LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

Tak když to čtu, tak ten gigabyte byl extrashit, mizerný panel s mizerným gamutem a bandingem. Podle takovýho aušusu snad nemůžeš zobecňovat IPSka :D

V tom Controlu si na banding těch tmavých míst stěžovali právě majitelé VA a i já vim, že tohle VA dělají - hlavně při mírném vychýlení od 90° pohledu (takže směrem ke krajům se drasticky mění gamma a kompresní artefakty a banding vyleze na povrch ještě víc). Tohle není chyba modelu, ale vlastnost těch moderních vysocekontrastních VA. Kdyby VA bylo super, tak ho mám na stole - vždyť je i levnější než IPS v podobných specifikacích. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

stylar píše: pát 29. dub 2022, 00:47 Ale ty píšeš o OLED Light 25 to nevidím nic moc ani v noci a z odkud jsou ty sreeny? PC mód? Je to nějaký rozmazaný, bez madVR se moc nehnu, ale nakonec všechno z PC přehrávám přes interní webOS přehrávač, abych využil výkon TV k "vylepšení" obrazu (upscalling apod.)
Já mám OLED light i ve filmmaker modu asi na 80, ať si říká každej co chce že pro SDR je standard cca 25, ale na mě to je tmavý.

Btw ten upscaling obrazu apod věci vůbec fungují jak? Nejsou to náhodu ty věci jako superresolution apod v nastavení obrazu? Já to všechno vypínám i na sledování filmů a upřímně nepoznám rozdíl mezi vypnuto/high
PS5 | LG OLED CX55
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

Ja mam na CX napalene OLED light na 100 v HDR/Dolby Vision, SDR 85.
Nebudu snad lizat lizatko pres obal
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

Taky 100 v HDR a teď koukám do nastavení, že 85 mimo HDR/dolby :)
PS5 | LG OLED CX55
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

SDR je masterovano na 100nitu coz odpovida Filmmaker modu a 25 Oled light.Na me je to ale taky moc tmavy a tak pouzivam 32.Jinak vsechny ty vylepseni obrazu doporucuju vypnout.Stejne to jen kurvi obraz.Ja si zapnul jsen Trumotion pac bez toho se to desne seka.
https://www.youtube.com/watch?v=uGFt746TJu0

Jinak Stargate je rozmazany pac je to starej serial z 1998 ve 480P jen nedavno to upscalovali do 1080.Ale neni to zadnej remaster jen upscaling.I tak to vypada fakt neuveritelne na tom OLEDU :D
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

mozna v noci to je dostatecne, ale pres den je vse pod 50 pro mne malo...
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

HEAD píše: pát 29. dub 2022, 15:15 SDR je masterovano na 100nitu coz odpovida Filmmaker modu a 25 Oled light.Na me je to ale taky moc tmavy a tak pouzivam 32.Jinak vsechny ty vylepseni obrazu doporucuju vypnout.Stejne to jen kurvi obraz.Ja si zapnul jsen Trumotion pac bez toho se to desne seka.
https://www.youtube.com/watch?v=uGFt746TJu0

Jinak Stargate je rozmazany pac je to starej serial z 1998 ve 480P jen nedavno to upscalovali do 1080.Ale neni to zadnej remaster jen upscaling.I tak to vypada fakt neuveritelne na tom OLEDU :D
Truemotion dělá soap opera efekt, to je první vec co vypínám, nechávám jen to real cinema na 24hz obsah, jinak vše ostatní off.
PS5 | LG OLED CX55
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Zofrenko »

Ja ked som presiel z ledky na oled zacal som na 42 oled light v sdr. Po tyzdni mi stacilo uz aj 35 po dalsom case 28 az som skoncil na 21 :D fakt mi to staci a vnoci mi to je niekedy aj vela . no mam tmavu miestnost aj cez den. Tmavy zaves. Ale to som pouzival aj pri VA monitore. Nemam rad svetlo pri pouzivani PC
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Trumotion se na C1 jmenuje to menu.Pod tim jsou pak ruzny rezimy.Ja to mam na natural.
https://i.rtings.com/assets/pages/KNrMM ... medium.jpg

Jinak ja jedu na plose/internet OLED light 10 a v SDR filmech to dam na 32 :D
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

Ale pořád to je ten dopočet co dělá soap operu :) někde musíš mít real cinema. Na C1 to je "Cinema screen"
PS5 | LG OLED CX55
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Bez toho se na filmy neda koukat.Silene se to seka.
Edit asi nejlepsi bude jako kompromis dat manualne de-judder na 1-3
https://www.reddit.com/r/OLED/comments/ ... at_do_the/
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
michalpuk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Ostrava

