upgrade CPU x Nový PC

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

upgrade CPU x Nový PC

Příspěvek od dopeE »

Zdravím,

koupil jsem si GPU Nvidia Gigabyte 1050ti 4gb, ale bohužel ji můj procesor nezvládá. Moje otázka zní, zda-li se vyplatí upgradovat jen CPU, nebo se vyplatí spíš úplně nový PC. Počítač mám především na hry (starší vydání) nebo na práci s grafikou.

Komponenty:
CPU: i3-3240, 3.4ghz
Základní deska: MSI B75A-G43 (MS-7758)
GPU: Gigabyte GTX 1050 Ti OC Low Profile 4GB
RAM: 2x HyperX 4GB DDR3 1600MHz CL10 Fury Black Series
Zdroj: Enermax NAXN 450W

Kdyby stačilo upgradnout CPU(LGA 1155), tak bych byl moc rád, abyste mi doporučili i typ CPU.
g-ice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. led 2019

Re: upgrade CPU x Nový PC

Příspěvek od g-ice »

Jak ji konkrétně nezvládá? Mě ta sestava přijde adekvátní... Jestli něco nezvládá, tak je to celá sestava. Zahodit a postavit novou :-D
pokud upgrade tak jedine za 2700k ale nevím nevím... tyhle kousky bývají celkem předražené na bazarech
Naposledy upravil(a) g-ice dne stř 13. led 2021, 16:01, celkem upraveno 1 x.
PC - Ryzen 5800x3D@Arctic freezer 360 II - Asus x570 gaming-e - Gskill tridentZ Neo 3600@CL14- SX8200 pro 1TB - Sapphire Nitro+ 7900XTX - Soundblaster X3 + Mackie CR4 - Define 7 - Supernova G3 850w - Asus MG278Q
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: upgrade CPU x Nový PC

Příspěvek od dopeE »

g-ice píše:Jak ji konkrétně nezvládá? Mě ta sestava přijde adekvátní... Jestli něco nezvládá, tak je to celá sestava. Zahodit a postavit novou :-D
cpu bottleneck je 45%
cpu nestiha gpu
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: upgrade CPU x Nový PC

Příspěvek od zsdx »

Na procesor (konkretne Xeon nebo i7-3770) jsi dostal tip uz v minulem tematu.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: upgrade CPU x Nový PC

Příspěvek od Atapi »

dopeE píše: cpu bottleneck je 45%
cpu nestiha gpu
Spíš napiš konkrétní hry podle toho ti řekneme, nějaká procenta co vyhodí bůhvíjaký program tady nic neznamenají...
Jinak ano když tam strčíš ten i7 3770 jak ti radí tak to může být znát a ten procesor ještě nenáročnýmu člověku stačí i na novější hry.
Obrázek
dopeE
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2021

Re: upgrade CPU x Nový PC

Příspěvek od dopeE »

Atapi píše:
dopeE píše: cpu bottleneck je 45%
cpu nestiha gpu
Spíš napiš konkrétní hry podle toho ti řekneme, nějaká procenta co vyhodí bůhvíjaký program tady nic neznamenají...
Jinak ano když tam strčíš ten i7 3770 jak ti radí tak to může být znát a ten procesor ještě nenáročnýmu člověku stačí i na novější hry.
na aktualnim pc hraju csgo, lolko, ... takove ty klasiky proste, ale chtel bych si zahrat i nejake pribehovky jako jsou far cry 4,5 atd

a to s tim bottleneckem, tak to jsem poznal i ja sam, protoze treba v csgo se mi zvedly fps cca o 30? a to jsem upgradoval gpu z amd radeon r7 260x
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: upgrade CPU x Nový PC

Příspěvek od Atapi »

Zrovna na to by ti ten upgrade mohl stačit, obecně nějaký 2-3 roky starý hry na tom běží úplně v pohodě, hlavně pokud ti třeba v tom CS GO stačí okolo 200 fps (semtam míň když je velkej bordel na obrazovce) a v ostatních okolo 60. Zrovna to CS je hodně závislý na procesoru, pokud to hraješ tak na medium nebo low (prostě compet nastavení), tak ti na to stačí kdejaká slabší grafika, ale procesor to chce co nejlepší no.
Pak si nezapomeň zapnout enhanced turbo, pokud to deska umí (taky to přídá nějaký výkon).
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“