IPS glow

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

IPS glow

Příspěvek od myschovip »

Ahoj, kupil som monitor iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 a na moje nemile prekvapenie ma brutalny IPS glow, neviem ci je to chyba a dovod na reklamaciu/vratenie ale moze byt IPS glow tak silny? Nie je to skor chyba?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: IPS glow

Příspěvek od Skogamandry »

to je backlight bleeding a ten monitor je teda ozaj velmi nepodareny....kludne vratit v lehote a zobrat iny
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: IPS glow

Příspěvek od python.p »

Tohle je hrozný peklo. Vrátit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: IPS glow

Příspěvek od myschovip »

ano, je to hnus a som z toho sklamany, pretoze monitor je inak skvely ale vratim ho... trochu sa obavam, ze aj novy monitor moze mat takyto backlight bleeding... co by ste mi odporucali do 8000-9000? iiyama som kupil na zaklade recenzii ale asi som mal smolu a chytil blby kus
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: IPS glow

Příspěvek od Skogamandry »

tu asi neexistuje univerzalna rada, je to viac menej loteria....kludne zober to iste a dufaj, ze bude lepsi
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: IPS glow

Příspěvek od dexterav »

tak hento zase neni normálny bleeding :D
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: IPS glow

Příspěvek od myschovip »

asi som bol blb, ze som nekupil tento monitor od AOC
https://www.alza.cz/27-aoc-q27p2q-d6218422.htm
doteraz som mal AOC 24" FHD a bol som s nim spokojny, backlight bleeding minimalny...
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: IPS glow

Příspěvek od python.p »

Mám předchozí model a je to v cajku. Když si nedám podsvícení na max a nejebnu tam celou černou plochu, tak nemám šanci si toho všimnout.

Ale je to loterie... Proto profi monitory stojí to co stojí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: IPS glow

Příspěvek od zombux »

dexterav píše:tak hento zase neni normálny bleeding :D
troufám si poznamenat, že pokud to je focený v relativním šeru a telefonem, tak ten bleeding to zvýrazní brutálním způsobem. fotil jsem svoje starý IPS do bazaru, normálně na tom není vidět nic, a když jsem to vyfotil s černou plochou mobilem, tak jsem se zděsil.

(pokud to takhle děsně vypadá i při pohledu očima, tak je to samozřejmě blbě)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: IPS glow

Příspěvek od myschovip »

samozrejme to pri pohlade volnym okom tak hrozne nevyzera ako na fotke ale aj volnym okom je vidiet silny bleeding, pri pozerani filmov je bleeding silny a skor to prisudzujem chybnemu panelu pretoze pri pohlade volnym okom a hlavne v uplnej tme pri pozerani filmov je bleeding prilis silny, monitor sam o sebe je skvely, iba som mal smolu a dostal blby kus, pretoze toto urcite nie je standard IPS panelov... chapem, ze IPS panely trpia bleedingom ale to co mam ja uz je extrem
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“