Sound Blaster G3 vs Realtek ALC892

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Sound Blaster G3 vs Realtek ALC892

Příspěvek od HEAD »

Mam problem, ze po koupi noveho 850w zdroje mi znova jde do sluchatek bzuceni/ruchy z GPU.Tohle se mi uz jednou stalo po koupi 1080TI, ale problem se vyresil vymenou desky(Asus z170 pro gaming za MSI b450 tomahawk).Jenze ted s 6800XT to znova zacalo delat po vymeni zdroje z 10let staryho seasonic 750w OEM za seasonic GX850w.Zvukovku mam sound blaster Z.

U te stare Z170 desky to delalo jak se sound blasterem, tak i s integrovanou zvukovkou.Ted u tomahawku to dela jen se sound blastrem Z.
Co jsem cetl, tak pomuze vymenit zvukovku za externi.A prave me zajima, ktera bude lepsi.Jestli integrovana na tomahawku a nebo externi sound blaster G3.

Na papire je to +- stejne:
realtek 90/95 SNR a 24bit/192khz
Sound blaster g3 100SNR a 24bit/96khz(nepodporuje 192khz)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Sound Blaster G3 vs Realtek ALC892

Příspěvek od Ache »

Externí zvukovka (USB) vždy bude méně náchylná na rušení. Holt nový zdroj to hůř filtruje zvlnění co způsobuje grafika. Mě takhle kdysi zvukovku rušil HX750 s GTX 580 ale dalo se to vyřešit izolací zvukovky (musel sem izolační páskou odizolovat zvukovku od kostry (bedny) :) Tak nebo tak externí je jistota, nehledě na to, že ALC892 není žádný zázrak, takže to i bez rušení bude hrát mnohem líp.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Sound Blaster G3 vs Realtek ALC892

Příspěvek od smht »

Keď tak sa už pridám, má. Význam kupovať zvukovú kartu keď mám bezdrôtové slúchadlá Logitech a na pripojenie vlastne sluší usb?
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sound Blaster G3 vs Realtek ALC892

Příspěvek od HEAD »

Jestli to mas pripojeny pomoci USB, tak nepotrebujes externi zvukovku.Ale externi dac/zesilovac muze zvysit kvalitu zvuku.

Jinak ja jsem trochu patral a asi nejlepsi bude vzit samostanej dac/zesilovac jen pro sluchatka.
Vybral jsem si tenhle.Ma nekdo zkusenosti?
https://www.czc.cz/fiio-e10k-olympus-2- ... 71/produkt
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Sound Blaster G3 vs Realtek ALC892

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já s USB moc pozitivní zkušenosti nemám. Ano nejdou přímo do zvukovky ruchy třeba z kaskády GPU, ale furt má stejnej 5V a ground supply jak zbytek PC a pokud se ruchy dostanou tam budou i na USB zvukovce, s tim jsem se právě setkal. Jediné 100% řešení jsou zvukovky co se přes USB třeba připojujou, ale používaj to jen na datovou komunikaci ale maj vlastní napájení.

Já moc velkej fanoušek USB DAC s jednim ananlog výstupem nejsem. Je to totiž většinou předražené nic. Jen okrouhaná USB zvukovka o ostatní funkce. Výhodou ale je že jsou to primitivní HID audio devices, fungujou tedy na všech OS bez jakejchkoliv driverů.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Sound Blaster G3 vs Realtek ALC892

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše:Výhodou ale je že jsou to primitivní HID audio devices, fungujou tedy na všech OS bez jakejchkoliv driverů.
jo to je fakt, tohle funguje všude:
https://www.czc.cz/axagon-ada-10-usb2-0/152168/produkt :-D
HEAD píše:Jinak ja jsem trochu patral a asi nejlepsi bude vzit samostanej dac/zesilovac jen pro sluchatka.
Vybral jsem si tenhle.Ma nekdo zkusenosti?
https://www.czc.cz/fiio-e10k-olympus-2- ... 71/produkt
Myslím že na tohle sem před lety koukal, když mě chcípnul ten Auzen (fakt bych nikdy neveřil, že zvukovka může chcípnou, ale už chápu, proč ta firma neexistuje, jestli to byly takový hype-shity). Ale nakonec sem šel do Soundblastera Z, protože umí to samí, co uměl i ten auzen - vzadu nezávislý výstup na sluchátka a repro - takže můžu mít zapojeno obojí a jen v driveru přepínat výstup (a nečekaně to funguje i na alsa audio mixeru :) ). Na ruchy SBZ kupodivu netrpí, už sem an něm vystřídal x- grafik a pohoda. A to mam tu OEM verzi bez plechu.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sound Blaster G3 vs Realtek ALC892

Příspěvek od HEAD »

Podle vseho ma ten dac daleko kvalitnejsi zvuk nez jakakoliv interni zvukovka.Ja ted jedu na te integrovane a moc rozdilu proti SB Z tam neni pri poslouchani youtube muziky.SB ma o neco vyraznejsi basy a to je tak vse.Naopak me prakvapilo jak dobre odstinena ta integrovana zvukovka je.Ani pri OC grafiky tam neni absolutne zadnej ruch/sum od grafiky.
Sluchatka mam ATH T500(uz dost stary od roku 2014)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Sound Blaster G3 vs Realtek ALC892

Příspěvek od Ache »

HEAD píše:Ja ted jedu na te integrovane a moc rozdilu proti SB Z tam neni pri poslouchani youtube muziky.
A nebude to tím youtube :-D Tam je zvuk komprimovanej jak kráva (ogg / opus kodek). SBZ ten obyč nemá žádný super extra studiový DAC ale to ani některý ty exteerní zvukovky nejsou zárukou - ale nehrozí tam tolik to rušení.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“