Emulátor RPCS3, aneb zvládne váš CPU pecky od NaughtyDog?

Cokoli kolem procesorů - výběr, technologie, informace, problémy a rady.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Emulátor RPCS3, aneb zvládne váš CPU pecky od NaughtyDog?

Příspěvek od _DAVE_ »

Zkoušel někdo z vás v poslední době Emulátor PS3?
Před dvěma roky mě i nadpis článku o RPCS3 nechal chladným s tím, že CELL prostě rozumně uemulovat nelze.

Dnešní videa těch nejlepších her pro PS3 viděných na PC mě vyvedly z omylu.
Co si budem povídat, hrát Last of US nebo Uncharted v pěknější grafice a třeba s klávesnicí zní lákavě.
Rozchodit emulátor je hračka, stačí vlastnit nějakou z her pro PS3.

Rovnou řeknu, že Uncharted mi na mé dýchavičné i7-3770 běželo VELMI pomalu.. :)
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Emulátor RPCS3, aneb zvládne váš CPU pecky od NaughtyDog

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hračka až zas tak ne, aby to běželo pěkně musíš mít potřebnej HW, hodně pomáhá zapnutí TSX akcelerace u Intelu, CPU co jej nemaj (včetně nejnovějších ryzenů) maj emulaci mnohem složitější.
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Emulátor RPCS3, aneb zvládne váš CPU pecky od NaughtyDog

Příspěvek od _DAVE_ »

Co přesně je TSX, nabízí se otázka že to něco jako AVX instrukce??
A které CPU tím disponují? Dik
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Emulátor RPCS3, aneb zvládne váš CPU pecky od NaughtyDog

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne s AVX to nemá nic společnéhlo, je to HW mechanizmus kterej v rámci L1 cache umožňuje lockovat jednotlivý thready a jejich paměťovej prostor bez SW asistence. Tato činnost je nutná aby si jednotlivý thready nepřepisovaly paměť. Tahle věc je velice úzkoprofilová, v běžnym SW se s ní prakticky nesetkáš, ale je hodně významná právě při emulacích exotickejch architektur typu CELL.

Maj to CPU Intelu co jsou Skylake based. Měl to už Haswell a Broadwell, tam ale byly papíropvá bugy, takže to tam Intel různě vyřazoval přes mikrokód pak zas povoloval v novejch verzích CPU, atd, bordel, ale těm co to chodí to chodí dobře i na těchto CPU (i těch co maj bejt papírově zabugovaný). Paradoxně dle leaků to zatím vypadá že Rocket lake to mít nebude, je to totiž zdrojem security problémů, jako tuna věcí u Intelu za poslední roky.

Na youtube si můžeš najít jak a kde se to zapíná + tunu srovnání s a bez.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Emulátor RPCS3, aneb zvládne váš CPU pecky od NaughtyDog

Příspěvek od HEAD »

riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Emulátor RPCS3, aneb zvládne váš CPU pecky od NaughtyDog

Příspěvek od riXo »

Prednedavnom som presiel Demons Souls (+60FPS mod) na PC, celkovo som nahral asi 30 hodin a bolo to v pohode. Ine hry som neskusal.

Chvilu to trvalo kym sa mi to podarilo dostat do hratelneho stadia a aj potom to bola taka.. neistota? Ziadne updaty som potom nestahoval a to ma RPCS novu verziu snad kazdy den. Od vtedy som konfig nemenil, nic s tou hrou nerobil a ked to teraz spustim tak uz je ''rozbita''.. bezi moc rychlo. A nemam chut to opravovat..

Framepacing to ma totalne rozbity, na 60FPS to ''''ide'''', ale stutter je tam brutalny. Dost casto to dropovalo ku 50FPS a nakoniec som to hral na locknutych 48FPS cez rivatuner. To uz sa dalo, vo vysledku nieco podobne ako hrat Bloodborne na PS4.

