnost i za denniho svetla). Taky duvod, proc jsem sel do OLEDu.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Jak resite titulky aby se nevypalili?Protoze vsechno co sleduju ma titulky...Ja jsem dal barvu do seda.Bude to stacit?
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“