Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od Dithius »

Tak ještě UPDATE.

Plomby na šroubcích od GPU core jsou uplně jak nové.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
daníjel
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2022

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od daníjel »

Já i brácha jsme spokojeni :) RX 6700 XT Nitro+ nám jedou bez problému. Plomby jsou rovněž neporušené. Takže kdo pořád zvažuje, tak obchod doporučuji. Faktura k tomu je a záruka 12 měsíců taktéž ;)
Mikkes
Nováček
Nováček
Registrován: 27. dub 2017
Bydliště: Prešov

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od Mikkes »

Zdar,

Môže mi niekto potvrdiť, že zdroj pre diskutované bazarové grafiky s ročnou zárukou je u predajcu imobily.eu a danimani.sk rovnaký ??
imobily.eu neumožňuje objednať na Slovensko, pri nákupe je možné zadať len ČR.
Vďaka za pomoc.
daníjel
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2022

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od daníjel »

Podle té jejich nabídky to vypadá, že to budou stejné grafické karty. :) Když jsem volal do imobily, tak paní mluvila slovensky. Asi bych se nebal a koupil na danimani :)
Mikkes
Nováček
Nováček
Registrován: 27. dub 2017
Bydliště: Prešov

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od Mikkes »

daníjel píše: stř 23. bře 2022, 23:03 Podle té jejich nabídky to vypadá, že to budou stejné grafické karty. :) Když jsem volal do imobily, tak paní mluvila slovensky. Asi bych se nebal a koupil na danimani :)
Heh, no pri imobily.eu je v obchodnych podmienkach napisane ze tovar je expedovany zo slovenskeho skladu....ale na slovensko sa tovar objednat neda....danimani.sk ma uplne ine kontaktne udaje, ale zdroj je pravdepodobne ten isty....nejake popletene to je cele :D
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od ToxicTears »

Tak jsem vyžral ten poslední powercolor red devil, tak jsem zvědav, protože určitě na to přijde vodní blok, jelikož mám custom loop, tak uvidíme. Jako tohle se neodmítá sorry.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od fmx rider »

Ja bych ted nekupoval nic, za pul roku je tu nova generace. To ze maji ty bazarove karty porad skladem ve velkem poctu ukazuje jak jim na to kazdy prdi. Muj odhad je, ze aktualni generace pujde do podzimu hodne dolu, nebo to nikdo nebude kupovat - jak bazar, tak nove (nebo je “zachrani” zase krypto a dalsi odklad POS).
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od CaprioPom »

To se předtím říkalo taky, že každý musí honem prodat 2080Ti za 10-12K, když výkonnější 3070 bude za 14K a jak to dopadlo :D
jctrnacty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2009

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od jctrnacty »

CaprioPom píše: čtv 24. bře 2022, 16:03 To se předtím říkalo taky, že každý musí honem prodat 2080Ti za 10-12K, když výkonnější 3070 bude za 14K a jak to dopadlo :D
Souhlas, dnesni trh je tak pokrivenej, ze jakakoliv predikce ma vahu vesteni z kristalove koule. Ten kdo tu 6900 ted koupil za tech 22 , tak neprohloupil, teda pokud mu neodejde den po zaruce.
_________________
Ryzen 5800X3D, Dark rock 4, Msi Prestige creation X570, Asrock RX 6800 XT, 32GB 3600MHz CL16, Fractal Design Define C, Seasonic focus gold+ 650W, Samsung EVO 970 2TB, X52 Pro, WMR HP Reverb G1, 32" BenQ EW3280U 4K
Sohi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. říj 2015

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od Sohi »

Len či to padanie cien aj vydrží. Mám pocit, že toto sa nejako veselo ignoruje, alebo nikto to neberie vážne.
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika ... o-k-vyrobe
O polroka môžeme byť zase tam kde sme boli. Za mňa, kto chce nejaké HW kupovať, tak teraz je asi tá najlepšia šanca.
geef
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od geef »

Sohi píše: čtv 24. bře 2022, 16:31 Len či to padanie cien aj vydrží. Mám pocit, že toto sa nejako veselo ignoruje, alebo nikto to neberie vážne.
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika ... o-k-vyrobe
O polroka môžeme byť zase tam kde sme boli. Za mňa, kto chce nejaké HW kupovať, tak teraz je asi tá najlepšia šanca.
taky si říkám. Otázkou je, s jakým zpožděním se to na trhu projeví, ale přichází léto, méně lidí bude u počítačů a víc venku, šetření na dovolenou a tak. Navíc sklady jsou asi docela plné karet. Ale nejsem vědma, abych věštil z křišťálové koule, kterou nemám...
Spalovac_mrtvol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. dub 2008

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od Spalovac_mrtvol »

Toho neonu se trochu bojím.

