Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
geef
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od geef »

marin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2011
Bydliště: Marina Veneta

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od marin »

Právě mi to zrušení poslali ofiko takže nic...

Neva snad příště.
PC: Ryzen 7700X @ PBO @ 2133 FCLK | Asus ROG Strix B650-A Gaming | 2 × 16 GB DDR5 Silicon Power Zenith 6000 @ 6400 CL30 | Palit Nvidia RTX 3070 Gaming Pro OC 1980 MHz core | 16000 MHz vram | 995 mV | Noctua NH U12A Chromax Black | Samsung 980 PRO 500 GB | Samsung 980 1000 GB | Seagate Iron Wolf 4 TB | Fractal Design R6 + 6 × Fractal Design Dynamic X2 - GP14 | Asus Strix Gundam Edition 850 W Gold + Cablemod Classic Mesh White | IIyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle FreeSync 144Hz VA | Asus Strix Impact II | Asus Strix Scope RX | Audio: Onboard | Cambridge audio A1 | Akai CD - 49 | Tesla NC470 | Pro-Ject Phono Box MM | Wharfedale Diamond 9.1 | Koss Porta Pro | Audio Pro C3 | Jáfoun 12 mini 128 GB.
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od ICEBRETON »

Taky mi mader.cz zrusili objednavku z nedele...objednaval jsem gigabyte gtx 1660s za 5526kc 😀. No zkusil jsem to. Maj tam ted plno karet za super ceny, napr rx 6600 za 6900kc, ale osobne dost pochybuju, ze by to proslo. Jako, nevim co tim sledujou. Jestli nastvat zakazniky nebo co. Prijde mi to dost neseriozni. Jeste me ted napada, ze to jsou mozna nakupni ceny z nejakejch velkoskladu...ceny se v dodavatelskem retezci uz mozna dostaly na normal, ale aby se prodaly skladovky, museli tomu napalit soucasny obvykly ceny a objednavky nam zrusit. Notam uz asi nic neobjednam.
NTB: ProBook 4740s
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od python.p »

Pokud je to furt a stále a dokola, tak by to možná mělo zajímat ČOI...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od mouldy »

Koukám RTX 3080 za 18 už není.
RTX 3080 TI Eagle už je za 37 a zbytek už také není.
Aktuálně je lehce zajímavá už jen RX 6900 XT Merc 319: https://www.mader.cz/xfx-amd-radeon-rx6 ... fan-3-slot
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Donic »

Kdyby měl někdo náhodou zájem o použitou MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO - bez LHR za cenu přes 40.tis. !!!!, tak je zde možnost...
https://www.tsbohemia.cz/msi-geforce-rt ... 12181.html
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od fmx rider »

Bazos :-D Na podzim budu snad jeste nekomu platit, aby si odvezl moji 3070 :lol: A to porad neprislo hlavni zdrazeni elektriny, to bude teprve masakr. To bych chtel vedet, kdo ted kupuje nove karty v obchode za “jejich” ceny.

Kód: Vybrat vše

Prodám grafické karty: 
rx 6800xt - 12ks - 16k (amd,msi,asus)
rx 6800 - 4ks - 15k (referencní amd,msi)
rtx 3080 - 8ks - 17k (msi ventus,aorus,strix)
rtx 3070 - 2ks - 10k (strix,aorus)
rtx 3060 - 8ks - 8k (dell,strix,evga)
rx 5700xt - 10ks - 8k (různé)
rx 5600xt - 12ks - 6k (různé)
rx470/580 - 18ks - 3k (8gb)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od MaWa »

No kupují to v obchodech třeba ti, co nechtějí karty před smrtí s nejasnou možností reklamace.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Nordir
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Nordir »

Donic píše: pon 13. čer 2022, 14:38 Kdyby měl někdo náhodou zájem o použitou MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO - bez LHR za cenu přes 40.tis. !!!!, tak je zde možnost...
https://www.tsbohemia.cz/msi-geforce-rt ... 12181.html
Na druhou stranu tohle uz se nevypada tak blbe
https://www.tsbohemia.cz/msi-geforce-rt ... 85400.html
Me nezajimaji zadny podmínky, jaky mel suvereni stat nekde za krale klacka
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od C1c1n »

fmx rider píše: úte 14. čer 2022, 15:45 Bazos :-D Na podzim budu snad jeste nekomu platit, aby si odvezl moji 3070 :lol: A to porad neprislo hlavni zdrazeni elektriny, to bude teprve masakr. To bych chtel vedet, kdo ted kupuje nove karty v obchode za “jejich” ceny.