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od michalpuk »

Jo taky sem na to sekani haklivy, ja mam dejuder i deblur na 5 u videa.
Ryzen 5800x + NH-D15S, Asus TUF B550-PLUS, GIGABYTE GeForce RTX 4090 Windforce, HyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Fractal Design Ion 760W, Define R4 window + 4x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB +WD Blue 4TB, Creative SOUND BLASTER Z, LG oled 42 C2
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

HEAD píše: pát 29. dub 2022, 20:35 Bez toho se na filmy neda koukat.Silene se to seka.
Edit asi nejlepsi bude jako kompromis dat manualne de-judder na 1-3
https://www.reddit.com/r/OLED/comments/ ... at_do_the/
Pouzivam u vseho custom, deblur na 0, dejudder na 2. Sekani vadilo i mne.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od stylar »

Nějaký ty vylepšení obrazu si klidně zapnu (redukce šumu, jemná gradace, super res), protože ten low res kontent, co je ve větší míře na Netflixu/HBO Max se moc nedá koukat a bral bych všechno aspoň v 4k, kde tohle není potřeba.

Zrovna TrueMotion jsem vypnul, protože mi to sice udělá plynulejší obraz, ale občas jsem měl ve specifických scénách, kde se něco rychle pohybuje artefakty za objektem, takže mám zapnutý jenom RealCinema, který korektně přepočítá 24fps na 60/120Hz.

A ještě bych se podíval na ty AI věci, který jsou trošku mimo nastavení a musel jsem je konfigurovat (vypnout) pro každý profil zvlášť.
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Ja jsem si vsimnul, ze kdyz mam nastaveno 120hz, tak se 24fps filmy sekaj daleko vic a nepomaha ani de-judder.Pri 60hz je to o dost plynulejsi.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To by se nikdy nemělo dít, protože 120hz jer ideál, je to přímej násobitel jak 24 tak 30. Spíš si dej pozor jestli tě nezlobí GPU. Já co jsem domu donesl 6800XT tak ve 3D a hry krása, ale v 2D je to boj. Měl jsem problém s neplynuly přehrávánim i v browserech a tak. Vlastně stále mám. Chromia jedou ok jen 32-bit based a ve FF jsem musel vypnout akceleraci.

A co se playerů týče, tak VLC ok, MPC se alr sralo, vše bylo vyblitý protože Readeony dnes neuměj vynutit 0-255 full color režim u videa, ala featura co zmizela z driverů během změn UI a nikdy se neobtěžovali jí vrátit, takže jsem musel změnit render, přešel jsem na mad VR, ale začalo se mi dít to že video bylo v okně ok ale fullscreen (a to nepoužívám D3D fullscreen mod) se trhalo. Na vině bylo to že ten player neoutputoval framerate v tom jaké bylo video, ale v max framerate monitoru, tzn nyní 144hz, problém ale byl že jsem měl v driverech FPS limit na 140 a antilag a pod věci a začalo to zasahovat i do toho playeru a byl pak stutter, musel jsem tyhle věci povypínat.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Ono je to celkove divny.Zalezi na filmu.Jinak pri testovani HDR jsem zjistil, ze nejlepsi obraz je v MADVR s HDR tonemapingem(v programu) na 1000 nitu.Je to nasobne kvalitnejsi HDR tonemaping, nez ten v LG C1.Ten obraz jen vyblije, ale MADVR tam porad drzi dobrou cernou a navic tam jsou lepsi HDR highlighty.Vypada to fakt o dost lip.
Edit:Tak ne.Zase zalezi na filmu.Pacific rim vypada lip s HDR tonemapingem v MADVR(je to svetlejsi s vice detailama) a Bumblebee zase lip s passthrough(passthrough v MDVR je moc tmavej).Divny.
Naposledy upravil(a) HEAD dne pon 2. kvě 2022, 20:24, celkem upraveno 1 x.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od fmx rider »

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90b-qled
Nic moc, porad bida. V necem downgrade oproti lonskemu modelu. Sice pisou, ze US verze odpovida QN94B evropske, ale tam bude rozdil jenom ve vybave, ne v chovani panelu.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Zvlastni.Clovek uz nevi cemu verit a cemu ne.Vsude rikaj jak je QN90B daleko lepsi nez QN90A :?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

To se samsung stále nenaučil vyrobit větší gamut než 90% DCI? Hlavně že je to HáDéeR, ale ani to plný HDR gamut neumí :-)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“