Problém dostat se do systém windows 10

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
960224
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. srp 2017

Problém dostat se do systém windows 10

Příspěvek od 960224 »

Dobrý den,
je to trochu komplikovanější problém, tak se ho pokusím dobře vysvětlit.
Před několika měsíci jsem si kupoval nový disk (disk 2) a z toho starého disku (disk 1) jsem si naklonoval windows a všechno ostatní. Celý systém funguje bez problému celé ty měsíce i když jsem tak před měsícem vyměnil prakticky celý zbytek sestavy, kromě toho disku (disk 2) a gpu. Problém nastává v případě, když chci použit svůj původní PC, včetně původního disku (disk 1), z kterého jsem klonoval ten windows na nový disk (disk 2). Když chci ten starý pc zapnout tak mě to nepustí do systému, ani do biosu. Jakmile PC vypnu a spustím znovu, tak mě to pustí do biosu, kde dám nabootovat windows přes ten disk 1 a okamžitě se dostanu do systému. Jakmile však PC vypnu a zkusím ho zapnout znovu, tak se stane ta samá věc, kterou jsem popisoval.

Když mě to hodí do takového menu, kde mám stisknout F1 abych se dostal do biosu, tak mi to tam ukáže devices: mouse 1 keyboard 1 disc 0

Nevíte co by to mohlo být za problém? Je to tím, že používám jeden legální windows na dvou PC nebo je to něco jiného? Dá se ten problém vyřešit, když si koupím další licenci na windows 10, přejdu do SYSTEM --> O systému a dám "Změnit kód product key nebo upgradovat edici Windows" nebo je třeba něco jako Obnovit počítač do továrního nastavení, přeinstalovat windows...atd?

děkuji moc
960224
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. srp 2017

Re: Problém dostat se do systém windows 10

Příspěvek od 960224 »

Když jsem zkoušel aktualizovat windows, tak se mi to sice povedlo, ale musel jsem celý tento proces opakovat tak 3x protože se to během aktualizace několikrát restartovalo.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Problém dostat se do systém windows 10

Příspěvek od killerek »

Rozhodne neni dobre mit jednu licenci na dvou PC, pokud jsou pripojene k internetu. U stareho PC muze neco odchazet po HW strance disk/deska/zdroj. Vypis sem komponenty a dej sem i vypis SMARTu toho disku.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“