Tiche PC bez GPU

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Elesh
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2008
Bydliště: Praha 5

Tiche PC bez GPU

Příspěvek od Elesh »

Zdravim,

mám v plánu koupi nového PC bez grafiky (teď tam pude 1660, ale chtěl bych možnost ji v hudoucnu vyměnit za 30xx bez nutného upgradu zbytku komponent).
Chtěl bych i PC co nejtižší, jsem vcelku spokojený s větráky Noctua za posledních pár let, ale nechám si poradit.
Teď PC kalkuluju okolo 20K, strop bych viděl někde okolo 25K. Předem díky za tipy.

Sestava:
https://www.czc.cz/6i4fljrv2gi3pbp746b9r0f6j3/seznam
Ssnake
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: chotebuz

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od Ssnake »

pokud nemas problem s mistem tak bych asi L9i (ktery je do 65W) vymenil za vetsi.
a bednu za 900+ 4x500 za vetraky mi taky smysl moc nedava - vem lepsi bednu s 2-3x140mm, do 3k uz je vyber slusny
FD500, ST45SF, Z97i, i7-4980HQ CB20:1718,CB24:254 NH-U9B, 2x8, 1060, 5100MAX
x850xtPE, x1950xtx, hd2900gt, hd3870, hd4890 - - 6800ultra, 7900gtx, 8800gtx, 9800gtx+, gtx285
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od dexterav »

nerozumiem tomu chladiču...
ved tam daj normálny hento je v podstate do malých stiesnených skriniek
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od -Vladimir- »

Také zdravím,
tak za 25K to jde třeba tímto způsobem:
Mironet.cz Be quiet Pure Base 500 + Corsair RM650x + Scythe Mugen 5 B + AData SX8200 = 8 995
CZC.cz https://www.czc.cz/286462,309459/kody 7 789
Suntech Intel Core i7-10700F = 6787

Ventilátory Arctic P14 PWM @ Suntech/Noctua NF-A15 PWM @ CZC.cz

Celkem 23 571 Kč bez ventilátorů navíc (Arctic P14 150 Kč/ks, Noctua NF-A15 489 Kč/ks - kolik budete navíc potřebovat, tolik kupte (max. 4 ventilátory navíc), nemusí to být nutně jeden z nich, může to být cokoliv dostatečně tichého cenově mezi nimi hlavně o průměru 140 mm)
ignorelist: Stratos (již trvale)
Elesh
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2008
Bydliště: Praha 5

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od Elesh »

Bedna a chladiče sou hlavní věci v kterých tápu, ze svojí zkušenosti jsem volil Noctua jako tišší/výkonější variantu ke klasickým chladičům, proto jsou v košíku navíc větráky na výměnu za tovární v case. Nechám si poradit s výběrem konkrétní case, kde jsou tovární venitlátory dostatečně výkoné/tiché. To samé vlastně i u chladiče procesoru.
Díky za rady konkrétních komponent.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od -Vladimir- »

Pokud chcete Noctuu a případného překročení rozpočtu se nebojíte (až téměř k 27K), pak rozhodně NH-D15. Nicméně, ten revidovaný Mugen 5 by měl též velice dobře odvést svoji práci. Předinstalované ventilátory jsou minimálně z těch lepších, pokud se nebudou chovat nějak nenormálně (ať už neúměrně hučet, pískat nebo cokoliv jiného nestandardního), stačí doplnit, nemusíte nahrazovat.
ignorelist: Stratos (již trvale)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od python.p »

Jenže Noctua není samospásná, ale je to taková třešnička na dortu. :)

NH-D15 je překonaná kolego... NH-U12A je dneska TOP, funguje to, je to tiché a není mega velká. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od -Vladimir- »

python.p píše:NH-D15 je překonaná kolego... NH-U12A je dneska TOP, funguje to, je to tiché a není mega velká. :)
Vím, na co myslíš. Sterroxy. Nějak se mi nechce věřit, že by byl i pasiv OP. Navíc, Be quiet! Pure Base 500 je připravená i na větší chladiče.
ignorelist: Stratos (již trvale)
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od van Bellen »

Ak planujes naozaj tiche pc, vzal by som na tvojom mieste ako zaklad kvalitnu bednu+chladic+zdroj. Zvysne komponenty vyber podla toho kolko mozes investovat.Tie vetraky by som napojil cez redukciu kvoli nizsim otackam a nizsim dB, pripadne zobral nizkootackove.Kvalitne su tiez Noiseblocker...

https://tichepc.sk/Noiseblocker-NB-eLoo ... 1054010003

bedna: https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 34/produkt
chladic: Noctua NH-U12A alebo ND15 (ja by som volil ND15 = masivnejsi chladic=mozes nastavit nizsie otacky)
zdroj: Corsair RM650x (ako ti radili vyssie)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od python.p »

-Vladimir- píše:
python.p píše:NH-D15 je překonaná kolego... NH-U12A je dneska TOP, funguje to, je to tiché a není mega velká. :)
Vím, na co myslíš. Sterroxy. Nějak se mi nechce věřit, že by byl i pasiv OP. Navíc, Be quiet! Pure Base 500 je připravená i na větší chladiče.
Nevím jak to udělali, ale fakt je to tišší a o fous chladnější jak NH-D15. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od alienGT »

7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiche PC bez GPU

Příspěvek od python.p »

Počkat, to řešíme rozdíl pár stupňů a desetin dbA? výše jsem psal o lepším zvukovem projevu, to jaksi moc změřit nejde. Teda jde, ale nikomu se nechce. :)

Opravují tvrzení, že to je téměř stejné. Lepší?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“