Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
zabijak33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od zabijak33 »

Dobrý den,

aktuálně mám sestavu od HP:

i7 4770
GTX 760 OEM (tj. 1.5GB)
8GB RAM
2TB SSHD
Zdroj 450W

Hraju primárně COD:Warzone, na což bych se chtěl zaměřit při výběru nových komponent.
Vzhledem k tomu, že hraju poměrně zřídka, nechci moc investovat - koukal jsem po nějakých 1050Ti, je to dobrá volba? Případně lze specifikovat nějakou dobrou značku? Je cenovka cca 2500 ok? Má cenu chtít u takových karet záruku? (Jsou nějaké staré třeba rok, dva, tudíž ještě často v záruce). Hraju na FHD s tím, že radši upřednostním FPS před grafikou, ale rád bych, abych si mohl nastavit i vyšší grafiku very low. :-)

Dále jsem koukal po dalších 8GB RAM, má to cenu v případě her typu Warzone, GTA 5, Project Cars, Need For Speed atd? Aktuálně mám jeden modul DDR3 8GB CL11 1.5V 1600MHz, budou všechny značky se stejnými parametry fungovat se stávající? Dá se případně koupit třeba jen 4GB modul?

Případně vylepšení PC o SSD disk, kdybych nechtěl přetahovat systém a měl na něm pouze hry, pomohlo by to nějak výrazně s celkovou rychlostí? Nemyslím teď samozřejmě fps ve hrách, ale načítání a celkovou svižnost.

Předem děkuji za informace.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od werygood »

SSD se určitě pozitivně projeví, nejvíc na systému, ale vzhledem k tomu, kolik to dnes stojí, bych neváhal a koupil i na hry. Dalších 8 GB se určitě taky pozitivně projeví. O jakou HP sestavu jde? Ptám se kvůli skříni.
zabijak33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od zabijak33 »

Jedná se konkrétně o tuto sestavu: https://www.alza.cz/gaming/hp-envy-700- ... 481119.htm

Jinak jak jsem psal, nechce se mi moc investovat, aktuálně mám priority jinde, ale vzhledem k aktuální situaci budu mít na hraní víc času a aktuálně jsou vpodstatě všechny novější hry včetně Warzone absolutně nehratelné.
Ideálně bych nechtěl dělat všechny věci najednou. Myslím, že grafika bude primární, zbytek by se dal dodělat kdykoli později. Nicméně co jsem koukal, tak Warzone využívá RAM opravdu hodně a při zapnuté hře jsem vždy okolo 95% využití výkonu, tudíž by určitě upgrade i tady velmi pomohl.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No, všechna tahle vylepšení se projeví hodně. 16GB RAM, tim bych začal, kor když tam máš 1x8GB nyní, to se doslova nabízí tam dát druhou osmičku, i se ti o trochu zvedne CPU výkon protože budeš nyní mít dual-channel.

Co se SSD týče, rovněž, hned ho tam dát, ta rychlost načítání všeho bude neporovatelná. Zde se ale musíš vyhnout totálnímu low-endu, tzn dal bych tam tak 1TB Samsung 860 EVO, jinak radši počkat a našetřit více. Na SSD by jsi samo sebou měl přetahnout systém, protože to je mnohem důležitější než na něm mít hry. Samo sebou i hrám ponmlůže ale ten systém to je oč tu běží.

Co se grafiky týče, tak s ohledem na to aby jsi nemusel měnit i zdroj tak třeba gtx1650 super, případně kdyby to bylo moc tak zkusit někde bazarovou 4GB 1050/1050TI.

Jinými slovy, všechny upgrady budou poměrně nákladný, na druhou stranu ale se taky hodně projeví na výkonu, protože máš decentní základ (na straně CPU) bržděnej defakto všim okolo.
zabijak33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od zabijak33 »

Nejde ani o to, že bych na to neměl a potřeboval našetřit více. Tím, že hraju minimálně a spíš čekám, kdy se co vysere, jelikož už tomu je pár let, tak tam nechci investovat nějaký výraznější peníze.

Co se týká RAM: třeba takhle? https://www.alza.cz/corsair-8gb-ddr3-16 ... 360113.htm Mělo by to mít stejné parametry jako ta, kterou mám aktuálně v PC, tj. nemělo by se to hádat a mělo by to bez problémů jít přidat, je to tak?

Co se týká SSD, mám 2TB HDD a snažím se nemít tam nepotřebný bordel, tj. cca půlku mám volnou. Takže 1TB SSD je pro mě úplně zbytečné. Spíš jsem přemýšlel nějaké 240GB, maximálně ještě těch 480-500.
Kdybych chtěl něco v té nižší cenové hladině, tak třeba takhle? https://www.alza.cz/adata-ultimate-su65 ... 466827.htm , má nějaký reálný vliv ta psaná životnost? Nebo je to čistě marketing?

U grafiky asi moc bazarovek 1650 nebude, tudíž se spíš přikláním k té 1050Ti, tam je výběr slušný a karta by měla být na moje použití tak akorát, jak říkám, nejsem náročný. Okolo 2000-2500 se jich dá sehnat dost, to je takové maximum, co jsem ochotný do toho dát.

Díky.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od Raikkonen »

Škoda, že na grafiku nechceš přidat pár stovek navíc. GTX 1060 6GB by byla k tomu procesoru ideální, oproti 1050Ti je to pořádný výkonový skok a dokázalo by to rozjet většinu her v rozumném kompromisním nastavení (zatímco už 2018 měla 1050Ti problémy s hratelností).

