Ryzen 5 5600X/5600/5500 - info, recenze

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od GaGy »

DOCu já to otestovanáno moc nemám ale podle Elkimového testu to něco navíc někde přidá.

https://www.alza.cz/amd-ryzen-5000-rece ... toChange=1
Viz ten starcraft.
U 3xxx rady podle mě PBO nemělo moc smysl ,ale tady kde můžeš naturbovat o něco víc i single core už to PBO smysl má.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Někde asi ano, ale pro mě moc ne (s budoucími biosy se taky může ledacos změnit, vše je zatim dost beta stadium), radši to tam hodim na tvrdo a je to. Je to easy když se to dá přes ryzen master z win jednim klikem zapnout a druhym klikem zase vrátit default.

Kdežto když zapnu PBO tak jeho vypnutí nebo switch do manual modu pak vyžaduje restart.
smht píše:Vadi niecomu ak v ryzen master..nastavim OC...ale potom sa cpu vobec nepodtaktuje?
ratam ze nicomu ale pojde stale cpu na dany takt ktory som navolil
Ne nevadí, ale dávej si bacha na případnej burn typu AVX prime. U mě je stav takovej že CPu si drží 90C max a nad to thorttluje, ignoruje veškeré nastavení biosu, je to prostě 90, ale s jednou vyjímkou, když přes Ryzen master dam manual OC tak ač tvrdí že je tam stále 90 tak se ochrana komplet vypne. Takže dávat bacha aby se v takové situaci (ala peru tam 1,4+v a ochrana je vypnutá) nespustilo něco takového, to už by bylo potenciálně nebezpečné.

Oh a btw, právě mi došel z Alzy fuckoff Email že má objednávka na 5900X byla zrušena z důvodu dlouhodobé nedostupnusti produktu.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od spajdr »

DOC_ZENITH píše:Někde asi ano, ale pro mě moc ne (s budoucími biosy se taky může ledacos změnit, vše je zatim dost beta stadium), radši to tam hodim na tvrdo a je to. Je to easy když se to dá přes ryzen master z win jednim klikem zapnout a druhym klikem zase vrátit default.

Kdežto když zapnu PBO tak jeho vypnutí nebo switch do manual modu pak vyžaduje restart.
smht píše:Vadi niecomu ak v ryzen master..nastavim OC...ale potom sa cpu vobec nepodtaktuje?
ratam ze nicomu ale pojde stale cpu na dany takt ktory som navolil
Ne nevadí, ale dávej si bacha na případnej burn typu AVX prime. U mě je stav takovej že CPu si drží 90C max a nad to thorttluje, ignoruje veškeré nastavení biosu, je to prostě 90, ale s jednou vyjímkou, když přes Ryzen master dam manual OC tak ač tvrdí že je tam stále 90 tak se ochrana komplet vypne. Takže dávat bacha aby se v takové situaci (ala peru tam 1,4+v a ochrana je vypnutá) nespustilo něco takového, to už by bylo potenciálně nebezpečné.

Oh a btw, právě mi došel z Alzy fuckoff Email že má objednávka na 5900X byla zrušena z důvodu dlouhodobé nedostupnusti produktu.
Spis si DOCu jenom dostal email o tom ze je vyrobek nedostupny a jestli chces prodlouzit cekani na danou vec a ty jsi ten email omylem smazal nebo prehledl. Melo by to jit dodatecne pres Alza podporu prodlouzit.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Prodloužit co, já už ho nechci, resp ne od nich, byla to jen nouzovka já je nepodporuju, ale v ten moment byl jen tam protože to byl první munuta hned co se objevil (na jinejkch shopech ještě nebyl) jsem klikal a stejně se na mě nedostalo ani po 14 dnech. Ta dostupnost modelů mimo 5600x a 5800x bude clkem bídná.
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od smht »

DOC_ZENITH píše:Někde asi ano, ale pro mě moc ne (s budoucími biosy se taky může ledacos změnit, vše je zatim dost beta stadium), radši to tam hodim na tvrdo a je to. Je to easy když se to dá přes ryzen master z win jednim klikem zapnout a druhym klikem zase vrátit default.

Kdežto když zapnu PBO tak jeho vypnutí nebo switch do manual modu pak vyžaduje restart.
smht píše:Vadi niecomu ak v ryzen master..nastavim OC...ale potom sa cpu vobec nepodtaktuje?
ratam ze nicomu ale pojde stale cpu na dany takt ktory som navolil
Ne nevadí, ale dávej si bacha na případnej burn typu AVX prime. U mě je stav takovej že CPu si drží 90C max a nad to thorttluje, ignoruje veškeré nastavení biosu, je to prostě 90, ale s jednou vyjímkou, když přes Ryzen master dam manual OC tak ač tvrdí že je tam stále 90 tak se ochrana komplet vypne. Takže dávat bacha aby se v takové situaci (ala peru tam 1,4+v a ochrana je vypnutá) nespustilo něco takového, to už by bylo potenciálně nebezpečné.

Oh a btw, právě mi došel z Alzy fuckoff Email že má objednávka na 5900X byla zrušena z důvodu dlouhodobé nedostupnusti produktu.
Tie cpu budu najskor cca za 4-5tyzdnov


A je lepsie robit OC cez bios..proste klasicky alebo cez ryzen master? aj jedno aj druhe resetuje PC..takze mne pride lepsie cez bios klasicky ze by to moholo byt
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud jedeš default a chceš dělat manual OC (ne PBO) tak to můžeš přes Ryzen master bez restartu. Jinak k tvé původní otázce bios by byl lepší, pokud by nebyl zabugovanej.
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od smht »

DOC_ZENITH píše:Pokud jedeš default a chceš dělat manual OC (ne PBO) tak to můžeš přes Ryzen master bez restartu. Jinak k tvé původní otázce bios by byl lepší, pokud by nebyl zabugovanej.