Firmy sice tvrdí že mají slušné zásoby neonu a se shortagema při covidu provedli diversifikaci v dodavatelích výrobních materiálů , takže dopad by neměl být moc velký. Ale to samozřejmě můžou jen tak říkat aby jim nespadly ceny akcií.
Pokud 50% neonu je z ukrainy tak kde jako chtěj diverzifikovat.. až začne docházet tak žádnej dodavatel ho prostě nebude mít skladem.
Já teda doufám že případné nedostatky v neonu se příštích pár měsících vyrovnají obrovským dropem levných těžařských karet s eth POS, takže většina lidí bude mít alespoň na chvíli šanci sehnat GPU za msrp, ale je to rozhodně špatná zpráva pro lidi co chtěli rtx 4000 nebo next gen od AMD za rozumnou cenu.
R0mi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. čer 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od R0mi »

Asi máte pravdu, nakoľko aj amazon aj caseking už dvihol cenu na verziu Nitro+ Radeon RX 6900 XT Special Edition, 16384 MB GDDR6, už sa predávaju za viac ako 1430€
https://www.caseking.de/en/sapphire-nit ... p-222.html
https://www.amazon.de/-/en/dp/B08Y81WFF ... _lig_dp_it
Ryzen 9 5950X//Noctua NH-D15 Chromax Black//ASUS PRO WS X570-ACE//Sapphire Nitro+ Radeon RX 6900 XT SE//G.Skill Trident Z Neo 32GB (2x16GB) 3600 MHz CL14 OC//Corsair MP600 PRO XT 2TB//Corsair MP600 2TB//WD201KRYZ 20TB, WD60EFRX 6TB, WD30EFRX 3TB, WD2003FYYS 2TB//Corsair HX750//Phanteks Enthoo Evolv X//Dell Alienware AW3423DWF//Teufel Concept E450 Digital//Logitech G PRO X Headset//ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition //HyperX Alloy Elite RGB//ROG Hone Ace Aim Lab Edition//
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od Holda »

Zvažuji tam tu basic Powercolor 6700XT k i7 6700, vejde se mi do mitx buildu. Nemůžu ale najít žádné recenze, jak moc špatná je. Nemáte zkušenosti?
.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Špatná... no , špatná nebude, jediný co by se mohlo stát je že bude lehce hlučnější a v takové situaci si jí lehce podvoltuješ dáš manual curve na fan (pokud to nebude zabugovaný a půjde to) a je to. Moc bych se toho nebál.
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od radekhgt »

Inak tie bazarove karty s ročnou zárukou su s farmy, sami to pridali na FB do komentu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
TDIchip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2011
Bydliště: Vysočina

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od TDIchip »

5800X3D / RX 7900XT / 32GB / 1,5TB NVME / RM750X / LG 27GP850
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od Holda »

To je právě Red Devil, ne ta žebrota.
.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od ToxicTears »

Tak mi od nich přišel ten RED Devil. Původní balení, plomba origo, vše krásně vyfoukaný, žádný prach, prakticky jako nová. Nejsou zátky na konektor vzadu. I podpěra tam byla přibalená. Zatím jenom rychlé testy, ale jede úplně normálně a vše v pohodě.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
NiX
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2005
Bydliště: Liberec

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RX 6X00 (XT)

Příspěvek od NiX »

ToxicTears píše: pon 28. bře 2022, 22:05 Tak mi od nich přišel ten RED Devil. Původní balení, plomba origo, vše krásně vyfoukaný, žádný prach, prakticky jako nová. Nejsou zátky na konektor vzadu. I podpěra tam byla přibalená. Zatím jenom rychlé testy, ale jede úplně normálně a vše v pohodě.
Taky mi dnes přišla Red Devilka 6700XT. Jako nová, kompletní balení, podpěra tam nebyla (ani by neměla být, co sem koukal na unboxing videa), ale mám v casu svoji, tak nepotřebuju. Dojmy zatím skvělé.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“