Dokup pamětí

Paměťové moduly DDR4 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Dokup pamětí

Příspěvek od Fajfka123 »

Zdravím,

přemýšlím, že bych si dokoupil paměti. Momentálně mám crucial 8GB. Když bych si dokoupil 2x8GB bude to šlapat bez problému ? Myšleno i jinou značku paměti.

MB: ASUS PRIME Z370-A - Intel Z370

Nynější paměti co mám v pc:
Obrázek


Díval jsem se např po těchto:
https://www.czc.cz/g-skill-aegis-16gb-2 ... 42/produkt
https://www.czc.cz/crucial-ballistix-wh ... 92/produkt
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jak sám řikáš, je to jedno, budou tam s nima fungovat skoro všechny paměti, včetně těch co jsi linknul. Dal bych tam ty Ballistixy.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od Jey »

Taky bych doporučoval připlatit si, teda pokud nechceš mít místo chladiče pamětí papírovou samolepku.

Spíš bych zvážil, jestli nevzít rovnou 32GB(2x16GB) za 3200,- a ty staré prodat:
https://www.mironet.cz/gskill-ripjaws-v ... +dp257029/
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Záleží na tom jak dobře jdou ty staré taktovat, u těhlech OEM low-end modelů je to vždy loterie pokud se vyhoupnou nad 3Ghz tak nemá moc smysl se jich zbavovat. Ale by default jsou to 2400 CL16 moduly. Dotyčný ale vůbec nepíše jak je provozuje, jak moc tomu rozumí, jestli taktuje, atd.

Pokud tomu moc nehoví tak by bylo skutečně lepší je prodat a dát tam ňáký 2x16GB na aspoň 3200 a prostě zapnout XMP a více na to nešahat.
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od Fajfka123 »

DOC_ZENITH píše:Záleží na tom jak dobře jdou ty staré taktovat, u těhlech OEM low-end modelů je to vždy loterie pokud se vyhoupnou nad 3Ghz tak nemá moc smysl se jich zbavovat. Ale by default jsou to 2400 CL16 moduly. Dotyčný ale vůbec nepíše jak je provozuje, jak moc tomu rozumí, jestli taktuje, atd.

Pokud tomu moc nehoví tak by bylo skutečně lepší je prodat a dát tam ňáký 2x16GB na aspoň 3200 a prostě zapnout XMP a více na to nešahat.
I když mám CPU na taktování, tak jsem se k tomu zatím nedostal. Nebyl důvod. Hry už nehraju, takže pc používám spíš na klasický kancl věci. Taktovat paměti tedy ve výhledovém budoucnu nebudu. Osobně by mě nejspíš stačilo 16GB paměti. Momentálně mám vytížené cca 6GB.
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm, v tvojem případě by možná bylo spíš optimální jít co nejlevnější cestou. Sehnat prostě co nejlevnější 2x8GB moduly co najdeš, tady, bazoš, aukro, kdekoliv a prostě to nastavit na 2400 nebo 2667Mhz (prostě kolik to snese) a nechat to bejt.
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od Fajfka123 »

Jako neříkám, že do budoucna bych rád nepoladil procesor. Momentálně hraji jednu dost starou hru, která je svině na vytížení procesoru. Pokud ji hraji v 5ti oknách, tak mě bere cca 80% vytíženosti. Dlouho jsem se však o tohle nezajímal, tak popravdě už ani nevím, co a jak správně udělat. Musel bych si to zase vše nastudovat.

Které tedy vzít paměti pro budoucí taktování ? A ještě k tomu otázka, jde hodně poznat výkon u taktovaných RAM vs netaktovaných ?
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od Natural »

Rozdíl spíš nepoznáš. Poznáš až ti dojde kapacita. Máš podle popisu jen jeden 1x8g modul, nejlevnější a asi nejrozumnější bude vzít nějaký podobný modul z bazaru. Až na to dojde, třeba budeš chtít rovnou 2x16.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ono takhle, rychlost RAM (a nejenom frekvence, latence jsou stejně důležitý) na hernim výkonu poznat je. Ale pokud netrpíš nedostatkem a nehraješ něco kde bys byl CPU limited a ani netaktuješ procesor tak je to takový "eh" když to stejně neřešíš no.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od zombux »

s pamětma je to pořád dokola už nejmíň dvacet let. buď paměti máš dost, a je víceméně úplně ukradený jak rychlý, rozdíly v rychlosti jsou řádově v procentech. no a nebo nemáš, a pak je taky úplně ukradený jak rychlý ty paměti jsou, protože se to do nich stejně nevejde.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od werygood »

U her je vyšší rychlost DD4 poznat více, než řádově v procentech.
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Re: Dokup pamětí

Příspěvek od Fajfka123 »

No teď tak čumím, že mám chladič SilentiumPC Grandis 2, celkem obluda takže na paměti místa minimum. Tam se tyhle svině asi nevlezou co ? https://www.alza.cz/g-skill-16gb-kit-dd ... 948815.htm
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Odpovědět

Zpět na „DDR4“