Webové stránky na domácím Nas serveru

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

Dobrý den dostal jsem k dispozici rodinný NAS server a doménu, rád bych na tomto Nas serveru umístil své stránky. Zkoušel jsem různé návody z internetu ale nepodařilo se. Většina návodu se týká serveru Synology nebo jiných a ty jsou velmi odlišné od toho co mám k dispozici. K dispozici mám NAS\ASUSTOR AS1002T v2 který je umístěn za routerem ASUS RT-AX92U. Mám všechna přístupová hesla k serveru, routeru na DNS domény ale stále se mi nedaří a to jsem zkoušel různé všelijaké možné kombinace, pro jistotu jsem si vše zálohoval abych nenadělal nějakou škodu. Obracím se tedy s prosbou na vás zkušené jestli by mě někdo provedl tímto martiriem?
Předem děkuji za ochotu
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Holda »

A co ti nejde?
.
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

Nas má v routeru přiřazenu adresu 192.168.50.162 a když v domácí síti zadám http://192.168.50.162/index.html zkušební stránka se zobrazí, kyž poprosím kamaráda aby totéž provedl na svém tak jemu se nezobrazí. Přiložím screany co jsem všechno nastavil:

V ROUTERU:
Obrázek

DNS záznamy (A)

Obrázek

Dělám někde chybu ale netuším kde. Zkouším přímo požadovanou doménu http://gmcz.site a nic.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Jey »

Nevím jak přesně ten ASUSTOR funguje. Ale ještě tam musí běžet nějaká služba, jako HTTP webserver nebo třeba Apache, která hostuje ty webstránky. V nastavení port forwarding píšou, že když povolíš port 21 nebo 80 do vnitřní sítě na ten ASUSTOR, tak bude v konfliktu s HTTP administrací toho NASU nebo jeho FTP serverem. Tudíž asi jedině nějaká změna portu nebo přesměrování.

Rozhodně bych první kliknul na ten odkaz "Virtual server / Port forwarding FAQ".
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Holda »

Máš vůbec veřejnou IPv4? Ten A záznam www je nesmysl, vede to do privátní sítě. Co přesně zadáváte z internetu do prohlížeče?
.
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

v napovede Asustoru je uvedeno k provozu webu viz nize, zkusil jsem i port 20 a nic.
Obrázek
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

Holda píše:Máš vůbec veřejnou IPv4? Ten A záznam www je nesmysl, vede to do privátní sítě. Co přesně zadáváte z internetu do prohlížeče?
Toto je ma ip
Obrázek
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

jak by mel vypadat ten A zaznam? Do prohlizece zadavam http://gmcz.site/
dekuji za pomoc
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Jey »

Nejdříve bych vyzkoušel připojení přes tu IP adresu, jestli to vůbec funguje tak jak má a teprve až potom řešil DNS záznam.

http://85.135.102.114/
https://85.135.102.114/

něco načte? Jestli tam má být nějaký černobílý obrázek s textem v Polštině, tak to se mi přes HTTPS v pořádku načítá.
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

Jey píše:Nejdříve bych vyzkoušel připojení přes tu IP adresu, jestli to vůbec funguje tak jak má a teprve až potom řešil DNS záznam.

http://85.135.102.114/
https://85.135.102.114/

něco načte? Jestli tam má být nějaký černobílý obrázek s textem v Polštině, tak to se mi přes HTTPS v pořádku načítá.
ano, ano obrazek je spravny hura takze nadeje zije?
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Jey »

Když jsem to zkoušel na NetGear ReadyNAS, kde žádný klient nebo DNS server není, tak jsem, tuším a matně si vzpomínám, jen editoval DNS záznam u domény v administraci webhostingu (správce domény). Tam by mělo stačit zadat tvoji veřejnou IP adresu.
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

]
Naposledy upravil(a) Maresjev dne sob 23. led 2021, 18:51, celkem upraveno 1 x.
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

Jey píše:Když jsem to zkoušel na NetGear ReadyNAS, kde žádný klient nebo DNS server není, tak jsem, tuším a matně si vzpomínám, jen editoval DNS záznam u domény v administraci webhostingu (správce domény). Tam by mělo stačit zadat tvoji veřejnou IP adresu.
takze nejak takto u toho www?
Obrázek
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Jey »

V tomhle už se moc nevyznám. U toho www určitě a kdyby to nepomohlo tak i u @ a GMCZ.

Nebo co to je za IP adresu ta 81.95.96.29? Snad poradí někdo, kdo těm záznamům víc rozumí.
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

Jey píše:V tomhle už se moc nevyznám. U toho www určitě a kdyby to nepomohlo tak i u @ a GMCZ.

Nebo co to je za IP adresu ta 81.95.96.29? Snad poradí někdo, kdo těm záznamům víc rozumí.
pisi toto;
Podrobný postup
Pomocí svých přihlašovacích údajů se přihlaste do Zákaznického centra. Případně si o ně můžete požádat na této stránce.
Po přihlášení přejděte do sekce správy domén, kde si zvolte doménu, pro kterou si přejete DNS záznamy nastavit (Domény / Přehled domén / Detail domény).
Klikněte na možnost DNS záznamy a zkontrolujte, kam směruje doména. Domény po registraci jsou směrovány na naši základní IP adresu 81.95.96.29 a nepoužívají žádné MX záznamy.
V případě, že doména využívá nesprávné DNS záznamy, upravte je kliknutím na tlačítko Upravit, nebo je můžete úplně Smazat.
Přidání nového DNS záznamu je možné na stránce úplně nahoře, nejprve vyberte typ záznamu. Vyplněné záznamy vložíte pomocí tlačítka Přidat DNS záznam.
takze asi zmenit i to GMCZ?
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Jey »

Takže to je zřejmě adresa jejich webhostingu. Změnit @ a GMCZ. Nemáš tím co pokazit.
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

Jey píše:Takže to je zřejmě adresa jejich webhostingu. Změnit @ a GMCZ. Nemáš tím co pokazit.
doky moc ted musim cekat :)
Maresjev
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2021

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Maresjev »

uz to bezi diky moc :D
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky na domácím Nas serveru

Příspěvek od Jey »

Rádo se stalo.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“