LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

To je pravda, že u některých her schovat nejde, nebo nastavit průhlednost.. a zrovna Diablo 2 má hodně debilní HUD pro OLED.

Obecně OLED asi nebude pro lidi, co drtí několik hodin denně, 365 dní v roce pořád tu samou hru (což bude asi většinou případ onlinovek).
PS5 | LG OLED CX55
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od H2SO4 »

Presne jak pises,moje ma najeto odhadem cca 10tis hodin, kdyz vemu v prumeru 7h denne provoz,a to sem mel oled podsviceni jen na 18%.Ted sem poridil QLED,obraz nadhernej,samozrejme cerna neni takova jako na OLED.Ale nemusim aspon resit HUD a staticke prvky .Kdybych koukal jen na filmy a byl jen prilezitostni hrac,tak urcite beru zase OLED.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

H2SO4 píše: pon 13. pro 2021, 11:17 Oled ma perfektni obraz ale hrozne me hlodal pocit vypaleni pri statickem HUDu ve hrach :) Po ctyrech letech se mi OLEDka zacla vypalovat.U nejterych her HUD schovat nejde a pokud ta hra se hraje porad dokola,tak je jen otazka casu kdy to tam bude vypalene.Je zajimave ze me se vypalila cast HUDu z hry Diablo 2 R ktera je venku jen par mesicu a zase tak casto sem to nehral.
Záleží hodně na barvách, třeba u Plazmy se mi jako první vypálill HUD ze starcraftu, konkrétně ty světle zelené prvky, vesměs nic jiného. Ono tomu extra pomáhalo to že celá světlá plocha = menší jas, a když většina plochy nezářila a někde byl světlej povrch tak mu to dalo extra burn, což by bylo ok u filmu u ňáké žárovky a tak, ale zde to v praxi bylo že HUD doslova svítil a taky se to na tom podepsalo. Díky bohu jsem to chytnul včas, dříve než to začalo bejt vidět běžně a všude a poté co se začala používat jako TV tak se to do pár tejdnů vytratilo a pak už navždy zůstala v roli TV.
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od stylar »

Nevím, proč hlavně hry v HDR nepoužívají více funkci nastavení svítivosti pro HUD v nits, si vybavím možná tak 2 hry, přitom docela důležitá funkce, nechceš prostě aby HUD svítil extrémně + zrychluje vypalování, podobně to dost vadí u filmů, kde se titulky vykreslí bíle a hodně svítí, to hned nastavuji šedou barvu nebo víc průhlednosti...
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
michalpuk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Ostrava

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od michalpuk »

Co se tyce HUDU nechavam zapnutou funkci automaticke snizeni jasu loga a funguje to celkem dobre. Akorat po vypnuti hry to trva nekdy tak minutu nez se to vzpamatuje a zmizí " tmave fleky". U webu to obcas ztmaví celou obrazovku pri cteni coz je otravne a musi se zaskrolovat, ale pokud se omezi moznost vypaleni pretrpim to. Obraz za to stoji, hlavne kdyz hraju casto vecer a ips glow mi nedal spat. :roll:
Ryzen 5800x + NH-D15S, Asus TUF B550-PLUS, GIGABYTE GeForce RTX 4090 Windforce, HyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Fractal Design Ion 760W, Define R4 window + 4x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB +WD Blue 4TB, Creative SOUND BLASTER Z, LG oled 42 C2
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Jedina alternativa k OLED bez vypalovani je samsung NEO Qled.Ale za 43" chtej 26tisic coz je silene predrazeny.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od fmx rider »

Samsung nee, šíleně mrví obraz ve hrách. Nejde u něho vypnout local dimming, který je strašně agesivní a v tmavých scénách to dělá vyloženě prasácký obraz.
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Fox_25 »

To není problém jen ve hrách, ale prý na to pomáhá vpnout „instant on“, akorát se po zapnutí pokaždé objeví logo a prvních cca 40 sekund je pomalejší menu. Známý tu telku nakonec vrátil, prý tam těch brouků bylo vícero.

https://www.youtube.com/watch?v=iQxVD35E0WI
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Ten samsung neni tak spatnej.
https://www.youtube.com/watch?v=il75C47rarM
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od fmx rider »