Takze moja osobna skusenost je, ze to ide ked sa s tym pohras, ale je to brutalne krehke. Ak to skusas na 3770, tak by som sa na to asi vyprdol...
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Emulátor RPCS3, aneb zvládne váš CPU pecky od NaughtyDog

Příspěvek od _DAVE_ »

Opravdu jsem to jen vyzkoušel. Jen jde to, že v budoucnu ta možnost je a i emulátor samotný ještě určitě hodně vylepší.
Co si budem povídat, hry jako Last of Us jsou v herním průmyslu na špici a i s desetiletým zpožděním mají co nabídnout.

PS2 emulátoru jsem v GranTurismo4 odehrál možná 200hodin. A pohoda.
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Emulátor RPCS3, aneb zvládne váš CPU pecky od NaughtyDog

Příspěvek od Ripper6 »

_DAVE_ píše: stř 10. úno 2021, 13:51 Co si budem povídat, hry jako Last of Us jsou v herním průmyslu na špici a i s desetiletým zpožděním mají co nabídnout.
PS2 emulátoru jsem v GranTurismo4 odehrál možná 200hodin. A pohoda.
Jsem to vsiml az ted ze je tu tento tread a rad bych pridal zkusenosti.
Jako ciste PC hrac, kdyz jsem v dobe PS1 skoncil s konzolema, bylo vzdy priorita to klidne stahnout, emulovat a proste danou hru pres zmineny emulator nejak nastavit a zahrat :) PS1 emulace celkem sla ale i tak nekde haproval zvuk treba u Resident Evil 2.
Mezi tim nez se to vse vyladilo, nez to vubec bylo dobre provozu schopne, tak ta hra hrozne graficky zestarla a uz to nebylo tak nejak ok.
Vzpominam na ePSXe. Je to podobne jako uz dnes v te grafice nebavi Silent Hill 1 :) A to ho mam i na PC kde se jen instaluje a hraje.

PS2 PCSX2 vzpominam Project Zero 1 a 2 tj Fatal Frame bezelo v poho. 3 dil mi dobu nesel rozchodit.
Forbidden Siren 1 - super sel. 2dil nemel moc ok grafiku, kdyz ji clovek vylepsil zase to udelalo cerne cary pres monitor a neslo to vyresit :(

PS3 RPCS3 - emulator se tu nabizel, kvuli treba 3 - 4 hram nebudu kupovat konzoli, ktera je po letech vybehovka. Takze zkouseno.
Nejlip se povedl asi Silent Hill Downpour. Hraje mi na tom fajn, jen teda jak lze nekde vycist, jsou tam lokace kde zcerna obraz a musi clovek ten mini kousek projit poslepu nez dal to hraje. Hra funguje jak pro W7 tak pod W10 ale je to uz vyladeny takze nemusim dobu ladit emulaci.
Clovek by to i koupil kdyby se ta hra predelala trochu a vydala i na PS4, takto muzeme byt radi za aspon neco.
Podarilo se rozjet i treba God of War ten starej 1 az 3 dil ale nebavil.
Splatterhouse slo jen menu a dost.
Red Dead Redemption 1 nesel.
Last of US se mi nejaky ten rok zpet nepodarilo rozjet.
Blood Curse ta hra se rozjede ale spadne, sem tam cuka, hadam ze to nezvlada pc.

Hadam ze nez cekat dalsi roky je lepsi dnes koupit konzoli PS5 a zahrat ty hry tam :) Sehnal jsem je skoro zadarmo, byla tu dobu akce nejak ty hry po 200czk na vanoce, od te doby uz tato akce tolik nebyla a bylo to vzdy drazsi.
Jina hra Order 1886 za 150czk z druhe ruky, jen me stvalo to shaneni vecne hry v krabicce.
Kdo je sikovnej jako moje kamaradka, tak koupil PS5 5x, 1 kus si ponechal, dalsi 4 kusy prodal a konzole se zaplatila a byla zadarmo :)
Takze v teto dobe fakt nestalo za to vrtat emulator :)
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Odpovědět

Zpět na „Procesory“