Tady je link na ten test z června 2018:
https://www.computerbase.de/2018-06/gig ... 1920__1080
zabijak33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od zabijak33 »

Předpokládám, že co se týká hraní, bude grafika jako největší brzda. Tj. dejme tomu, kdybych teď sehnal nějakou 1060 za slušnou cenu, mohl bych dál nějakou chvíli kašlat na SSD a RAM. CO jsem koukal, ten cenový skoko už není takový a rozdíl ve hrách je výrazný. Co se týká náročnosti na zdroj, bude tam velký rozdíl? Aby to můj zdroj dával a abych nemusel kupovat ještě nový zdroj.
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od logingame »

Pánové ti tady poradili už více než dostatečné. Za 2.5k - 3k se 1060 6g dá sehnat. Musíš hledat po bazarech a na fb skupinách. Nemůžeš kašlat na RAM, protože 8Gb nebude stačit na Warzone(systém a věci okolo ti sežerou už cca 2Gb). Jestli ti nevadí pomalý načítání všeho tak si klidně HDD nech. Protože kdybys rozhodl pro SSD 240Gb tak stejně to bude málo, však CoD MW má 230Gb. Tam muže být kompromis SSD na systém a hry na HDD, ale je to bída. Dneska nejsou zas tak drahý, ale rozumím že někdo je omezen kvůli budgetu. Já bych to viděl takto. Trochu si našetřit a koupit postupně GPU, Ram, SSD. Abych tě ještě více naštval tak na Warzone 1060 6G není žádná výhra i na low settings s FHD.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od Raikkonen »

GTX 1060 má TDP 120W. Jestli jsem se správně díval, tak tvoje OEM GTX 760 má TDP 130W, takže to bude stejné a k tomu 450W zdroji úplně v pohodě. Akorát si před koupí zjisti, jak to máš s kabely ze zdroje, protože ta 1060 bude mít pravděpodobně jeden 6pin nebo 8pin (u některých OC modelů).
Přikoupení RAM bych ale neodkládal, protože 8GB je na ty novější hry málo, už i to COD:Warzone doporučuje 12GB. To bych spíš odložil to SSD a pak koupil větší, hry hrozně nabobtnaly.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od werygood »

1060 3 GB jsem s i5 provozoval dlouho - vlastně dodnes provozuju - na 430 W zdroji a jede to úplně v pohodě.
zabijak33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od zabijak33 »

Je mi to jasné, koukám na bazos, sbazar, fb, atd. ,kde se co pohybuje.
Pomalejší načítání her mi tolik nevadí, vzhledem k aktuální konfiguraci jsem zvyklý. SSD jsem nikdy neměl, tudíž nemůžu porovnat rozdíl. Ale je tedy varianta koupit 240 a mít na tom systém a třeba 2 menší hry. Případně koupit 480-500 a mít na tom systém, Warzone a něco málo dalšího. Spíš mi šlo o určení konkrétních komponent, abych věděl, zda je lepší ta nebo ta značka, na jaké parametry koukat u toho SSD, zda ta Ramka bude fungovat s mou stávající, když je parametrově stejná atd.

Jinak co se týká 1060 6GB, tak tu má kamarád a funguje to tak nějak dobře, nedropuje to, neseká se to, má to i na vyšší nastavení než low. Samozřejmě záleží, někdo by na 60 fps hrát nemohl a potřebuje 140, někomu stačí stabilních 30. Je dobře, že i na mém zdroji by to tedy mělo jet bez problémů. Já budu rád, když se ta hra nebude sekat tak, aby to bylo k nasrání a nehratelné.

Děkuji za informace, tak nějak se podle toho zařídím. Jenom jak jsem psal výše, jestli můžu poprosit o bližší určení toho SSD, té ramky - jestli bude fungovat a případné doporučení konkrétnější značky grafiky a nebo naopak čemu se zásadně vyhnout.

Díky.
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od C1c1n »

Řešil jsem teď s kámošem upgrade OEM HP sestavy a nakonec jeho deska nepodporovala novou grafiku - dával jsem mu 1060 3gb a ani jsme na netu nenašli žádnou aktualizaci bios která by nám pomohla to rozchodit, takže se nakonec sháněla deska, u něj bylo cpu 3770k, nechci tě strašit, ale může nastát tenhle problém, pokud ale máš už uefi tak by to mělo být v klidu
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já bych nestrašil, Haswell problémy s PCI-E neměl. Sandy/Ivy potřebovaly nový biosy jak přicházely GEN3 produkty, na což se OEM výrobci vysrali, ale na 99% ti na Haswellu půjde vše.
zabijak33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od zabijak33 »

Aktuální 760 OEM by měla mít taky 6pin, takže by to všechno mělo sedět.

Co se týká desky, ta by měla taky podporovat vše aktuálně dostupné, aspoň podle toho, co jsem našel.

U těch Ramek, když budou mít stejné specifikace, jen jiný výrobce, půjde to dohromady?

U té grafiky/SSD, nějaká značka, kterou preferovat či naopak které se určitě vyhnout?
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od C1c1n »

Ramky se umí přizpusobit te nejpomalejsi, ale jinak muzes mrknout pomoci programu cpu-z co tam mas za moduly a koupit podobne rychlosti , taky zalezi na omezeni celkove kapacity u desky
SSD je top samsung
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
zabijak33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: Nová grafika k i7 4770, lowbudget-bazar

Příspěvek od zabijak33 »

Nabízí se přesně ty moduly, co mám já, tj. 1x8GB, 1600 MHz, CL11, 1.5V. Deska by měla pojmout až 4 moduly, dohromady 32GB, takže to by mělo být taky ok.

Díky za info, zkusím se podle toho zařídit.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“