Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular - záblesk

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular - záblesk

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, teď mi volal kolega, kterému jsem před měsícem sestavoval pc, že z ničeho nic mu něco vyhodilo pojistky v baráku, tak je nahodil, znova bum, a když potřetí nahodil, tak se zajiskřilo ze zdroje (Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular).

Teď už to raději pc odpojil...

Jaká je šance že to komponenty přežily a čím to mohlo být? Počítám že zdroj bude asi KO. Kolega to chce zítra ještě jednou zkusit zapnout, tak jsem mu řekl, ať odpojí všechny komponenty a zapne zdroj samotný (součástí zdroje je i ten protikus do atx konektoru který zapne zdroj)...

A kdyby náhodou byly komponenty taky ko díky zdroji, nevíte jak se k tomu staví Alza?

Děkuji

P.S.: Já jsem dal do všech PC, které mi prošli rukou, vždy seasonic a nikdy žádný problém, takže tohle mě dost překvapilo...
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular - záblesk

Příspěvek od renek1 »

Reklamuj, to se může prostě stát u jakékoliv značky.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular - záblesk

Příspěvek od Jey »

Kdysi mi takhle odešel zdroj. Zasmrděl a vyhazoval pojistky při každém pokusu o zapnutí PC. Ale vše ostatní bylo v pořádku.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular - záblesk

Příspěvek od Václav Sedlář »

no já doufám že měl alespoň kvalitní ochrany na výstupu... Ten pc byl za 30kkč
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular - záblesk

Příspěvek od shorty25 »

Tyhle veci se deji a vzhledem k tomu, ze to nebyl eurocase zdroj, tak zbytku nic nebude.
Vždy prodávám i jinde.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“