Samsung je hrozný, stačí jenom trochu hledat. Tady řeší sice loňské modely, ale letošní nejsou o moc lepší https://eu.community.samsung.com/t5/tv/ ... -p/2511152
Edit: nebo tohle chování https://eu.community.samsung.com/t5/tv/ ... -p/4243922
Naposledy upravil(a) fmx rider dne sob 18. pro 2021, 11:32, celkem upraveno 1 x.
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od H2SO4 »

Head - a to testuje QN90A, QN95A je pro evropu,ma lepsi barvy a mela by mit jen VA panel.U QN95A je obraz peknej,mnohem jasnejsi nez u oled,samozrejme cerna nebude nikdy takova jako u OLED,nekdy to dela "prasarny" jak pise fmx rider, ale je to o nastaveni a o tom jestli hledas na obrazu chyby :)

tady je jeste srovnani ADS vs VA panel

https://www.youtube.com/watch?v=JPekRCvfBx0
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Fox_25 »

Zdá se mi to a nebo ten VA ve videu výše má fakt hrozné pleťovky a celkově nepřirozené barvy?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Zdá, mě přijde naopak lepší, jen některý odstíny má přesaturovaný, ale to je tim že je to, no, přesaturovaný, ala chyba vyladění výrobce nebo použitýho color profilu, určitě tam bude ňákej custom kde to člověk může poladit. Ale celkově má lepší hloubku a výrazně lépe podává jas v jasnejch odstínech což je přirozené protože VA má vysokej kontrast.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

To porovnavate obraz dvou panelu na youtube videu natocenem buh vi cim? Tak to gj ;)
Za me jediny zavery muze delat H2SO4, ktery ma obe technologie (OLED, neo QLED) doma...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

H2SO4 píše: sob 18. pro 2021, 11:32 Head - a to testuje QN90A, QN95A je pro evropu,ma lepsi barvy a mela by mit jen VA panel.U QN95A je obraz peknej,mnohem jasnejsi nez u oled,samozrejme cerna nebude nikdy takova jako u OLED,nekdy to dela "prasarny" jak pise fmx rider, ale je to o nastaveni a o tom jestli hledas na obrazu chyby :)

tady je jeste srovnani ADS vs VA panel

https://www.youtube.com/watch?v=JPekRCvfBx0
Jak je na tom s pozorovacími úhly? Na to jsem dost citlivej, ne že bych seděl bokem k TV, ale u poslední VA telky jsem prostě viděl degradaci barev a černý barvy i když jsem seděl přímo proti televizi.

Ten jas a ABL jsou u OLED asi jediné věci, co mi vadí.. jas ani tak ne, mám zatmavovací rolety, ale ABL je protivný, dost to ubírá na HDR hlavně u her.
PS5 | LG OLED CX55
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od H2SO4 »

Riku - Zalezi jak blizko budes sedet u TV,to co pises si vsimnu jen na plose windows kdyz budu hybat oknem ze stredu do stran,ve hrach nic takoveho nepozoruju.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od stylar »

Jde to poznat, protože ten OLED celoplošně nerozsvítí nejsvětlejší místa nějak moc. Když jsem přecházel z VA HDR1000 na OLED, tak jsem hrál dost AC Origins a prostě na té poušti jsem se doslova opaloval (43" VA HDR1000 taky bralo tak 350W v HDR :twisted:), potom na OLED výrazný pokles jasu místy, ale i tak mám radši OLED, protože malé časti se nejjasněji rozsvítí v poho 700+ nits (2-15%) u 100% jsi tak na 150 nits, což není moc HDR.
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od TankGeorge »

Na práci bych to taky nedoporučil. Práce = 6-8h denně zírat do nějakého statického UI s velkým konrastem - bílá pozadí webu a dokumentů atp. Nechci problém s perma-burnin ignorovat a bagatelizovat, ale kurňa, to už je fakt hysterie okolo toho. Mám 55" LG CX (2020 model) od letošního srpna jako monitor k PC a naprostá většina lidí, kterým se o tom zmíním mi vykládá, že to příští rok budu muset vyhodit. Osobně počítám, že to bude problém po 3ch letech používání, co se vyřeší tím refreshem, po 4ch letech už refresh nezabere a po 5ti letech koupím něco nového, protože jsem stejně nikdy neměl monitor dýl, jak 5 let. Absolutně nechápu, jak může někdo na hraní dnes koupit v kategorii nad 20tis něco jiného, než OLED - snad krom nějakých niche případů 240+ Hz FPS junkies.

