Propojení Android TV a PC na hry

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Jouda.0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2009

Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od Jouda.0 »

Android TV Philips 58PUS7304
PC W10, GPU NVidia

Zařízení jsou propojena LAN kabelem, přes router od 02 ZTE H267A. A TV je možno propojit od routeru přes WiFi.
Je možnost streamovat obraz z PC do TV např. při hraní her? Chtěl bych hrát na PC, ale sledovat to na TV (bez většího zpoždění) ... Je nějaká možnost?

Dík
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od Holda »

.
Jouda.0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2009

Re: Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od Jouda.0 »

Steam téměř nepoužívám - bude mi tvůj odkaz k něčemu? Navíc to po mě chce nějaký Steam Controller ...

Hmm.. jde mi o to, použít TV jako monitor, bez potřeby použít HDMI kabel - jen s využitím LAN či WiFI - pokud to jde ... Hraju ted spíš hry od Epicu nebo lodě od WG - dostanu obraz po síti do TV?

Edit: OK - tak jsem to otestoval hrou Tomb Rider a ... v TV mám cca 0.5 - 1FPS - zcela nehratelné ...
Skusil jsem film a to samé ... 3-7 sec zpoždění ...
Otestoval jsme i ntb a tam je zpoždění jen cca do jedný sec ... Tak nevím, přes WiFI to docela jede a přes kabel je to tragický ... Jestli problém s routerem?
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od ToxicTears »

Většina televizí má wifi 150Mbit, ale LAN mají jenom 100Mbit, což je hrozně málo. Já streamuji na twitch přes druhý PC a přes NDI a jede mi to furt kolem 150Mbit na domácí sítí a to není komprese. Nejsem si jistý, ale tohle je docela neřešitelný.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od Jey »

Jedině Chromecast, Steam Link, atd. Nedávno jsme to probírali. Téma najdeš tady (W10, Miracast, Wi-Di po síťovém kabelu LAN). Sdílení obrazu z desktopu po lan nebo wifi nerozjedeš, to funguje jenom z notebooků pomocí technologie Miracast a Wireless Display a ještě jenom za určitých podmínek (musíš mít podporovaný hardware).
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od Holda »

Je dost možný, že Android TV to budou mít zprasený. Já to používám na rpi a funguje to dobře, jednu dobu jsem to tahal i přes VPN a VDSL a hrál Witchera 3 na 1080/60FPS.
Můžeš zkusit alternativně https://moonlight-stream.org/ nebo redukci HDMI/RJ45, ale to co pamatuju bylo tak na prezentace.
.
vintrlos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2013
Bydliště: Brno

Re: Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od vintrlos »

pokud máš amd kartu tak použij AMD link (umí to posílat i na android telefon), ale je tam dost viditelná komprese testováno na Philips 43PUS7304. Jediná možnost jak posílat tak velký množství dat je HDMI,(DP) vzduchem ani LAN to neobejdeš
MSI MAG B650 Tomahawk Wifi,AMD Ryzen 7 7800x3D, Noctua NH-U12S,G.Skill Trident Z5 32GB DDR5 6000 CL30, GAINWARD RTX 3070 Ti , SSD 250Gb Samsung EVO ,Transcend MTE220S, 2x2TB Sandisk Extreme Pro Oddysey G7 27´, Mackie CR5,NZXT H500, Seasonic Focus Plus Gold 650W
Jouda.0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2009

Re: Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od Jouda.0 »

Dík za info.
Rozchodil jsem to, ale s malou prodlevou v obraze. Zvažuju ještě HDMI. S natažením kabelu budou velký komplikace, ale mohlo by to fungovat. HDMI asi nehodím do zásuvky na 220V jako LAN a není tak potřeba nic bourat a pod. :)
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od Jey »

A jak si to rozchodil, chci říct s pomocí čeho? Ať tohle téma třeba taky někomu pomůže...
Jouda.0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2009

Re: Propojení Android TV a PC na hry

Příspěvek od Jouda.0 »

Rozchodil jsem to - tím jsem myslel, že jsem odstranil ten brutální lag při použití Steam Link, o kterém jsem psal dříve. Ale jistá prodleva stále zůstává ... takže bud HDMI nebo lag.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“