Program na automatické klonování disků

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Program na automatické klonování disků

Příspěvek od Highlander »

Ahoj,

mohl by mi někdo z Vás doporučit spolehlivý, jednoduchý program na automatické klonování disků?

Řeším tuhle situaci:

Mám pracovní NTB, kde jsou dost citlivá data, o které nechci přijít např. při krádeži NTB nebo umření pevného SSD disku. Data jako taková se mi automaticky synchronizují s jiným datovým PC, záloha se provádí téměř každou hodinu, když jsem připojený na síti, ale...

pokud by nastala situace, že mi umře SSD disk, z minuty na minutu (což se stát může), tak o data jako taková sice nepřijdu (nebo ztráta bude minimální), ale přijdu o kompletní nastavení OS, instalace programů, maily atd... takže nepřijemná situace, kterou budu napravovat několik dní.

NTB pokládám do dockovací stanice, takže bych chtěl, aby při tom, kdy položím NTB do dokovací stanice se automaticky udělal novej klon na pevnej disk, co mám v dokovací stanici. Pokud by mi umřel SSD disk v NTB, tak vytáhnu záložní disk z dokovací stanice, strčím do NTB a jedu vesele dál, aniž bych musel něco složitě opravovat. V uvozovkách bych chtěl mít NTB a dokovací stanici, jako raidový pole.

Existuje něco takového? Nebo lze tuhle 1:1 zálohu řešit nějak jinak, či jiným způsobem? Prosím poraďte nějaké snadné, userfriendly řešení.

díky.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Program na automatické klonování disků

Příspěvek od Shaquille »

Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Program na automatické klonování disků

Příspěvek od Highlander »

No, pročetl jsem si celej jejich web atd. a nevím... mám z toho rozporuplný pocity. Všude marketingový kecy a žvásty, ve výsledku se nikde nedozvím, jak to celý funguje, ale děkuji za podnět.

Už mnoho let používám na synchronizaci https://allwaysync.com/, a lepší program jsem zatím nenašel. Jenže, ten neumí dělat čistej klon. Na zálohování dat někam jinam, supr, funguje velice dobře.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Program na automatické klonování disků

Příspěvek od zsdx »

Moc jinak fungovat nemuze, shrne shadow copy na urcene misto. V popisu ma i aktivovani udalosti, coz by mohlo byt pripojeni jineho disku.
Ale klidne by ti IMHO stacila rucne vytvarena bitova kopie z Ovladacich panelu (tedy defakto wbadmin).
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Program na automatické klonování disků

Příspěvek od zombux »

přesně tak, Veeam nedělá nic jinýho než že udělá VSS snapshot a někam ho uloží, žádná magie v tom není. wbadmin dělá vlastně to stejný, jen Veeam a podobný programy nad tím mají ještě GUI s různou logikou navíc, kterou výrobce přidal, aby se s tím líp pracovalo, ale princip je pořád stejnej :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“