SSD - Nejde vytvořit nový oddíl

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
lamax
Nováček
Nováček
Registrován: 02. kvě 2019

SSD - Nejde vytvořit nový oddíl

Příspěvek od lamax »

Dobrý den, koupil jsem si SSD disk, zapojil. Nainstaloval Windows 10. Úspěšně, jsem se dostal i do přihlášení. Až do jedné aktualizace, kdy jsem vypínal počítač, tak se při té instalaci zasekl ukazatel průběhu. Já blbec měl asi počkat a po 10 minutách toho zamrznutí, jsem počítač natvdo restartoval. Ukázalo to chybu, opravilo se to a celý den to šlo, mohl jsem se přihlásit a instalovat programy.

Pak druhý den, když jsem ho znovu zapnul po načtení biosu se objevila chyba "No bootable device - Insert boot disk and press any key"

BIOS disk normálně vidí. Kdykoliv zkusím nainstalovat znovu Windows 10, nemohu vytvořit nový oddíl z nepřiděleného prostoru SSD disku, kdykoliv kliknu na new, načítá se ale nic se neděje. Zkoušel jsem ho i zapojit do svého notebooku abych vytvořil oddí přes program Partition manager. Ale dělá absolutně to samé, pouze se ukazuje že to něco dělá ale i když čekám hodinu, nic.

Zkoušel jsem disk vyčistit přes DISKPART a vytvořil oddíl ale taky, pouze se to zasekne a nic to nedělá.
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: SSD - Nejde vytvořit nový oddíl

Příspěvek od Briketa »

Mrkni na SMART disku nějakou utilitou a uvidíš, jestli tam nebudou nějaké podezřelé hodnoty. Jinak asi RMA.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“