Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
Ahi
Nováček
Nováček
Registrován: 26. úno 2010

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Ahi »

Azentar píše: pát 5. lis 2021, 20:53 OT: Dnes jsem byl vyzvednout u dvojky na trhu zboží a kolik GPU tam někdo ládoval do BMW, to jsem koukal :D.
To mi konkretne u nas prijde zvlastni. Ano, eth porad stoupa ale co se tedka deje s cenama energii...uz mi prijde dost odvazne tolik penez dat do miningu.

To je za predpokladu ze tu elektriku nekradou no, jestli jo tak pak je to samozrejme jina :)
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Mě stojí kWh kolem 4,50-5 Kč. Teď je to nějak na rok (?) bez DPH, kvůli tomu nárůstu. A známý teď dostal na 2 roky cenu 1,50 Kč bez DPH/kWh, protože má vysokou roční spotřebu. To je pak při miningu v úplně jiné pozici. Nemají všichni drahou elektřinu.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
tatka.troy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2009
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od tatka.troy »

Nebral ted někdo v poslední době grafiku mimo EU? Taiwan atd
s Intelem na věčné časy
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Trek »

Já měl 3070ti z Taiwanu, ale pustil jsem jí dal, chtěl jsem si jí nechat, ale 3080ti se prodává hůř. Teď se ale moc dobře nedá objednávat a hlavně potřebuješ záruku.
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Broxik »

5kc / kwh je ve sve podstate normalni tarif do bytu. Na zacatku rou dostanes update na 7kc. a to je aktualne tedka 170.20 CZK / 133.25 CZK . Porad mas s RTX 3080 skoro 4k mesicne.... Jako uplne od startu bych nezacinal, ale pokud jsi uz nekdo kdo ma nejaky rigy a uz se ti to treba i vratilo, tak si muzes dovolit zariskovat. Ono to ETH vypada ze jen tak neumre. :) ja uz lituju ze sem tenkrat tu gpu na zaklade zdrazeni toho proudu prodal... sem to mohl tahnout jeste aspon 2 mesice a pak az na vanoce ji pustit dal... porad bych ji asi prodla s tim vejvarem.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Velká dávka karet všech typů na Mironetu, ovšem už za ceny Alzy a CZC, takže o ničem. :-(
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Spalovac_mrtvol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. dub 2008

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Spalovac_mrtvol »

Je to fakt smutný. Kartu se snažím sehnat už rok ale tyhle ceny to je prostě...
I když teda začíná to pro mě být čím dál těžší nekoupit, protože nevím jestli ještě vydržím čekal další rok než se situace zlepší. Doufal jsem že to bude lepší na vánoce jelikož mělo končit těžení eth, ale pak to posunuli o dalších 6 měsíců, takže minimálně ještě tak půl roku se situace nezmění. Kort přes zimu kdy jsou lidi doma.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Thellwin »

V létě se daly karty sehnat za relativně slušný peníze, tam byla ta šance pro lidi jako jsi ty. Kdo zaváhal a spekuloval na další pokles do konce tohoto roku, tak to projel no a počká si dalšího min. půl roku.
Goldnoob team proud member!
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Já bych na to vůbec nespoléhal, na nějaký pokles. Jestli za 2 týdny dojde hořčík, který všechen drží Čína, tak kdoví, co to všechno způsobí. Do karet se sice nedává, ale efekt motýlích křídel je nevyzpytatelný. Hlavně žádnou paniku. :-)
Jinak dost překvapivě Mironet začal ty karty zlevňovat. Ne nějak výrazně, ale mají třeba momentálně nejlevnější 60 (20k) a 60 Ti (22k) z e-shopů. To už je dost konkurenceschopné. Levněji jedině na bazoši. :-)
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Spalovac_mrtvol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. dub 2008

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Spalovac_mrtvol »

V létě jsem všude viděl jenom prázné sklady, nemonitoroval jsem to tedy nonstop, ale když jsem se jednou za pár dní koukl na eshopy tak karty byly dostupné prakticky jen v sestavách.
Jo, ta z toho mironetu vypadá docela lákavě... a nechce se mi věřit že jsem toto právě napsal.. že karta které se prodává za 2x msrp je nyní lákavá cenově :/
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Je, protože všude jinde jsou jen dražší nebo výrazně dražší. MSRP je chiméra, tím vůbec nemá smysl se zabývat. To už je prostě rok fuč a navždy.

11:17: Hm, tak 60 Ti už je fuč. :-) Kdo zaváhá, nehraje. :)
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od GaGy »

Spalovac_mrtvol píše: úte 9. lis 2021, 10:31 Je to fakt smutný. Kartu se snažím sehnat už rok ale tyhle ceny to je prostě...
I když teda začíná to pro mě být čím dál těžší nekoupit, protože nevím jestli ještě vydržím čekal další rok než se situace zlepší. Doufal jsem že to bude lepší na vánoce jelikož mělo končit těžení eth, ale pak to posunuli o dalších 6 měsíců, takže minimálně ještě tak půl roku se situace nezmění. Kort přes zimu kdy jsou lidi doma.
Tak to přesně je že v zimě bude větší hlad protože je dřív tma a lidi chcou víc hrát než v létě když jsou u moře. Navíc vyšlo dost dobrých nových her. Na doporučené ceny úplně zapomeň. Na bazaru prodává kolega 6700 XT za 22 000 což je super cena na dnešní dobu a je to karta z obchodu.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Azentar »

