Upgrade Zen2 vs Zen3

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od Octopuss »

Chtěl jsem upgradnout na Zen3, ale ta šílená cena desek, větrák na deskách jako v roce 2000, a teploty 5800X mě trochu odrazují, a říkám si, jestli radši nesáhnout po bazarovým Zen2 a počkat na "čtyřku", kdy bude zřejmě novej socket a nějaká teoretická upgradovatelnost do budoucna.

Realisticky cokoli bude významně rychlejší než moje 3770K, který z nějakýho nepochopitelnýho důvodu nezvládá už ani browsení. Takovej FB, Youtube nebo Twitch mi komplet zamrznou prohlížeč a docela pěkně zpomalí celej systém. Těch webů je víc, ale tohle jsou nejhorší zmetky. Netuším čím to je, ale upgradovat jsem měl nejpozději tak před rokem.

Jaký mám možnosti u předchozí generace, když chci utratit co nejmíň? Předpokládám něco jako bazarovej 3600X, paměť, a možná kvůli PCIe B550 deska (ty nejsou drahý)?
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od ArgCZ »

vzhledem k tomu jakou dobu jsi byl na 3770K bych nějakou upgradovatelnost neřešil, vem B450 nebo X470(pokud se ti B550 zdá drahá) a 5800X a nebudeš zase spoustu let nic řešit
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Rosenberg
Nováček
Nováček
Registrován: 18. lis 2020

Re: Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od Rosenberg »

ArgCZ píše:vzhledem k tomu jakou dobu jsi byl na 3770K bych nějakou upgradovatelnost neřešil, vem B450 nebo X470(pokud se ti B550 zdá drahá) a 5800X a nebudeš zase spoustu let nic řešit
To nebude X let nic řešit, jenom teploty u toho Ryzenu 5800X. :-D
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od DOC_ZENITH »

A co na těch teplotách budeš řešit? Jestli má CPU ve full loadu 4,6 nebo 4,55Ghz? Pokud tě to opravdu bude vrtat tak si dáš curve na -10 třeba a je to.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od ArgCZ »

pochybuju že teploty za X let budou u pájenýho CPU jiný než dneska
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od Octopuss »

DOC_ZENITH píše:A co na těch teplotách budeš řešit? Jestli má CPU ve full loadu 4,6 nebo 4,55Ghz? Pokud tě to opravdu bude vrtat tak si dáš curve na -10 třeba a je to.
Tak mě napadá, co ten AMD slibovanej undervolt v BIOSu? Mám pocit, že jsem v nedávný minulosti něco takovýho četl.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To už tam dávno je, resp ne doslova step by step to co slibovali (a všechny biosy za poslední měsíc jsou vesměs shit nejlepší jsou ty launchová bety (Aspoň u Asusu), ale na ne core-to core basis si to přes curve můžeš dát do mínusu s voltáží už teď, je to cesta jak i s 5800X mít zapnutý PBO a nethrotlovat.

Samo sebou člověk může chytnout tak špatnej kus co bude throtlit i na defaultu, taky už se tu jeden objevil, můj to naštěstí neni.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od Octopuss »

Hm, koukám, že s BIOSama se AMD doteď moc nevytáhlo, a to už jsme u kolikátý generace Ryzenu? Čtvrtý? :D
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To vyvozuješ špatně, funkční biosy tu jsou, jen to nejsou vždy ty poslední a za to nemůže ihmo AMD.
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Upgrade Zen2 vs Zen3

Příspěvek od GaGy »

Octopuss píše:Hm, koukám, že s BIOSama se AMD doteď moc nevytáhlo, a to už jsme u kolikátý generace Ryzenu? Čtvrtý? :D
To bude na straně výrobců desek .....
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“