Snížení výkonu GPU

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Pepan1221
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. led 2020

Snížení výkonu GPU

Příspěvek od Pepan1221 »

Ahoj,

když mám programy, které dlouhodobě vytěžují GPU na maximum + větráky jedou k tomu na cca 90%, přes jaké programy a jak snížit její výkon, aby jela třeba na 80% svého maximálního výkonu? Kvůli její životnosti ji nechci hnát na maxima.

Např. v MSI Afterburner je možnost Core Clock (MHz), tím by se to dalo? O kolik to mohu snížit, aby to bylo bezpečný? U GPU vidím Mhz maximální např. 1980MHz a já to snížím na 1600MHz, je to ok?

Obojí sem vyznačil na screenu. Jak to děláte vy? Díky


Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Snížení výkonu GPU

Příspěvek od werygood »

Sniž power limit, karta se podtaktuje sama. Ale proč to vlastně chceš dělat? co na tom pouštíš?

Taky můžeš undervoltnout.
Pepan1221
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. led 2020

Re: Snížení výkonu GPU

Příspěvek od Pepan1221 »

Nevztahuje se ten power limit k ventilátoru? Protože když jsem to udělal, výkon větráku šel poměrně dost dolů - třeba na 60%, ale gpu vypadala že jede pořád stejně.
Zkoušel jsem na ni těžit ze zvědavosti krypto. A to zatížení mi dost překvapilo - když hraju např. cyberpunk, kde karta je taky zatížená 100%, tak tolik nehučí.
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Snížení výkonu GPU

Příspěvek od zhor »

Jedine undervolt, nejen se snizi spotreba ale vetsinou taky zvedne vykon, protoze karta tolik netopi a boostuje vejs. V tyhle tabulce nicim hejbat nemusis, stiskem Ctrl+F (tusim) se objevi okno s VF krivkou a jeji korekci pomoci mysi nastavis co nejmensi napeti pro danou frekvenci kdy je to jeste 100% stabilni. Podrobnych navodu je dost na netu.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“