Monitor se behem postu vypne

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Monitor se behem postu vypne

Příspěvek od Smeli »

Zdravim, narazil jsem na takovy pitomy problem. Po vymene desky spustim PC a dlouho je na monitoru cerno, dokud nenaskoci widle, kdy se monitor zapne. Zkousel jsem se usilovnym mackanim delete dostat do biosu ale jedine, co vidim, je nic, jelikoz monitor zustava vypnuty.

Co jsem teda zkousel:
jiny kabel (pripojeno pres DP, zkousel jsem HDMI a HDMI pomoci redukce pripojit k DVI)
update biosu
reset CMOS
vypnout fastboot ve win

Sestava:
MSI B550 Tomahawk
Ryzen 3600X
2x16GB Balistix
Partiot Viper 1TB
MSI GTX 1070 Gaming X
Aorus FI27Q
Integra M 650W
Obrázek
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Monitor se behem postu vypne

Příspěvek od C1c1n »

Tvůj problém bude možná fast boot, do biosu jinak můžeš skočit i z windows 10 - viz návod
https://www.asus.com/cz/support/FAQ/1013015/
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Re: Monitor se behem postu vypne

Příspěvek od Smeli »

Vypada to, ze problem je skutecne v monitoru. Po pripojeni PC k TV pres HDMI vse funguje bez problemu, pokud pripojim monitor tak se zapne az po tom, co windows nabootuji. Zkousel jsem reset nastaveni, flashnout FW, nic nepomaha.
Obrázek
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Monitor se behem postu vypne

Příspěvek od fmx rider »

Mám Ryzen 2600+Asus B550+GTX 1070 připojené k Samsung 4k TV a když zapnu prvně PC a třeba po 5s TV, tak se mi obraz zobrazí až ve windows. Když zapnu prvně TV a pak PC, tak vidím i boot a do biosu se dostanu. S B450 deskou mi to nedělalo a kdykoli jsem v průběhu zapínání zapl TV, viděl jsem obraz. Bude to nějaká nekompabilita někde no.
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Re: Monitor se behem postu vypne

Příspěvek od Smeli »

Tak po celém dni laborování jsem konečně dostal kloudnou odpověď na MSI foru - update FW pro DP problém vyřešil.

https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv ... pdate-x64/
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“