Omlouvám se, pokud to sem nepatří, opravdu mě i zde se potvrzuje síla Alza / CZC i dalších velkých obchodů.
Pro kamaráda s malou prodejnou na Praze 5 jsem tu dělal inzerát, ceny myslím si, že na dnešní dobu super.
Zájem minimální, podstatně dražší stejně zboží na Alze rychle pryč.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Na Alze to bere korporát kterejm nezáleží až tak na ceně ale na tom že maj stálého dodavatele ala easy účetniství, fakturace a tak. Reálnejch "hráčů" co ještě teď sháněj grafiky za tyhle ceny je minimum.
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Vidím to trochu jinak, z praxe. Hráčů je dost, kteří by chtěli upgradovat grafiku, ale minimum jich nakupuje na Alze. I když - ani to nemusí být tak úplně pravda, když se podíváš na sloupeček prodaných karet vlevo. "nakoupila firma" a "nakoupil jméno" je tam tak půl na půl. Nebo se podívej do diskuzí k jednotlivým kartám - lidi to prostě pořád kupujou na hraní, i teď za tyto ceny. Na CZC furt staví a upgradujou počítače a ptají se, jestli jim to utáhne 3060 Ti (za 25k). Lidi si prostě rádi připlatí, ze dvou důvodů - 1) jsou až na půdu líní a 2) někdo si honí ego na tom, že to by bylo pod jeho úroveň nakupovat někde na bazaru od člověka, to on si radši připlatí jako správný borec a koupí totéž výrazně dráž - ale z obchodu.
A jinak - v čem je jednodušší zaúčtovat fakturu, jestli je tam na ní napsané A nebo B? Tomu moc nerozumím. Rozumím tomu, že jsou lidi líní a pohodlní a tak nahážou do jednoho košíku žrádlo pro psa, tablety do myčky a grafiku a mají to v jedné dodávce za jedno poštovné. Jakoby. Kdyby to objednali zvlášť, tak by sice platili troje poštovné, což opticky vychází nevýhodně, ale v reálu by mohli ušetřit i několik tisíc. Ale za těch 10 minut klikání navíc jim to prostě nestojí.
Faktem ovšem zůstává, že trh akceptoval dvojnásobné ceny grafik, takže nikdo nemá důvod zlevňovat. Kdybych nebyl vůl, vzal jsem si před rokem půjčku a nakoupil akcie nVidie. To by byl vejvar. :-)
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Shaquille »

DOC jasne, koroporat nakupuje RTX 30xx. Tak urcite...

Azentar tak uz to je... ti co chcteli (tady na foru) uz koupili a zbytek ceka na zazrak a snizeni cen.

prihlasjmeno to neni uplne pravda, na bazaru sice kupujes stejen zbozi, ale bez zaruky...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Pedris »

prihlasjmeno píše: úte 9. lis 2021, 15:54 Vidím to trochu jinak, z praxe. Hráčů je dost, kteří by chtěli upgradovat grafiku, ale minimum jich nakupuje na Alze. I když - ani to nemusí být tak úplně pravda, když se podíváš na sloupeček prodaných karet vlevo. "nakoupila firma" a "nakoupil jméno" je tam tak půl na půl. Nebo se podívej do diskuzí k jednotlivým kartám - lidi to prostě pořád kupujou na hraní, i teď za tyto ceny. Na CZC furt staví a upgradujou počítače a ptají se, jestli jim to utáhne 3060 Ti (za 25k). Lidi si prostě rádi připlatí, ze dvou důvodů - 1) jsou až na půdu líní a 2) někdo si honí ego na tom, že to by bylo pod jeho úroveň nakupovat někde na bazaru od člověka, to on si radši připlatí jako správný borec a koupí totéž výrazně dráž - ale z obchodu.
A jinak - v čem je jednodušší zaúčtovat fakturu, jestli je tam na ní napsané A nebo B? Tomu moc nerozumím. Rozumím tomu, že jsou lidi líní a pohodlní a tak nahážou do jednoho košíku žrádlo pro psa, tablety do myčky a grafiku a mají to v jedné dodávce za jedno poštovné. Jakoby. Kdyby to objednali zvlášť, tak by sice platili troje poštovné, což opticky vychází nevýhodně, ale v reálu by mohli ušetřit i několik tisíc. Ale za těch 10 minut klikání navíc jim to prostě nestojí.
Faktem ovšem zůstává, že trh akceptoval dvojnásobné ceny grafik, takže nikdo nemá důvod zlevňovat. Kdybych nebyl vůl, vzal jsem si před rokem půjčku a nakoupil akcie nVidie. To by byl vejvar. :-)
To není o napísaní A alebo B, ale aj o výhodách. Individuálne projektové ceny, financovanie, reklamácie atď. Skús si naštudovať aj niečo o B2B napr. :)
Samozrejme ak má Tonda svoju vlastnú s.r.o. s obratom 5 CZK tak nech si kúpi tam kde je to najlacnejšie, ale takí na týchto stránkach podľa mňa ani nenakupujú...
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Shaquille píše: úte 9. lis 2021, 15:58 prihlasjmeno to neni uplne pravda, na bazaru sice kupujes stejen zbozi, ale bez zaruky...
Jak to že bez záruky?
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Shaquille »

zaruka je neprenosna... je uzavrena mezi prodejcem a kupujicim na dokladu.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Thellwin »

Z vlastní nedávné zkušenosti. Karta z CZC po pul roce odešla. CZC rozhodlo nečekaně, že se budou vracet peníze a CZC si vyžádalo kupní smlouvu obsahující odstavec s postoupením práv z případné reklamace,aby si to kupující mohl vybehat a dostat peníze. Zkráceně řečeno.
Goldnoob team proud member!
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“