UTP kabel a "tester"

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

UTP kabel a "tester"

Příspěvek od karel88l »

Mam problem s UTP kabelem delka cca 10m lanko,konektory jsem si krimpoval sam,vizuelne krimpovani OK,po testu tim levnym ledkovym testerem taky OK,ale APcko s routerem tim proste nepropojim,pritom kratky orig kabel funguje,kabel teda neni novy je to videt i na izolaci,takze by byl preruseny nekde uprostred nebo to muze byt i neco jineho ?
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: UTP kabel a "tester"

Příspěvek od karel88l »

A proc ten tester ukazuje ze je na kazde zile signal a pritom ten kabel vubec nefunguje ?
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: UTP kabel a "tester"

Příspěvek od LukášST »

A máš správně pořadí barev? :)
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: UTP kabel a "tester"

Příspěvek od Holda »

Tenhle tester jsem už zahodil, přesně z podobných důvodů. Překrimpuj to, to máš nejrychlejší a nejlepší.
.
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: UTP kabel a "tester"

Příspěvek od karel88l »

Jeste se zeptam jake pouzivate konektory ? Vim ze zakladni rozdeleni je na lanko/licna,ted jsem jeste na internetu videl takovy "rozebiraci" konektor,kdy se nejdriv strci dratky do svorky a pak se to vsune do tela konektoru.
A pak jeste jsem se dival se prodavaji navleky na kabel je to k necemu pomuze to proti vytazeni kabelu z konektoru ? Ja mam problem s tema konektorama co jsem krimpoval,ze se vytahla buzirka z toho sevreni,takze to ted drzi jen na tech zilach i kdyz jsem to krimpoval na doraz,ale mam jen kleste za 400Kč.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: UTP kabel a "tester"

Příspěvek od Behemot »

Dyž za to budeš tahat jak za vocas, tak to vytáhneš dycky, to by musely bejt jó dobrý patky, jak má třeba Sentinel.

Konektory mají v prvé řadě vodpovídat normě, nejlevnější takový co sem zatím vobjevil (a to furt netušim esli sou správně technologicky vyráběný, jenom že tam to podniklování a zlacení je) a co teda používám je materiál Solarix. Pak logicky musíš mít správně drát/lanko.

Skládaný mají smysl hlavně od šestky dál, s ohledem na průměr vodičů se to nedá rozumně naskládat vedle sebe, takže se prokládají vejškově nastřídačku.

Máš správně pořadí žil podle normy (T568A, nebo B)? A je to čistá měď, ne nějaká poměděná srajda?
iji
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2004

Re: UTP kabel a "tester"

Příspěvek od iji »

Jak psal Behemot, neni UTP jako UTP - jsou kabely, u kterych doslo k "optimalizaci" medi a vedle jeji cistoty se da usetrit na prurezu vodice. Pak to logicky nedrzi v konektorech tak, jak by melo (spatny kontakt na piny).

A take pouzit poradne kleste a hlavne pro spravny typ konektoru.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“