HP Probook 6570b nebootuje z CD

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
Radkoff
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2005
Bydliště: Moravské Budějovice

HP Probook 6570b nebootuje z CD

Příspěvek od Radkoff »

Ahoj, chci se zeptat, jestli byste mi nějak neporadili, jak nastavit bios, aby mi bootoval z CD. Našel jsem něco na stránkách hp - vypnul secure boot, nastavil cd jako jediný zdroj pro bootování. Pak se má přes F9 vybrat to cd, ale mě to tu volbu nenabízí.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: HP Probook 6570b nebootuje z CD

Příspěvek od Shaquille »

Bud nastavis v biosu "natvrdo" boot z cd, nebo pouzij F9 pro "jednorazovy" vyber, z ceho chces bootovat. Neni to tak, ze nastavis v biosu a pak mackas F9. Bud jedno, nebo druhe.
Pokud ti to ani tak nebootuje, tak muze byt chyba v mechanice, nebo CD neni bootovaci. Nemas jednodussi nabootovat z flash disku?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: HP Probook 6570b nebootuje z CD

Příspěvek od orgasmic »

Jestli ti to nic nenabízí, tak to může být proto, že máš to bootovatelné CD/DVD/USB ve špatném formátu.
Musíš mít správný formát vzhledem k nastavení BIOSu...tedy MBR či GPT a následně Legacy nebo UEFI.
Jinak ti to žádné bootovatelné medium nenajde.

Další problém budeš mít v případě výběru oddílu, pokud je instalační medium GPT a oddíl na disku MBR, tak ti to nedovolí nainstalovat na daný oddíl. Budeš muset přes příkazovou řádku změnit formát oddílu na správný.

Tohle je problém právě u starých notebooků, co máš ty.
Nové notebooky jsou standartně v GPT a instalační ISO z MS stránek také v GPT.
Pak už jen stačí v BIOSU nastavit UEFI, pokud je standartně v Legacy módu.

PS: Pokud třeba máš disk v MBR se systémem a nastavíš v BIOSu UEFI, tak ti taky notebook nenaběhne a skončí s hláškou, že nenašlo bootovací disk :D
Asus Rog Strix G18
Radkoff
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2005
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: HP Probook 6570b nebootuje z CD

Příspěvek od Radkoff »

bootovací flash disk jsem zkoušel. nevzal mi ho taky. zkoušel jsem všechny varianty, jak píšete a nic. nakonec jsem tam dal původní hard disk, na kterým jsem už nainstalováno měl a mám zas jinej problém :evil:
disk jsem vyměnil v roce 2018, takže se to pořád aktualizuje. což by mi nevadilo, ale já tam potřebuju nainstalovat zoom, aby děcka mohly do školy. win update mi ale nedovolí něco nainstalovat, dokud není aktualizovaný systém (?) to jsem nevěděl.. a instalace pořád incializuje nějakej asi service pack a pořád to píše, že není připravenej. nedá se tohle nějak obejít? už jsem asi teď v jiné sekci :-D
Radkoff
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2005
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: HP Probook 6570b nebootuje z CD

Příspěvek od Radkoff »

mám dvě děcka a 3 notebooky a za chvíli s jedním musím jít do práce :D
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: HP Probook 6570b nebootuje z CD

Příspěvek od orgasmic »

jaký je formát disku? Dej příkazovou řádku a napiš

diskpart

Následně použijeme příkaz:

list disk

Zobrazí se nám informace o připojených discích.
Pokud je disk ve formátu GPT, tak se ve sloupci Gpt zobrazí hvězdička. Naopak pokud je disk ve formátu MBR, tak se ve sloupci Gpt nezobrazí nic.
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“