LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Riku píše: stř 27. dub 2022, 17:03 Jinak na filmy filmmaker mod s gammou 2.2 a všechny srajdy vypnutý, jediný co nechávám je to realcinema nebo jak se to jmenuje, aby to 24p obsah přehrávalo správně (neplést s tim shitem co dělá soap opera efekt)
Jo ten trumotion mod na pc nefunguje.Nastesti to sekani zmizi.Jsem zkousel 24fps stargate a nedalo se na to koukat.Pak jsem zprovoznil pc mod se 120fps a freesync a najednou to je v pohode :)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

zbytecne moc drahy.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

Na jakou vzdalenost? Na 2-3m ti bude fungovat temer vse...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Shaquille píše: stř 27. dub 2022, 20:47
Na jakou vzdalenost? Na 2-3m ti bude fungovat temer vse...
Na 8, 9 metrů cca.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

jestli chces mit klid, tak kup neco kvalitniho...
mam tento https://www.czc.cz/club3d-kabel-hdmi-ao ... 55/produkt a bez problemu
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

SDR filmy-Tady zadnej moc velkej rozdil neni.Trochu lepsi cerna a vic saturovane barvy, ale jinak obraz je +- stejnej
Ty mě normálně zabíjíš. Jak jsi to vůbec myslel že krom tmavejch scén neni rozdíl? Ty fakt nevnímáš rozdíl mezi tim co jsi měl na stole a C1? Tve já na co se kouknu, starej VA, novej VA, starej IPS, novej. Wide-gamut, rudej forsfor, W-RGB, Plazma, Oled, vše má pocitově naprosto jinej obraz, komplet jinej nádech, jinou kvalitu bílé a obeně většinou nádech barev určitym směrem, a ty přejdeš z IPS plečky na oled a "žádnej velkej rozdíl". Tve to jsi si mohl koupit ňákou cheapest velkoformátovou Illyamu s crap backlightem a byla by ok když jsi barvoslepej.

Sorry neber to osobně, ale tvé bagatelizování rozdílů mezi těmahle naprosto odlišnejma zobrazovadlama mě uvádí do rozpaků.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

tohle je taky perla
HEAD píše: stř 27. dub 2022, 01:33Ty keci, ze HDR na HDR400 monitoru neni HDR nejsou pravda.I kdyz je pravda, ze ten dell mel peak 520nitu, takze to bylo spis HDR 600 nez 400.Problem u toho dellu jsou tmave sceny, kde clovek bude mit blooming/clouding a cerna bude do sediva.Ale denni sceny jsou srovnatelne.
se nekde podivej na HDR 1000 a jestli tam neuvidis rozdil, tak bud jen a jen rad. Kamarad taky neslysi rozdil mezi sluchatky a kvalitnimi sluchatky. Pokud to nevidis v obraze, tak skvele pro tebe, usetris balik ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše: čtv 28. dub 2022, 13:22 Tve já na co se kouknu, starej VA, novej VA, starej IPS, novej. Wide-gamut, rudej forsfor, W-RGB, Plazma, Oled, vše má pocitově naprosto jinej obraz, komplet jinej nádech, jinou kvalitu bílé a obeně většinou nádech barev určitym směrem
Tohle je uberbulshit, sám vím že monitor nastavený podle sondy (CCFL, widegamut CCFL, LED, QD-LED....) má bílou vždy bílou, defaultní nádech si musíš zkorigovat, ale i staré vysvícené CCFL jde zkorigovat na pěknou bílou - možná to rozhodí zbytek, ale bílý bod po správném nastvení RGB bude vždy stejný. Nebo aspoň u těch x monitorů co se u mě vystřídalo to vždy platilo :wink:

Třeba teď sem si taky notebook (s RGB panelem) nastavil tak, aby barvy měly stejný nádech jako moje QD-IPS MSIčko. Výrazně rozdílné panely, s výrazně rozdílným default nastavením, ale po korekci je stupnice šedých stejná na obou (barvy kvůli gamutu logicky už pak ne).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já když dle sondy nastaim stejně bílou na S-PVA, W-LED IPS + to IPS s rudym fosforem + QD-VA, tak všechny maj na pohled jinou bílou ač dle sony je teplota ok. To co říkáš je krásná teorie, ale aby bílá měla stejnou bílou na takhle různejch monitorech hlavně s různými zdroji onoho světla, tak se musí už profiltrovat panelem a tudiž bude mít úplně jinej jas třeba, a to lidské oko prostě bude vnímat jinak, u mě to tak je a je to jeden z důvodů proč v práci je zákaz používat monitory s jinym typem backlightu i když je projekt třeba jen v rec.709 a všechny jsou zkalibrovaný na tento profil. Povoleno je používat pouze ty novější Eiza co maj LED a širokej gamut, protože ty starší ač zkalibrovaný na soundou stejné hodnoty, maj prostě pro většinu lidí jinej obraz a scény pak neseděly při finální kompozici.

