mining rig 4 vga 56,64 - vadná grafika ???

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

mining rig 4 vga 56,64 - vadná grafika ???

Příspěvek od ross1981 »

Zdravím, na jednom menším rigu mám 3 vga 64 a jednu vga 56, nastává problém že mi jedna a tá sama karta buď hned po zapnutí a najetí těž. programu najede na vyšší otáčky a sekne se mi rig, nebo jede v poho třeba půl dne a pak to samé. Když grafiku odpojím jede vše normálně , ale zase když zapojím jen tuhle grafiku jede normálně, už mi došly nervy netuším co s tím, dva zdroje 750w každý tahá 2 gk a dva risery

I set My AMD Vega 64's to (-200mv/852 Core/1100 Memory/80% Fan speed) and accomplished 43.7Mh/s @ (165 Watts Total gpu power).
I set My AMD Vega 56's to (-200mv/852 Core/945 Memory/80% Fan speed) and accomplished 41.5Mh/s @ (150 Watts Total gpu power).

teď jsou v základu takže je vše na 37 Mh/s +-

ovladače odinstalované pomocí DDU v18.0.3.5
ve Files vytvořena složka GPU kde je nainstalovaný ovladač od AMD na všechny kart. a z tohoto souboru je každá karta zvláš aktualizována
pomocí Techpowerup GPUZ kontrola výrobce
pomocí AMD/ATI ATI flash kontrola biosu

otázka je zbavit se této karty a prodat ji s tím že padá a nahradit jinou nebo je nějaký způsob jak zjistit kde je chyba , jestli už někdo má s tímto zkušenost a řešil tohle to děkuji za radu popřípadě někdo v okolí Tábora kdo by to dokázal rozchodit, když se chyba vyřeší jsem ochoten finančně odměnit

rádoby odborníci prosím nepsat Děkuji
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: mining rig 4 vga 56,64 - vadná grafika ???

Příspěvek od LoCo99 »

tak ta karta sama o sobě musí být schopná fungovat jinde, tak ji vyndej a dej ji do osobního PC, pust si furmark nebo jiný srandy a uvidíš jestli crashne, pokud ano tak je zralá na nějakou opravu nebo pečení

to vše za předpokladu že tam není nějaká hovadina v biosu. Pokud jsi to teď koupil a dělá to tohle, tak tě někdo podvedl.


rádoby odborník
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: mining rig 4 vga 56,64 - vadná grafika ???

Příspěvek od ross1981 »

Sama o sobě jede normálně, když všechny ostatní odpojím běží vše normálně, prostě jen u toho těž. programu když načítá tak karta ani nestihne naběhnout a sekne se to, pár dní to běželo normálně tedy minimálně jednou denně to spadlo teď je karta odpojená a běží vše na 1000%,určitě se ji dotyčný zbavil ale kupoval jsem od něj několik kusu a ostatní jsou v pořádku, asi o tom věděl no nic už nenadělám tak se snažím rozchodit kartu a zachránit si aspon nějaký peníz at na sebe vydělá
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: mining rig 4 vga 56,64 - vadná grafika ???

Příspěvek od LoCo99 »

a ten "těžící program" je co?

stále platí furmark a zátěž GPU + paměti, může dělat artefakty pak je to jasné
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: mining rig 4 vga 56,64 - vadná grafika ???

Příspěvek od ross1981 »

Phoenix miner je nejstabilnější a není náročný , neběží na maximum a chlazení je dostačující , myslím že chyba bude někde v nastavení , mám čistý win 10, všechny ovladače odinstalovány , bohužel nemám možnost dát kartu do desktopu mám jen rigy a notebok a jaký je dobrý program na testy gpu , nechci tam instalovat žádný věci co tam nepatří nebo by to nějak s prominutím posral.... , nějaký jsem zkoušel stáhnout aly byly to trial verze vcelku oničem třeba UNIGINE
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: mining rig 4 vga 56,64 - vadná grafika ???

Příspěvek od ross1981 »

tak jsem vše odpojil, nainstaloval nový win, odinstaloval ovladače co se s win nainstalovaly, každou kartu zvlášt aktualizoval, a pořád to samý a ejhle, všimnul jsem si nahoře na kartách malého přepínače na bios, u všech byl ve správné poloze až na tu onu dotyčnou, takže se asi hádaly v tom phoenix mineru, ted je to už dvě hodinky zaplý a beží stabilně uf snad už to bude dobrý , nechám 24h test
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“