B550 vs x570 pro 5600x

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: B550 vs x570 pro 5600x

Příspěvek od Trek »

Tak to mám jeden tip, oni ty nový karty nereference rtx 3000 všechny foukají teplo do skříně a mají ten fukar na posledním ventilátoru a děje se tam grilovačka spodní části pamětí. Já jsem i kvůli tomu bastlil do skříně úchyt na ventilátor na paměti.
(nejde o to, že máš třeba paměti 45C 50C, ale že se pekelně griluje spodní část)

Díval jsem se na nějaký youtube videa a týpek říkal až to, že 3600 moduly jsou nevhodný s nvidiema 3000 kvůli tomu spodímu výpeku)

Takhle nějak

Obrázek
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: B550 vs x570 pro 5600x

Příspěvek od crashPC »

Ha. Nojo, jenže to by nemělo důvod se stávat v idle, když je to vychlazený nebo chvilinku po probuzení. V loadu se to neděje, takže teplota není podle mého ten problém. Nicméně zkusim třeba nechat běžet některý ventilátory namísto fan stopů, co mám po celém PC. Jinak ta moje Ventuska tyto průduchy NEMÁ. :o
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: B550 vs x570 pro 5600x

Příspěvek od Trek »

Jo fan stop jsem taky řešil, úplně dobrý to není právě kvůli hot spotům. A na tý Ventusce máš určitě taky fan stop ne? Jestli neprohřívá ty paměti. Záleží jak máš ventilátory u chladiče CPU jestli chladěj ty paměti.
Jinak se sleepem bývají ve Windows všemožné problémy (crash při probuzení), to by mohly bejt i drivery Nvidie. Na minulý sestavě jsem sleep nikdy nerozchodil, aby nespadl při probuzení.
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: B550 vs x570 pro 5600x

Příspěvek od zhor »

Na to je jednoduchy reseni: otocit vsechny vetraky aby foukaly zezadu dopredu. Predni vetrak CPU pak fouka na pameti a zaroven odfoukne stoupajici teplo z GPU k prednimu vetraku kterej ho vycucne ven z bedny. Uz samotna grafika nasava vzduch od zadnich zaslepek a spodku skrine (pokud je derovanej) a ma tak tendenci hnat vzduch dopredu a timhle se to jeste podpori. Me tak vyrazne klesla teplota prakticky vseho ve skrini, CPU a GPU asi o 5c a m2 disk mezi GPU/CPU dokonce o vic nez 10c. Bez dalsi investice si to kazdej muze vyzkouset, za pokus a tu chvilku casu to vzdycky stoji.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“