Kdyby to bylo jak říkáš ty tak by tenhle problém neexistoval.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

Podle sondy - já myslím hlavně podle oka - na všech monitorech se ručně dostaneš na to samé. Pokud nějaký typ podsvícení oblbne sondu (ne každá sonda snese ultrawidegamut) je věc, druhá, ale dobře nastavený monitor podle bílé barvy nemáš šanci poznat (jestli je to LED, CCFL atd). To se mě ale nestalo nikdy - a dle sondy (nějaký eyeone shit) bílé je všude stejná při ručním nastavení na 6500K.

Ale je dost možný, že to každý vnímá jinak. Už sem to to někde psal, že REC.2020 gamut je celkem v tomhle nedosažitelný a možná i nepraktický - ty ultrasaturovaný primární barvy každý může vnímat jinak = může to pak opravdu každému oku lést do jiného nádechu. Což se děje i u foťáku - když vyfotíš vedle sebe sRGB a ultra-widegamut, tak widegamut půjde do červena i když okem to bude stejné.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

DOC_ZENITH píše: čtv 28. dub 2022, 13:22
SDR filmy-Tady zadnej moc velkej rozdil neni.Trochu lepsi cerna a vic saturovane barvy, ale jinak obraz je +- stejnej
Ty mě normálně zabíjíš. Jak jsi to vůbec myslel že krom tmavejch scén neni rozdíl? Ty fakt nevnímáš rozdíl mezi tim co jsi měl na stole a C1? Tve já na co se kouknu, starej VA, novej VA, starej IPS, novej. Wide-gamut, rudej forsfor, W-RGB, Plazma, Oled, vše má pocitově naprosto jinej obraz, komplet jinej nádech, jinou kvalitu bílé a obeně většinou nádech barev určitym směrem, a ty přejdeš z IPS plečky na oled a "žádnej velkej rozdíl". Tve to jsi si mohl koupit ňákou cheapest velkoformátovou Illyamu s crap backlightem a byla by ok když jsi barvoslepej.

Sorry neber to osobně, ale tvé bagatelizování rozdílů mezi těmahle naprosto odlišnejma zobrazovadlama mě uvádí do rozpaků.
Haha ten dell mel taky wide color gamut.93% DCI-P3 a ten OLED ma kolik 95-98% DCI-P3?Ten dell byl dost kvalitni.Ja porovnavam hodne kvalitni minitor a ne nakou levnou sracku vs oled.
Jinak narazil jsem na dalsi problem s OLED-Kdyz je venku slunecno, tak se neda koukat na SDR filmy pac ta obrazovka je jak zrcadlo.V tmavych scenach clovek nic nevidi jen odrazy.A to mam zaluzie+zaclony...V noci uz je to parada.Nastesti u HDR to neplati.
Jinak black crush je trochu problem i v SDR.Nevim jestli to vidite na normalnim monitoru, ale na tomhle screenshotu ze stargate tam je to videt.Jeho triko je uplne cerny a vypada to blbe
https://abload.de/img/2022-04-27229jji.png
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tam na tom tričku ale nemáš skoro nic vidět. Na všech mejch zobrazovadlech tam vidim černou. Resp trochu náznak něčeho jiného ale to musim jít hodně z úhlu kde už je extrémní VA gamma shift a vše je přesvětlené abych tam něco viděl.

Sorry ale ty nemáš rozeznat rozdíl mezi černou na bodě 0 a hned tou nejvíce černou ale už ne úplně černou na 1 (z 255 stupnice), možná i mezi 0 a 5 by jsi to neměl na první pohled poznat, pak už trohu ano. To co jsem tam viděl když jsem zvednul brightness/gammu byl bordel, shimmerovací bordel kterej fakt nevypadá hezky.

Tohle je stejnej scénář jako když po tobě horror hra chce v menu doladit gammu a říká ti nastavuj dokud vidíš obrázek 3 ale nevidíš obrázek 2. Když to uděláš a pak zvedneš gammu na monitoru (ne ve hře), uvidíš obrázek 2! jak je to možné? Monitor měl black crush že jsem ho předtím neviděl ale přesto jdou informace o něm do monitoru? Ne ale byl tak temnej že to tvé oko už nedokáže jednoznačně rozeznat.

