Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

LHR už je v důsledku useless, protože se zaměřuje jen na algoritmus Ethera. Problém je že minery už jsou dnes task otpimalizovaný že ta ztráta neni zdaleka 50% ,spíš tak 20%, a když se do toho ještě pustí combined mining tak jsiu down asi jen 5%. Ano celkově je to větší oser ale účel NV ty karty těžebně zkryplit failnul. Můžeme polemizovat o tom zdali to vůbec byl účel a nebo jen PR tah, protože SW limitovat a ještě jen Etherum od začátku smrdělo, ale z LHR přestává bejt překážka. Ano nejsou to karty vhodné na full burn Etherum only těžbu, ale dá se to z nich vytřískat jinak.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Elkim »

LHR není nic jinýho než pure virtue signaling :D
Ahi
Nováček
Nováček
Registrován: 26. úno 2010

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Ahi »

radekhgt píše: pon 11. říj 2021, 17:16 To by vysvetľovalo kde zmyzli vsetky EVGA karty z Alzy... Nechce sa mi veriť ze hráč je ochotný platit take ceny.
Bohuzel...neodolal jsem :( Byl k tomu dobry EVGA zdroj zdarma ktery jsem stejne k te karte potreboval tak holt jsem jim dal vydelat no :(
geef
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od geef »

radekhgt píše: pon 11. říj 2021, 17:16 To by vysvetľovalo kde zmyzli vsetky EVGA karty z Alzy... Nechce sa mi veriť ze hráč je ochotný platit take ceny.
To je neskutečné, však jich tam bylo spousta a ceny mimo realitu...
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od C1c1n »

Ahi píše: pon 11. říj 2021, 19:43
radekhgt píše: pon 11. říj 2021, 17:16 To by vysvetľovalo kde zmyzli vsetky EVGA karty z Alzy... Nechce sa mi veriť ze hráč je ochotný platit take ceny.
Bohuzel...neodolal jsem :( Byl k tomu dobry EVGA zdroj zdarma ktery jsem stejne k te karte potreboval tak holt jsem jim dal vydelat no :(
Kolega z práce to samé:) kupoval to na hraní a říkal že ho nalomil ten zdroj zdarma který potřeboval k upgradu
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od MonsterMX »

DOC_ZENITH píše: pon 11. říj 2021, 19:15 LHR už je v důsledku useless, protože se zaměřuje jen na algoritmus Ethera. Problém je že minery už jsou dnes task otpimalizovaný že ta ztráta neni zdaleka 50% ,spíš tak 20%, a když se do toho ještě pustí combined mining tak jsiu down asi jen 5%. Ano celkově je to větší oser ale účel NV ty karty těžebně zkryplit failnul. Můžeme polemizovat o tom zdali to vůbec byl účel a nebo jen PR tah, protože SW limitovat a ještě jen Etherum od začátku smrdělo, ale z LHR přestává bejt překážka. Ano nejsou to karty vhodné na full burn Etherum only těžbu, ale dá se to z nich vytřískat jinak.

Jasne že PR ťah, preto aj napr. hashrate na 3080Ti obmedzili iba na 60mhs/s, presne tolko kolko davaju Radeony :D
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Jestliže se za pár hodin na CZC vyprodala dvouvětráková 2060 za 17 000,-, a bez zdroje, tak evidentně část lidí tyto ceny akceptovala a neřeší to. Popravdě, co mají dělat. Ne všichni chtějí po roce čekání čekat ještě další dva roky. Přitom za 18k by mohli mít 3060.
80 Ti jim i Alze ale leží na skladech, to se zdá být za těch 50+ už fakt neprodejné. Ty Evgy byly mnohem níž cenově než ty extra přestřelené ležáky MSI, Gigabyte, Asus apod. A s tím zdrojem mohl být rozdíl klidně 10k na kartu, to mi zas nepřijde divné, že se ty Evgy prodaly obratem ruky. Za srandovních 650 Kč koupíš 5letou záruku a není co řešit.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

TUF 3080 Ti za 43 znovu skladem na Mironetu.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Meridius »

https://www.exasoft.cz/asus-tuf-rtx3070 ... 98046.html

Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING - 28999,-

Bonus zdarma - Asus TUF Gaming 650W Bronze
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od python.p »

Pokud k tomu dávají zdroj a jak píšeš, dokoupíš záruku a na 5 let máš klid, případně za 2 roky prodáš sice jetou kartu, ale stále se zárukou u výrobce.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Meridius »

Tady ty předražené karty to bude chtít prodat jen co člověk sežene nějakou za slušnou cenu...jinak na tom člověk prodělá dvakrát. Ve chvíli, kdy budou karty za nějakou slušnou cenu, tak to bude každej chtít střelit. Nebo každej trochu informovanej.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
ninjin_cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od ninjin_cz »

Ty RTX 3080/3080Ti/3090 na Bazoši za 22-25k to je nějakej podvod, nebo co je v tom za háček, že to někdo prodává takhle levně?

