HDD chyby při stránkování rozpoznány a seek error rate

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
postcd
Nováček
Nováček
Registrován: 14. led 2014

HDD chyby při stránkování rozpoznány a seek error rate

Příspěvek od postcd »

Ahoj,

prosím o zpětnou vazbu ohledně příčiny problému s externím USB diskem.

Po probuzení počítače jsem neslyšel žádnou aktivitu externího USB disku (v dokovací stanici) kromě toho že se začal točit. Windows 10 zobrazuje využití 100% ale Sledování prostředků neuvádí jakoukoliv aktivitu na tomto disku.
Správce disků uvádí že probíhá připojování k virtuální diskové službě ale nikdy se nepřipojí.
Z admin příkazové řádky spuštěn "sfc /scannow" a výsledek je "Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.".

Protože se nic nedělo po dlouhou dobu a nešlo ani zapisovat na systémový disk (program při pokusu zamrzne) jsem tedy odpojil/připojil USB kabel. Disk začal pracovat ale výpis složek byl nekompletní. Ve správci zařízení v sekci disků jsem dal odinstalovat SCSI disk což je tento ext. disk. Disk zmizel odevšad a po znovupřipojení se objevil a vše se zdá být v pořádku, překvapivě, bojím se spustit chkdsk /f. Nakonec jsem použil GUI program Check Disk který provádí kontrolu bez provedení oprav a tento program využívající chkdsk ukázel že disk nemá chyby souborového systému. SMART vypadá trochu podezřele, ale stále hlásí OK:

ZDE obrázek SMART a vývoje seek error rate

Obrázek

Disk jsem pak vyndal z dokovací stanice a připojil přes jiné napájení a přes jiný datový kabel do jiného USB 2.0 portu. No a problémy s diskem zdánlivě přetrvávají, protože každých několik minut do Prohlížeče událostí Windows, karta Systém přibyde řada chyb:
Na zařízení \Device\Harddisk1\DR1191 byla při operaci stránkování rozpoznána chyba.
(co je HardDisk1 lze dohledat ve vlastnostech disku ve správci zařízení a na kartě Svazky)
- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
<Provider Name="disk" />
<EventID Qualifiers="32772">51</EventID>
<Level>3</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2020-09-27T00:04:54.323030700Z" />
<EventRecordID>1204123</EventRecordID>
<Channel>System</Channel>
<Computer>*</Computer>
<Security />
</System>
- <EventData>
<Data>\Device\Harddisk1\DR1191</Data>
<Binary>...</Binary>
</EventData>
</Event>
Rád bych zjistil co je příčinou a pod tímto odkazem jsou nějaké logy Windows, ale asi to nic moc neřekne.

Stalo nejedou že chyby se zacyklyly a disk se neustále odpojoval a připojoval ve Windows, ale po fyzickém odpojení a připojení to přestalo, nevím co by to mohlo nasvědčovat - jestli chybu v elektronice disku.

Když jsem ten SATA HDD připojil po USB k jinému PC a spustil intenzivnější úlohu - SMART self test, vynechával obraz na monitoru. Když selft test zkončil, tak se to vynechalo jen občas.

Zdá se, že jindy se disk odpojí jen párkrát za den. Nevím zda je ten SMART uznatelný důvod reklamace, ale reklamova tpokud možno nechci, v nejhorším bych disk použil jako záložní a ne jako aktivní datový.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: HDD chyby při stránkování rozpoznány a seek error rate

Příspěvek od Jey »

Můžeš sem dát screen z CrystalDiskInfo?
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“