Kód: Vybrat vše

Prodám grafické karty: 
rx 6800xt - 12ks - 16k (amd,msi,asus)
rx 6800 - 4ks - 15k (referencní amd,msi)
rtx 3080 - 8ks - 17k (msi ventus,aorus,strix)
rtx 3070 - 2ks - 10k (strix,aorus)
rtx 3060 - 8ks - 8k (dell,strix,evga)
rx 5700xt - 10ks - 8k (různé)
rx 5600xt - 12ks - 6k (různé)
rx470/580 - 18ks - 3k (8gb)
A všiml sis že na bazoši už nějaký ten půl rok operuje bot který nahazuje tyhle nízké ceny a snaží se tě jen ojebat o peníze? Máš to vyfiltrované nebo si to prostě jen projel scriptem?
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od CZ_viper »

Já teď koupil Asus TUF 3080 Ti 12 GB OC za 27 tis. bez DPH od lokálního distributora. Oproti Asus Strix 2080 Ti OC je to velký pokrok, hlavně tedy ve 4k.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od python.p »

MaWa píše: úte 14. čer 2022, 15:52 No kupují to v obchodech třeba ti, co nechtějí karty před smrtí s nejasnou možností reklamace.
Proč by měla být karta před smrtí? Fascinuje mě, jak si každý myslí, že těžaři je nechají jet na krev a pak umřou.

Když to vezmu kolem a kolem, tak od hráčů jsou ty karty v horším stavu jak od těžařů. Krom 2 karet co jsem teď měl a člověk ignoroval to, že karty mají mrtvé ventilátory...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od fmx rider »

C1c1n píše: stř 15. čer 2022, 07:47
fmx rider píše: úte 14. čer 2022, 15:45 Bazos :-D Na podzim budu snad jeste nekomu platit, aby si odvezl moji 3070 :lol: A to porad neprislo hlavni zdrazeni elektriny, to bude teprve masakr. To bych chtel vedet, kdo ted kupuje nove karty v obchode za “jejich” ceny.

Kód: Vybrat vše

Prodám grafické karty: 
rx 6800xt - 12ks - 16k (amd,msi,asus)
rx 6800 - 4ks - 15k (referencní amd,msi)
rtx 3080 - 8ks - 17k (msi ventus,aorus,strix)
rtx 3070 - 2ks - 10k (strix,aorus)
rtx 3060 - 8ks - 8k (dell,strix,evga)
rx 5700xt - 10ks - 8k (různé)
rx 5600xt - 12ks - 6k (různé)
rx470/580 - 18ks - 3k (8gb)
A všiml sis že na bazoši už nějaký ten půl rok operuje bot který nahazuje tyhle nízké ceny a snaží se tě jen ojebat o peníze? Máš to vyfiltrované nebo si to prostě jen projel scriptem?
Vím které inzeráty myslíš, ale nic jsem žádným scriptem neprojel. Tohle jsem zkopíroval z jednoho inzerátu, kdy si to můžeš vyzvednout osobně, nebo ti to borec prej 100km doveze. Nikomu neříkám ať to kupuje, jenom, že těžaři vyprodávají a bude hůř (líp).
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od MaWa »

python.p píše: stř 15. čer 2022, 07:58
MaWa píše: úte 14. čer 2022, 15:52 No kupují to v obchodech třeba ti, co nechtějí karty před smrtí s nejasnou možností reklamace.
Proč by měla být karta před smrtí? Fascinuje mě, jak si každý myslí, že těžaři je nechají jet na krev a pak umřou.

Když to vezmu kolem a kolem, tak od hráčů jsou ty karty v horším stavu jak od těžařů. Krom 2 karet co jsem teď měl a člověk ignoroval to, že karty mají mrtvé ventilátory...
Trochu se upřesním. Ty karty, jakože PCB, rozhodně před smrtí nejsou. Naopak, pro to jádro, RAM čipy, VRMka je těžení celkem v pohodě kontinuální zátěž. Tam bych se toho nebál (snad jedině v případě, že by byl těžař prase, nečistil to a byly nějaké abnormálně vysoké teploty). Co ale problém je je to chlazení. Dnes už bohužel výrobci VGA šetří na všem, a moc dobře zjistili, že když už teď mají grafiky ty "zero fan mode" atd, tedy bez zátěže fany vypnuté, tak že ty fany můžou pěkně ojebat s prominutím na kvalitě, protože nepojedou pořád ale jen sotva pár hodin denně když na tom někdo bude hrát. No a pak přijde těžař, fany jedou furt, a serou se ty karty všechny, od low endu typu Gainward až po high end typu MSI Trio, Asus Strix :roll: Zrovna teď tady mám na stole rok starou Strixku s mrtvýma fanama na reklamaci. Určitě sotva jetá :lol: a další mi má přijít v pátek od zákazníka...taky určitě netěžil...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od python.p »