Např.:
- MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X 10 GB GDDR6X - 22 100 Kč
- EVGA GeForce RTX 3080 XC3 ULTRA 10 GB - 23 500 Kč
- MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X 12 GB - 23 000 Kč
- MSI GeForce RTX 3090 SUPRIM X 24GB GDDR6X - 25 000 Kč

Když to člověk koupí, nepřijde mu cihla nebo starý autorádio?

Už jen to, že ty účty nemaj žádné jiné inzeráty, a jména některých z nich jsou až podezřele podobná..
AMD Ryzen 7 5800X3D + SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 || ASRock X570 Phantom Gaming 4 || G.SKILL 2x16GB DDR4 3200MHz CL16 || SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7900 XT 20GB
Kingston KC3200 1TB + HP EX900 1TB || Corsair RMx Series RM650x 650W || Fractal Design Meshify C TG || iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 27"
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Thellwin »

Ano, překvapivě je to podvod :)

Pokud na to napíšeš, tak odpověď je, že karta půjde ze zahraničí, pojištěná bla bla bla, osobní předání možné není, ale nemáš se čeho bát a nejdřív musíš zaplatit, než ti to pošle. Můžeš to zkusit, jestli si myslíš, že to ojeb není.
Goldnoob team proud member!
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano je to podvodník, někdo tu už o něm psal, chtěl peníze předem i pro osobní odběr a pod.
ninjin_cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od ninjin_cz »

Dík, říkal jsem si, že je to příliš dobrá nabídka na to, aby to byla pravda. Zkoušet to určitě nebudu :-D
Jen mě překvapilo, kolik tam toho je a že to vůbec na Bazoši tolerujou.. Ale vzhledem k tomu, že snad všechny tyhle inzeráty jsou zadané dneska, tak to tam asi čistí na denní bázi.
AMD Ryzen 7 5800X3D + SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 || ASRock X570 Phantom Gaming 4 || G.SKILL 2x16GB DDR4 3200MHz CL16 || SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7900 XT 20GB
Kingston KC3200 1TB + HP EX900 1TB || Corsair RMx Series RM650x 650W || Fractal Design Meshify C TG || iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 27"
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Thellwin »

Oni to zakládaj znova a znova, nevím jestli jim to někdo čistí, případně jim k tomu do hodnocení někdo napíše, že to je podvod a nebo chtěj aby to inzeráty byly aktuální - ono taky inzerát na kartu za nereálnou cenu 14 dní starej v dnešní situaci může budit pochybnosti i u těch hloupějších, kteří na to jinak mohou skočit. Ale fotky maj furt stejný, některý z nich vídám už půl roku :D
Goldnoob team proud member!
Sohi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. říj 2015

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Sohi »

Aj na Slovensku majú títo podvodníci svoju sieť, kvázi už od začiatku krízy tie inzeráty sú aj na bazos.sk s podozrivo nízkymi cenami. Som ale ochotný veriť, že mieria hlavne na tých hlúpejších, kde teoretická šanca, že ich okradnú, je pomerne vysoká. Normálnemu človeku je úplne jasné, že sa jedná o scam.
Able2fly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2010

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Able2fly »

VykukCZ píše: čtv 7. říj 2021, 23:50 Než mne začnete kamenovat, že máme na pi*u ceny... Co máme skladem ve Zlíně, tak je pod 10% marže... Prostě nákupní ceny rostou tak šíleným tempem, že je mi z toho zle, ale nic s tím nezmohu... Sám mám doma RTX 3060 Ti za 12 tisíc... Koupená vloni v prosinci "za nákup"... A teď tu stejnou kartu nedokážu nabídnout zákazníkům pod 20 tisíc... Fakt šílené toto.
to je docela smutné, že každý obchod má jiné možnosti, u Alzy vím, že 3080 Ti FTW je od začátku uvedení stále za stejný nákup.
Sohi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. říj 2015

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Sohi »

Able2fly píše: úte 12. říj 2021, 20:40
VykukCZ píše: čtv 7. říj 2021, 23:50 Než mne začnete kamenovat, že máme na pi*u ceny... Co máme skladem ve Zlíně, tak je pod 10% marže... Prostě nákupní ceny rostou tak šíleným tempem, že je mi z toho zle, ale nic s tím nezmohu... Sám mám doma RTX 3060 Ti za 12 tisíc... Koupená vloni v prosinci "za nákup"... A teď tu stejnou kartu nedokážu nabídnout zákazníkům pod 20 tisíc... Fakt šílené toto.
to je docela smutné, že každý obchod má jiné možnosti, u Alzy vím, že 3080 Ti FTW je od začátku uvedení stále za stejný nákup.
No neviem, pred pár mesiacmi som ju videl za cca 1500-1600€ a teraz kým sa vypredala tam bola tuším cenovka už niečo okolo 1800€.
Prasomruk
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Prasomruk »

Nechce někdo gigabyte 3080 vision lhr za nákupku (38 245)?
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“