Blbne Radeon HD 7970

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Blbne Radeon HD 7970

Příspěvek od vinniczech »

Ahoj. Koupil jsem na Aukru použitou Radeonku HD 7970, ale po kratší někdy delší době, ale vždy, spadne grafickej ovladač. Prodávající mi peníze vrátil a ani ji nechce vrátit. Co by s ní mohlo být? Možná zítra ji odvezu do servisu, aby se na ni podívali, ale napadlo mě se zeptat, jestli někdo má podobnou zkušenost a podařilo se to vyřešit. Nemám pastu ani teplovodivý polštářky na výměnu, takže rozebírat ji nebudu. Co vy na to? Teď mám jinou kartu a je to v poho. Zdroj je EVGA 650W GQ. Zkoušel jsem starší i poslední ovladače. Vždy stejný výsledek. Hwinfo nebo Gpuz ukazují 69 max teplotu na jádře. Jiný teploty to neukazuje. Karta má plomby, takže nebyla rozebírána
please wait... rebuilding
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Blbne Radeon HD 7970

Příspěvek od GaGy »

Chtělo by to znát jaký máš systém. Popřípadě zkusit starší ovladač.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Blbne Radeon HD 7970

Příspěvek od vinniczech »

Phenom 2 x6 1090t. 4gb ram, deska gigabyte chipset 770, zdroj evga 650w gq. Ted mám radeon 7870 a bezproblémů. Starší ovladače jsem zkoušel. Prostě něco musí s tou kartou něco být. Po modrý smrti sem kartu dal do servisu dneska.
please wait... rebuilding
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Blbne Radeon HD 7970

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No na teploty to nenypadá to už by jsi naměřil tzn rozebírat ani nemusíš, smrt ňáké součástky taky moc ne to by nezačala padat takhle až po chvíli, s největší proavděpodobností mrtvé GPU nebo Vram, možná studeňák. Tady se nedá dělat skoro nic. Zkus to napřed podtakovat, napřed -200Mhz jádro a pak zas paměti, jestli se to zlepší tak hurá s určitym udervoltem a underclockem by ta karta pak možná ještě šla provozovat, jinak se s ní spíš rozluč.

S driverama moc rošádu nedělej to nemá smysl tohle je HW problém.
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Blbne Radeon HD 7970

Příspěvek od vinniczech »

Servisman mi řekl, že rozebírána byla. Sem to moc neprohlížel. Viděl jsem plomby, ale byly v nich malý dirky ze šroubováku. Děkuju za rady :) Ted už jenom budu čekat na hovor od něj co mi poví..
please wait... rebuilding
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“