Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Hpcko
Nováček
Nováček
Registrován: 18. črc 2016

Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Příspěvek od Hpcko »

Ahojte,

v první řadě děkuji, že jste se rozhodli věnovat tomuhle threadu čas.

Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti se skříněmi, které doporučujete?

Case, který momentálně mám potřebuje velmi nutně vyměnit. Spolu se skříní budu měnit i grafiku, jakmile budou na skladě chtěl bych si pořídit novou NVIDIA 3k grafiku (popřípadě Radeon ekvivalent, dle testů).

Case mám vedle stolu, neobestavěný s přístupem ke vzduchu. Momentálně mi dělá problém usazování mikroprachu, který bych rád vyřešil správným osazením ventilátorů.

RGB a celkově světýlka vubec neřeším. Vidět dovnitř rovněž nepotřebuji. Cena do cca 5k, pokud za víc peněz bude o hodně více muziky, tak se příplatku nebráním.

Zatím jsem se díval na Fractal Design a Be Quiet! skříně, nicméně v problematice skříní a dostupných komponent se moc neorientuji a právě proto ocením jakýkoliv názor/doporučení.

Děkuji
Hpcko
Nováček
Nováček
Registrován: 18. črc 2016

Re: Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Příspěvek od Hpcko »

:arrow:
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Příspěvek od PET5 »

já bych doporučil Fractal Design Define 7(XL), nebo Meshify 2(XL). Liší se potenciálem pro průtok vzduchu interiérem, kdy Define je více uzavřená a odhlučněná, zatímco Meshify má rozměrné průduchy pro volný průtok vzduchu. Obě skříně mají konstrukci bez zbytečných spár a mají velmi kvalitní prachové filtry s nylonovou síťkou. Samozřejmě každá síťka má otvory, kterými ty nejmenší částečky prachu proniknou.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Hpcko
Nováček
Nováček
Registrován: 18. črc 2016

Re: Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Příspěvek od Hpcko »

Moc Děkuju, z článků které jsem pročetl na stránkách se Fractal Design jeví jako preferovaná značka.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Příspěvek od PET5 »

Asi to bude tím, že se jedná o výrobce, který si dlouhodobě udržuje svou kvalitu, jeho skříně mají nadčasový design bez pomíjivých výstřelků, obvykle mají vyřešeny takové detaily, jako je například opatření proti přenosu vibrací u pevných disků, a také mají ve své třídě dobrý poměr kvalita/cena.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Příspěvek od python.p »

Je to tak jak píše PET5.

V poměru cena kvalita, nemají konkurenci. Sice se najdou jiné a lepší skříně. Ale právě ten střídmý skandinávský dizajn mi sedí a kvalita je super a airflow taktéž. :)

Vem třeba Meshify ta má krásné čelo. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
xenon04
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. říj 2020
Bydliště: Teplice

Re: Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Příspěvek od xenon04 »

já si po recenzích pořídil tu Fractal Design Meshify 2 a veliká spokojenost, zpracování/variabilita/prostornost/prachové filtry/hub na ventilárory

recenze
https://pctuning.tyden.cz/hardware/skri ... shify-2-xl
a tady pěkná podrobná videorecenze
https://youtu.be/ICt_F9hMXk4
AMD Ryzen 7 5800X | ASUS ROG STRIX B550-E GAMING | G.SKILL Trident Z 32GB DDR4@3800 MHz CL16 | NOCTUA NH-D15 black | SEASONIC Focus GX 750 Gold
ASUS TUF RTX 3070 OC | SAMSUNG 970 EVO 1TB + SEAGATE Barracuda 3TB | FD Meshify 2 Light TG Black | AOC 32" + HP 24" | HARMAN/KARDON SoundSticks III
Hpcko
Nováček
Nováček
Registrován: 18. črc 2016

Re: Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Příspěvek od Hpcko »

diky moc panove, jak to je s komponenty jako jsou vetracky? je treba si davat na neco pozor?

diky
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr PC skříně (Nvidia 3k grafika, usazování prachu)

Příspěvek od python.p »

Fractal jde nahoru, ale výměna za AC P12 nebo P14 PWM PST je sázka na jistotu. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“