Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
sorcer
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2005
Bydliště: Overmind

Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od sorcer »

Zdravím vespolek, noční můra:

Notebook Asus VX7SX Laborghini.. updatuji známému z HDD na SSD.

[*]čistá instalace (z USB Win 10) na HDD = vše OK
[*]čistá instalace (z DVD Win 7) na HDD = vše OK

Vyjmu HDD, vložím nové/á SSD (zkoušeny 3 různé značky i velikosti) = šíleně pomalé odezvy. Jen naběhnutí prvotní instalační obrazovky, ať z USB ale i DVD....například 5 minut, další instalační okna = dalších 5 minut. Následně SSD disk/y nevidí, byť v Bious je SSD viditelné.

[*]BIOS: zkoušeno vše možné = (mód AHCI i IDE); UEFI boot i Legacy boot. Samozřejmě i všechny jiné možné kombinace. Security boot zde není.
[*]Acronis 2018: Provedl jsem instalaci na HDD, následně naklonoval na SSD = systém nenalezen. Vložím tedy instalační USB, abych upravil BOOTREC.....leda prd....prostě ten disk nevidí a když ho vidí a chci se přepnout na konkrétní diskový oddíl......zahlásí chybu I/O.

Je možné, že je prostě nekompatibilní řadič disku s SSD? Ve firmě máme i 13 let staré Delly, HP, Acery, kde běžně SSD fungují. Vlastně jsem se doposud nesetkal s PC, kde by upgradvat na SSD nešlo...

Díky za případné nápady...
laho
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od laho »

MPG B550 GAMING EDGE WIFI; AMD Ryzen 9 5900X; 2xHPV616GB+2xHPV816GB;
sorcer
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2005
Bydliště: Overmind

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od sorcer »

Ahoj Laho, děkuji.

Druhý odspodu (CT240BX500SSD1), mám k dispozici a i s tímto doporučovaným, stejné chování.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od Mr.Nigga »

Mají ty 3 zkoušené disky něco společného jako třeba řadič?

Jakou máš verzi BIOSu?
https://www.asus.com/cz/supportonly/VX7 ... Desk_BIOS/

Jak se to chová, když nainstaluješ systém na HDD a SSD připojíš jako druhý disk bez systému?
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od python.p »

To je problém s řadičem, ale kdybych si tak vzpomenul kterej ten low cost s tím problém nemá...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od Shaquille »

zkus tohle (podstatne je od 4. minuty)
https://www.youtube.com/watch?v=POje_iMul48

nebo zkus
On installation screen press Shift+F10 to open a command prompt.
Type DISKPART and press enter key
Type LIST DISK and press enter key
Carefully note down the disk number of your SSD on which you want to install the OS
Type SELECT DISK # (# is the number of the drive you're going to install the Windows on) and press enter
Type CLEAN and press enter key
Type EXIT and press enter key
jeste muzes zkusit vypnout Secure Boot
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
sorcer
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2005
Bydliště: Overmind

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od sorcer »

Mr. Nigga
[*] řadič myslíš hardwarový od výrobce?
[*] Bios je nejnovější, ten jsem aktualizoval
[*] při připojeném HDD, lze s SSD bez problémů fungovat (DISKPART, management apod.) i odezvy v preinstalčních menu jsou rychlé, instalovat na něj však stále nelze

Shaquille
[*] měnit schéma napájení jsem již zkoušel, nepomohlo
[*] diskpart jsem také zkoušel, sice disk/y vidí, ale upravovat oddíly nelze, zahlásí chybu I/O
[*] secure boot volba v BIOSu není

Děkuju vám.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od Natural »

Měl jsem podobný (stejný) problém, nejel mi samsung 860 EVO tuším, tak jsem místo něj dal "jen" nějakého kingstona a vše šlape dodnes :) Taky notebook se sandy/ivy. Rozchodit to rozhodně nijak nešlo, řekl bych, že se nemusíš snažit.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od python.p »

Většinou právě jede Samsung EVO, pokud to ne, tak Kingstony V300 jeli všude a dneska bych zkusil tu A400. Nic horšího jak vrácení do 14 dní se nestane.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od Natural »

Samsung měl právě stejné symptomy zde popsané a strávil jsem s tím hodně času, takže nakonec jsem na něj naklonoval kingstona z PC a toho dal do NB. Na nějaký compatibility listy jsem se vůbec nedíval, protože to byl přeci samsung s ten musí šlapat všude a vlastně jsem neviděl důvod, proč by nemělo jet jakékoli ssd, a tak jsem dopadl :mrgreen:
Chipset to byl stejné řady, takže samsungu bych se v tomto případě vyhnul obloukem :)
Btw. pak dej vědět současný model jaký to vzalo, nedalo mi to se nepodívat a mám tam tento:
KINGSTON SH103S3240G
sorcer
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2005
Bydliště: Overmind

Re: Instalace OS na SSD Asus VX7SX

Příspěvek od sorcer »

Zdarec všem, rozběhal jsem to. (částečně)

Pomohlo během instalace manuálně zavést ovladač AHCI/SATA od Intelu ze stránek Asusí podpory. Pak šla instalace na "první dobrou".

Po posledních Win aktualizacích (byť isntall flash je 20H2) mi to tedy chcípá do BSOD, ale to už je na jiné hraní.

Všem děkuju za tipy a rady.

Zdar 8)
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“