Čo sa app týka, keď dám uložiť a testovať resetne sa to vždy.
aj keď dám len potvrdiť tak mi to resetne pc

Tak nakoniec som do neho na deff nastavenie, jediné čo som zmenil je napetie, fixne som ho dal na 1.2v a v occt mám teploty Max 49stupnov, nebudem sa s tým teraz trápiť :)
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od smht »

Ahoj, má doma už niekto pretestovanu 5600x?
Zaujímalo by ma ako sa vám zobrazujú údaje, osobne mi hwmonitor ukazuje že mi pár jadier tuším 3 idu na 4,8 a zbytok na 4,6...hwmonitor a cortemp ukáže iba 4,6
Tak si teraz neviem vybrať čo je správne a čo nie, hwmonitor ukazoval tiež 4,6 GHz na All jadrach ale posledná aktualizácia to zmenila


Edit...zmena...cortemp mi prave ukazuje niektore jadra na 5.5ghz :D

http://leteckaposta.cz/567212709
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od smht »

smht píše:Ahoj, má doma už niekto pretestovanu 5600x?
Zaujímalo by ma ako sa vám zobrazujú údaje, osobne mi hwmonitor ukazuje že mi pár jadier tuším 3 idu na 4,8 a zbytok na 4,6...hwmonitor a cortemp ukáže iba 4,6
Tak si teraz neviem vybrať čo je správne a čo nie, hwmonitor ukazoval tiež 4,6 GHz na All jadrach ale posledná aktualizácia to zmenila


Edit...zmena...cortemp mi prave ukazuje niektore jadra na 5.5ghz :D

http://leteckaposta.cz/567212709

tak mam proste top KS :D
http://leteckaposta.cz/622253222

vsetky jadra na 5.5ghz podla core temp :D
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Upřímně, pokud nehejbeš s FSB tak ideální je Ryzen Master. Ostatní programy u mně nedetekujou dobře FSB a to ani když je na defaultu, výsledjné zobrazované takty jsoutedy zkreslené. Ryzen Master zase vůbec nepočítá s tim že by FSB mohla bejt jiná než 100 a ukazuje jako kdyby byla 100 i když neni. Ale v případech kdy je aspoň nekecá ohledně násobiče že.
Trilob4yt
Nováček
Nováček
Registrován: 22. črc 2011

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od Trilob4yt »

Ahojte, chtěl jsem se zeptat k přetaktování tohoto procesoru 5600x. Momentálně mám procesor nastaven na LLC 3, override voltage 1,33 a all core ratio 4,8 Ghz. Procesor je při tomto taktu a nastavení stabilní. Jediné co se mi nepodařilo je, aby se procesol podtaktoval, když je v idle. Když přijdu do Windows a spustím si HWinfo je Core Clock Perf stabilně 4800 Mhz na všech jádrech a efektivní je variabilní. Když mám procesor v defaultním nastavení, taktuje se automaticky dle zátěže. V tomto módu je problém, že např ve Fallout 76 mi ukazuje ingame ukazatel takt 2200 Mhz a hra má skoro o 50 fps méně. Je možné, že se taktují jenom některá jádra.

Je možné procesoru nastavit, aby se taktoval na 4800 Mhz na všech jádrech při maximální voltage 1,33, ale při nevytížení jader se podtaktoval sám? Nepodařilo se mi na to přijít. Automatické přetaktování tlačí procesor až k 4.9 Ghz a voltage na 1.45, což jsem podle článků vydedukoval, že pro životnost procesoru je potřeba držet voltage pod 1.35V. Teploty nejsou problém, na 4,8 Ghz al core se procesor drží kolem 60-70 stupňů.

Moje sestava:
MSI B550 MAG Tomahawk
AIO freezer 2 360
AMD Ryzen 5600x
RTX Gigabyte 3080 OC
Zdroj 850 W
32 GB Kingston 3200mhz Predator

Děkuji za případnou odpověď.
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od GaGy »

Pokud máš all core ratio napevno tak se nepodtaktuje.
Problém s tím falloutem, máš čistou instalaci systému nebo si předtím provozoval už nějaký jiný cpu?.
To že tam automatika pere 1.45V neřeš.. Jsou to milisekundové stavy a procesor to v žádném případě nepoškodí.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Trilob4yt
Nováček
Nováček
Registrován: 22. črc 2011

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od Trilob4yt »

Mam cistou instalaci systemu. Prave nevim, jak mam proces optimalne nastavit. Nekdo pise auto oc, amd precision oc, nekdo manual. Mne zatim nejvic sedel manual. Co bys doporucil ty? Diky.
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od GaGy »

Jedu PBO +175Mhz boost ,procesor se podtaktovává a mám nastavený limit 120W. Tomu manuální OC co máš ty bych se raději vyhnul.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od smht »

Aké je bezpečné napetie pre 5600x? Pytam sa kvôli manualnemu OC.
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od MonsterMX »

1,325V max
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od smht »

Není to nejako moc malo? Na 24/7
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od MonsterMX »

Na viacej ti degraduje chip, Buildzoidovi degradol 3700x na 1,375V po 9 mesiacoch, neviem naco riesis manual OC ked to nema vobec zmysel, uplne staci PBO
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od smht »

To je jednoduché, pbo síce viem zapnúť, ale neviem ho riadne nastaviť, mám na mysli v biose,
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ryzen 5 5600X - info, recenze

Příspěvek od MonsterMX »

A co potrebujes nastavit? mam pbo+200 a fmax vypnute lebo to bolo bugnute max takty su 4850
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“