Tyhle jemné detaily v tmavejch scénách nemaj bejt vidět. Kor ne když je na scéně světlej objekt kterej to přebyje. Je to jedna ze slabin LCD se špatnou černou/kontrastem že tyhle detaily vytahujou nahoru, obyle to taky bejvá pěkná podívaná zrnění/shimmeru/kompresních artefaktů tyhlenty temný leč ne úplně černý kouty.

Navíc jedna ze slabin Oledu (slabin kterou C2 zase trochu odbourala) je právě horší rozlišování jemnejch rozdílů v těch hodně tmavejch barvách, tzn má to v nich tendence k bandingu a tak. Tzn v tvém případě mi přijde to co s tim elektronika udělala, ala černá, lepší jak ten bordel co by jsi tam měl kdyby se tam povedlo vykreslit ty temné stíny.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

Ze je za svetla vhodny qled a za tmy oled se vi roky, tos neobjevil nic novyho.

ten stargate je z tvyho "upscalu" z topaz video enhanceru?

detaily ve tmavych mistech jsou perfektni... scena se sopkou, nebo ta pod vodou (je to video s DV)
https://thedigitaltheater.wetransfer.co ... 713/c55fb3
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Shaquille píše: čtv 28. dub 2022, 19:16 Ze je za svetla vhodny qled a za tmy oled se vi roky, tos neobjevil nic novyho.

ten stargate je z tvyho "upscalu" z topaz video enhanceru?

detaily ve tmavych mistech jsou perfektni... scena se sopkou, nebo ta pod vodou (je to video s DV)
https://thedigitaltheater.wetransfer.co ... 713/c55fb3
Ne to neni topaz jen bluray 1080P.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše: čtv 28. dub 2022, 19:10Tyhle jemné detaily v tmavejch scénách nemaj bejt vidět. Kor ne když je na scéně světlej objekt kterej to přebyje. Je to jedna ze slabin LCD se špatnou černou/kontrastem že tyhle detaily vytahujou nahoru, obyle to taky bejvá pěkná podívaná zrnění/shimmeru/kompresních artefaktů tyhlenty temný leč ne úplně černý kouty.
Tohle přesně dělaj tvý oblíbený VAčka :) Banding / zrnění v tmavých koutech... nazelenalou scénu z Controlu nemusím snad připomínat - na IPS sice bez krásný černý, ale i bez bandingu. VA s černější, ale banding :D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od stylar »

Ale ty píšeš o OLED Light 25 to nevidím nic moc ani v noci a z odkud jsou ty sreeny? PC mód? Je to nějaký rozmazaný, bez madVR se moc nehnu, ale nakonec všechno z PC přehrávám přes interní webOS přehrávač, abych využil výkon TV k "vylepšení" obrazu (upscalling apod.)
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Jak to je vlastně s grafikou rtx 2070 a lg oledC1? Musim jet jen na 60 fps a kdybych pak koupil 4XXX musim měnit i HDMI kabel, nebo může zůstat stejnej abych z toho vyždímal víc?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

C1 a vejš by měla umět ten omezenej režim 4K 120hz 8-bit při snížené kvalitě barev na 4:2:0, ale s adaptive sync nepočítej.
Ache píše: čtv 28. dub 2022, 22:09
DOC_ZENITH píše: čtv 28. dub 2022, 19:10Tyhle jemné detaily v tmavejch scénách nemaj bejt vidět. Kor ne když je na scéně světlej objekt kterej to přebyje. Je to jedna ze slabin LCD se špatnou černou/kontrastem že tyhle detaily vytahujou nahoru, obyle to taky bejvá pěkná podívaná zrnění/shimmeru/kompresních artefaktů tyhlenty temný leč ne úplně černý kouty.
Tohle přesně dělaj tvý oblíbený VAčka :) Banding / zrnění v tmavých koutech... nazelenalou scénu z Controlu nemusím snad připomínat - na IPS sice bez krásný černý, ale i bez bandingu. VA s černější, ale banding :D
What? Ze všech monitorů co jsem měl má nejvetší banding ten IPS Gigabyte. Moje stará S-PVA Sonka má menší a teď ten novej VA Samsung má ještě menší, dokonce tak že bych označil provoz s 10-bit výstupem za možná i benefit, protože ta obrazovka má na to to zobrazit.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“