Jop tak na tom se shodneme :)

Proto lidem kterým jsem karty řešil já, tam mají AC F9/12 a mají na 3 roky určitě klid. Možná i déle, ale nemůžu soudit jak moc kdo má prašné prostředí.

Obecně bych se toho nebál, max se vymění fany a jde se dál.

zero fan mode je marketingový top strop, aneb jak zákazníka ojebat a dát mu pocit, že to je super věc navíc. Něco podobného když Motorola tenkrát strašně promovala, že mají čistý android, jak je to super a geniální a jiní to nemají. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Shaquille »

MaWa to museli zacit ojebavat az v prubehu casu... Kolega tady ma par tezitek (ruzne znacky, ruzne verze vcetne "skveleho" Eagle) a s fany nema problem ani jedna. Jsou porad stejne tiche jako na zacatku, i otacky drzi. Karty jsou v klimatizovane mistnosti s cca 18°C.

python.p mam zero fan kartu v PC a taky s ni neni zadny problem. Tu narazku na Motorolu nechapu, pure Android je dobra vec. Spis bych to prirovnal k start-stop u aut... K fanum, ne kazdy chce vzit kartu za 30k a nechat ji rozebrat, osobne bych do toho taky nesel. Ale asi to svym klientum dokazes spravne vysvetlit ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od MaWa »

Tak je pravda, že Eagle/Gaming/Vision karty dřív odejdou na špatný přenos tepla z PCB do chladiče, než na ventilátory :lol:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od python.p »

Shaquille: Chápu, že mě nemusíš, ale nevím proč to musíš furt překrucovat.

Kde jsem psal, že to dělám u nových karet? Dělám to u karet na servis, kde se buď čeká dlouhou dobu na "origo fany" než dojdou + to že se ti bude po nějaké době zase řešit. A nebo se vezmou F9, trochu pájení, pár fofrpásek a hotove opravené. Levněji jak origo, rychleji jak origo a hlavně je to účinnější. Jen to není tak hezký, ale to je v minig rigu úplně jedno. A nikomu nic nevnucuji, jestli na to narážíš, dávám na výběr a rozhodnutí je na klientech.

Ty máš jednu zerofan kartu super. Vem to kolem a kolem, podle jaké teploty se to řídí? Víš jaký jsou teploty na VRM? VRAM? Atd... A další věc, co je pro ložisko toho ventilátoru horší, jestli se 15x za den zastaví a roztočí a nebo jede furt na ustálené otáčky?

To nebyla narážka na Motoru jako takovou, ale na to prezentovat něco co je jednodušší a "je toho méně" né že to je špatně ;) Můžeme to stáhnout třeba na auta, ale spíš bych to přiroval k tomu kdy u některých aut platíš za to, že tam nemáš radio, klimatizaci, kliky a koberečky (Porshe).
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Ache »

python.p píše: stř 15. čer 2022, 10:44zero fan mode je marketingový top strop, aneb jak zákazníka ojebat a dát mu pocit, že to je super věc navíc. Něco podobného když Motorola tenkrát strašně promovala, že mají čistý android, jak je to super a geniální a jiní to nemají. :D
Podle mě tenhle mód spíš větráky víc kurví, neboť mírné zátěži pak se dokola opakuje cyklus - stop-start-stop... a je jedno jaký výrobce GPU... narazil sem na to u fanů jak u EVGA, MSI i gainwarda (gigashitům se už vyhýbám). Já vždycky nastavuju na idle fany ručně na minimum co to jde.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od python.p »

Jasně, že je to víc kurví. Proto je to dobrý paradox a výrobci spoléhají na to, že spíš nejedou jak jedou. Záleží strašně na podmínkách v PC a na dané kartě. Ale jsem taky zastánce nechat fany točit na minimální otáčky furt.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“