TN - z výroby perma xblití barvy a pozorovací úhly
IPS - z výroby perma backlight bleeding lehce nekorektní barvy
VA - z výroby perma xblití ghosting řešený xblití overdrivem
OLED - možná perma burnin po letech nevhodného používání

Burnin je problém, ano, ale neskutečně overrated. TV funguje dál i s burninem, přece nevybouchne. Zpočátku jsou špatné plochy vidět jen za určitých podmínek a ne často atd. Jsou větší problémy s takovou TV použitou jako monitor na hraní. Třeba velikost - musel jsem to přidělat na zeď a vyrobit si pojízdný Tv/PC stolek + bezdrátové periferie. Nutnost HDMI 2.1 pro plnohodnotné využití a kabelová loterie k tomu. Otravné Tv funkce, co se nedají vypnout (při neaktivitě dálkového ovladače tv ohlásí, že se sama vypne - ideálně uprostřed duelu ve Starcraftu x)).

Kvalita, stabilita obrazu a HDR je na OLED Tv liga sama o sobě, nebo spíš jinej vesmír. Ve 4k se bavíme o 8Mil "zatmavovacích zónách" - kolik že mají ty předražený qLED/nanoLED hovna, pár tisíc zón? OLED teda nemá tolik nits, ale má dokonalou černou a těch 700 nits vedle té černé je pro mě teda víc než dostatečné HDR. Po 3ch hodinách HDR contentu mají moje oči docela dost, tak nvm, jestli bych vůbec chtěl koukat na něco s 2000+ nits.
Běžně jedu na 40% OLED light, běží na tom hry a youtube 40h týdně +/- a HDR dělá tak 20% používání zhruba. Nepoužívám zatmavování statických prvků, spořič 3min PC, 5min Tv. Naprostá spokojenost, nejlepší obrazovka, co jsem kdy koupil, da bych za ní i dvojnásobnou cenu. Až narazím na burnin, dám vědět. U minulého VA panelu jsem hned první týden uvažoval o vrácení kvůli ghostingu/overdrive atefaktům a pak se tři roky utěšoval, že to má g-sync a 100Hz.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od ArgCZ »

stylar píše: čtv 23. pro 2021, 16:24 Jde to poznat, protože ten OLED celoplošně nerozsvítí nejsvětlejší místa nějak moc. Když jsem přecházel z VA HDR1000 na OLED, tak jsem hrál dost AC Origins a prostě na té poušti jsem se doslova opaloval (43" VA HDR1000 taky bralo tak 350W v HDR :twisted:), potom na OLED výrazný pokles jasu místy, ale i tak mám radši OLED, protože malé časti se nejjasněji rozsvítí v poho 700+ nits (2-15%) u 100% jsi tak na 150 nits, což není moc HDR.
jo já taky přecházel z 55" 800-900nits VA na BX OLED, ale já teda VA ztlumoval, za mě není HDR jen o maximální svítivosti, to je jen jedna z věcí a obecně OLED mě přijde jako lepší HDR nářadí než VA který ti "vypálí oči", OLED je obraz ke kterému nemám výhrady, je fakt že jsem neviděl QLED, ale měl jsem VA HDR 900nits(55" Sony), IPS HDR 600nits(49" Sony) a tam bylo vždy něco co mě vyloženě vadilo, u OLEDu to prostě nemám, tam zůstalo opravdu jen permaburn ale to je o účelu a použití. Kdyby se náhodou znormalizovala situace na trhu s HW PC a já do toho zas šel tak bych OLED měl na hraní a na serfování/práci měl nějaký levnější monitor, už bych se zpět nevrátil ani náhodou.

o QLED jsem hodně uvažoval když jsem se rozhodoval jaký 65" zobrazovadlo vemu ale nakonec mě ten pomyslnej vrchol v podobě OLEDU zlákal hlavně proto že rád koukám v noci a ve tmavých scénách jsem dost trpěl, teď naopak je miluju, vůbec pokud jde o nějaký vyloženě tmavý scény kde někdo svítí baterkou(třeba mumie s Tomem Cruisem), to je pecka na to koukat.

Když jsem začal s HDR tak největší přínos byl ve hrách a animovaných filmech, bylo to znát i na tom IPS, ten VA to o kus posunul ale u hraných filmů stále ten WOW efekt nějak chyběl, s OLEDem mě ale spadla brada, ten umí uzemnit u všeho co tam zapnete.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Tady je srovnani Oled C1 vs samsung QN90A od rtings
https://www.youtube.com/watch?v=YeYriNHbW2U
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“