Jak zablokovat STORE

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Jak zablokovat STORE

Příspěvek od GaGy »

Ahoj lidi.
Mám dotaz.
Kamarádův syn se bohužel moc neučí a hraje hry ,takže sem dostal ukol zablokovat hry ,aplikace apod.

Klasicky sem vytvořil sekundární účet bez administrátora.
V učtu administrator sem nastavil ve STORE možnost instalovaní aplikací pouze ze STORE.
Ostatním aplikacím co měl mladej na ploše sem odebral práva ,takže nejdou spustit.

Zakázal sem flash , tak aby nešli hrát flashové hry na internetu.
Počítači sem vypnul FLASH disky ,ostatní zařízení by měli fungovat.

Jedině co mě ale štve je že pokud se přihlásím na sekundární účet (bez admina práv) tak aplikace ze storu stále jdou instalovat a pouštet. Potřeboval bych ho na tom sekundárním učtu nějak zablokovat ,aby ani ten store nešel spustit. Mám win10 home.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zablokovat STORE

Příspěvek od python.p »

Takovej machr a odborník jako ty a neví si rady s takovou triviální věcí? Otázka asi 5s na googlu. Ale protože mám dobrou náladu, tak ti to sem hodím.

PowerShell s admin právy:

Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage

A kdybys ho náhodou potřeboval zpět:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Jak zablokovat STORE

Příspěvek od GaGy »

Díky, tento návod sem našel ale měl sem problém.
Problém byl v tom že na hlavním učtu (správce) se mi to povedlo odstranit store ,ale na vedlejším účtu to za boha nešlo,
takže sem to vyřešil tak že sem vedlejší účet na chvíli zapnul jako správce a poté už to taky šlo odstranit.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“