Nové PC 20-25k, část starých komponent

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
BlaineMonno
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2015

Nové PC 20-25k, část starých komponent

Příspěvek od BlaineMonno »

Ahoj,

rád bych se zde poradil, jak nejlépe napasovat do staré casy nový HW. Níže přikládám odkaz starého setupu.

https://www.czc.cz/51nei2n1poj6rbt74243 ... -wFXzQy2BI

Rád bych zachoval case, zdroj, možná chladič na procesor, pokud bude pasovat a WDčko. Zbytek vyhodit. :)

Mohl by mi někdo prosím poradit, co se týče velikosti nových desek a grafik, aby se mi to tam vše vlezlo?

PC bude primárně na práci. Autocad, archicad, výpočetní programy. Rád bych tam viděl i5 či i7 procák (xeon se vůbec neosvědčil a nevím jak je to s Ryzeny u těchto programů, všude doporučují intel), grafiku 2060 / 2070 - lepší není třeba. 1TB SSD. Rád bych BT přímo v PC, ať nemusím mít dongle.
Grafiky vůbec nejsou co jsem koukal, takže zatím koupím bez ní a snad seženu časem, případně bazar.

Děkuji mockrát za rady na optimální sestavu za ty prachy v kombinaci se stávajícími komponenty.
BlaineMonno
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2015

Re: Nové PC 20-25k, část starých komponent

Příspěvek od BlaineMonno »

Zatím jsem to k tomu naházel takto:

https://www.czc.cz/ejfh1moci0hls8tv6d8et87ekc/seznam

Tedy s tím, že case, zdroj, chladič na procesor a klasický disk zůstane z původní sestavy. Mělo by to do sebe pasovat. Můžete prosím zhodnotit, jestli se tam něco nebije, či není něco k něčemu lepší :-). Moc se v tom nevyznám. Uvažuji s grafikou 2060 / 2070.

Děkuji moc.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové PC 20-25k, část starých komponent

Příspěvek od mlrs »

mno deska se mi zda kotel draha...jako zbytecne celkem...
CPU bych si bud koupil levny 10400 / 10400F a nebo pak uz s vice jadry, ale ten 10600K bych proste asi nebral - neprijde mi to dobre z pohledu posunu ceny a vykonu vuci tomu 10400.
HDD bych dnes uz vubec nekupoval - max bych koupil klasicky SATA SSD...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Nové PC 20-25k, část starých komponent

Příspěvek od Walker1134 »

Ahoj já bych to viděl nějak takto: https://www.czc.cz/41d994p6jigak9toienmt5v0s6/seznam

8jádrovou 16vláknovou i7 (je možno vyměnit za model s integrovanou gpu) k tomu velký chladič, z důvodu že na desce se dá zapnout 125W tdp mod(asus enhanced nebo tak nejak se to jmenuje ted nevim) a pak jedou všechny jádra na 4,5Ghz jinak jedou jen 3,5-3,6 akorát to trošku topí, nevím jak moc tvé aplikace využívají cpu, každopádně jsem to testoval v OCCT a teploty byly s chladičem Arctic Freezer 34 kolem 83°C což už je imho docela dost na dlouhodobý provoz, proto tam je ta ninja5.. Pravda ale je že to byl full load 100% zatížení tzn. nemusí to být reálné využití, takže možná by ti ten arctic stačil...

SSD tam je jediné M2 ssd s MLC čipy co se dá momentálně koupit (na práci to nejlepší co můžeš koupit, konzistentní výkon)

Jinak skříň co máš je kopie Fractal Design a vleze se do ní snad vše co je na trhu, takže bych to neřešil..
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
BlaineMonno
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2015

Re: Nové PC 20-25k, část starých komponent

Příspěvek od BlaineMonno »

Díky za odpověď. Hlavně výpočetní programy využívají cpu, tedy určitě tohle bych využil. Procesor tam dám s integrovanou gpu raději, než seženu novou. Šlapala by tam moje stará 960ka? :)
Nevíš jak je to s tou cenou za SSDčko, je tam brutální sleva z docela velké částky. Opravdu to má takovou hodnotu, mám to raději hned vzít? Přijde mi to až moc velká cena teda, ale nevidím do toho vůbec.
A ještě dotaz k desce, má takhle deska BT a wifi? Nemohu to nikde dohledat. Tedy hlavně to BT bych tam rád.

Takže raději toto: https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-b460 ... 27/produkt ?

Můžu ještě dotaz k původnímu PC, zbytek komponent bych rád, alespoň za nějakou kačku rozprodal. Má to vůbec nějakou hodnotu? Případně nějaký odhad. Nebo to mám rovnou hodit do popelnice? :D
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Nové PC 20-25k, část starých komponent

Příspěvek od Walker1134 »

Díky za odpověď. Hlavně výpočetní programy využívají cpu, tedy určitě tohle bych využil. Procesor tam dám s integrovanou gpu raději, než seženu novou. Šlapala by tam moje stará 960ka? :)
Procesor můžeš vyměnit za https://www.czc.cz/intel-core-i7-10700/287867/produkt s integrovanou gpu, jen je tam dost vysoká přirážka, ale pokud ti stávající GPU funguje tak to kupovat nemusíš...

Co se týče požadavku na BT a Wifi to jsem si nevšiml to se omlouvám, takže ano tu desku co jsi poslal můžeš vzít.
Nevíš jak je to s tou cenou za SSDčko, je tam brutální sleva z docela velké částky. Opravdu to má takovou hodnotu, mám to raději hned vzít? Přijde mi to až moc velká cena teda, ale nevidím do toho vůbec.
Je to jedno s nejlepších ssd na práci díky MLC čipům, právě momentálně za nejlepší cenu, když já jsem kupoval svoji poloviční kapacitu, tak 1tb stál 10 tisíc... 15K co píšou na CZC taková cena tam snad nikdy nebyla....
Můžu ještě dotaz k původnímu PC, zbytek komponent bych rád, alespoň za nějakou kačku rozprodal. Má to vůbec nějakou hodnotu? Případně nějaký odhad. Nebo to mám rovnou hodit do popelnice? :D
Do popelnice určitě ne, kamarádovi jsem pc s tímto cpu stavěl před 6ti lety s RX380tkou 4gb a doteďka mu to šlape a hraje na Fhd všechno a je spoko, takže pár tisícovek by si za to dostat mohl
vzhledem k ceně ram za ty ramky tak 500-800Kč
Cpu tak za 1500 max
deska 500
viděl bych to na cpu+mb+ram tak 2500Kč můj odhad cca
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“