Problém s XFX RX 580 8GB

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od ross1981 »

Zdravím, koupil jsem další XFX RX 580 8Gb kartu, než je dávám do rigu ,zkouším zda jsou v pořádku, všechny ostatní mi v základu dávaj kolem 30 Mh/s , tato po zapnutí jede jen na 9.5 Mh/s, při jákékoli změně nastavení karta spadne a naskočí modrá obrazovka s problémem s ovladači.
Bios je tam C940 Polaris20 XTX A1 GDDR5 256Mx32 8GB 300e/300m

Karta je skoro nová,v záruce ještě něco přes dva roky, sice z druhé ruky ale už si nevím rady, počítám že si někdo hrál s nastavením - nějaký návod tip, nebo rovnou kdo by to dal dohromady v okolí Tábora, samo že za zprovoznění zaplatím Děkuji , nikam neposílám max osobně dovezu nebo přes team weaver

Druhá karta stabilní v pc je RX 5500XT 8GB
AMD ryzen 5 1600 3.2 GHz
Zdroj 850w
Paměti DDR4 2400 16GB Kingstom
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od python.p »

Nejsem teda jako úplně odborník, ale když v kartě XFX je BIOS z karty PowerColor, tak to asi nebude úplně okej...

Si tam fashni origo bios a mělo by to šlapat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od ross1981 »

gpu.gif
Je mi jasné že si s tím ten předemnou hrál, ale v https://www.techpowerup.com je více verzí biosu, nevím který je origo, ony jsou totiž na téhle kartě nahrané na obou biosech ty samé hodnoty co jsem psal
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Největší problémy bejvaly s pamětmi, biosy se musely volit dle Vram. Samsung/Micron/Hynix maj jiný biosy a jiný timingy, a nejde to prohazovat. I stejnej model karty může v každé sérii mít jinou Vram. Vím že když se před lety těžilo ETH na těhlech kartách tak se to dost řešilo, protože i by default měly rozdílnej výkon v těžbě právě kvůli rozdílným timingům a na každé se flashovaly jiné biosy optimalizované právě pro ty jejich paměti. Nemůžeš tam jen tak hodit bios co ti fungoval jinde.
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od ross1981 »

Pávě proto se ptám na radu i za cenu že si zaplatím, dal jsem za kartu v záruce nemalý peníz a po zapojení zjistím že je vše špatně , proto hledám radu nebo servis kdo to zprovozní, rejpat se v tom nechci je tak jak jsem ji koupil, asi ji pán doma ladil a nešla mu proto prodal
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od python.p »

Kacířská myšlenka, co třeba to pořešit s člověkem kterému jsi vydělal nemalé peníze? Buď si je vědom, že to posral a bude dělat mrtvého brouka a nebo ti poradí v rámci reklamace. Já už pár takových karet opravoval a nikdy jsem nepochopil, proč to ti lidi neřeší s tím prodejcem...

Nicméně se podívej na štítky co jsou na kartě a podle toho si dohledej ten správný BIOS. Pak AtiFlashTool a měl bys být hotovej.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od ross1981 »

Řešil jsem to, že v inzerátu nabízel 100% funkční v záruce a ne něco co po zapnutí spadne, a je těžký něco řešit s někým kdo už vše smazal i naši konverzaci na marketplace asi tak. mrtvý brouk
Hledám radu či pomoc ne to že jsem si ji měl při předání v autě na parkovišti vyzkoušet :)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od python.p »

Aha, takže věděl, že je v hajzlu, chování bezpáteřního šmejda... poslední dobou celkem běžné, bohužel. To byla jedna část a moje otázka ze zvědavosti a osobního průzkumu trhu. ;)

Já ti nejlepší radu dal, nic víc se asi vymyslet nedá. Pokud ani po flashnutí origo BIOSu to nepojede, tak to je velký špatný.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Když někdo něco prodává se zárukou, tak logicky ti musí dát tu záruku, ala fakturu a pod. To už jsi měl zvětřit problém na místě když se chvástá zárukou ale dává ti jen kartu.
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od ross1981 »

záruku ke kartě mám, bohužel je tam poloviční cena díky dnešním celkovým cenám grafik, problém je v tom že na záruku musí být biosy originální oba dva, a pokud si dotyčný hrál tak, je mi záruka k ničemu , druhá chyba je v tom že karty nejsou a ikdybych uplatnil záruku vrátí max půlku ale kus za kus pochybuju ale kartu na místě nevyzkouším asi tak a teď už ani nevyřeším s dotyčným
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Víš co, vzhledem k tomu že jsi jí kupoval "do rigu" tak vůči tobě asi nikdo slzu neuroní.
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od ross1981 »

Nejsem tady od toho abych diskutoval zda mám x rigu po 8 či 6 kartách a je mi uplně jedno kdo si co myslí, nejsem tu ani na diskuzi nebo hloupé komenty. Od toho maj děti fcb , hledám radu a pomoc za odměnu toť vše a pokud je mi známo kartu si můžu koupit kde chci a do čeho chci.

Za konstruktivní odpovědi díky
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od python.p »

python.p píše:Nicméně se podívej na štítky co jsou na kartě a podle toho si dohledej ten správný BIOS. Pak AtiFlashTool a měl bys být hotovej.
Hmmm už jsi to aspoň zkusil?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od ross1981 »

seriové číslo V9V089819 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX edition

snažím se podle vyr.čísla najít tu kartu i bios
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od dexterav »

Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od ross1981 »

tak teď už nenajede vůbec, skočila modrá smrt, vyhodil jsem ji ven a a zkouším obeslat pár servisu,zda s tím něco nevymyslej
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše:Víš co, vzhledem k tomu že jsi jí kupoval "do rigu" tak vůči tobě asi nikdo slzu neuroní.
:thumbsup: Asi tak, gamera by mě líto bylo, že ho nějaký vychcánek ojebal. Hráč kterému dnes chcípne karta, nemá možnost si jen tak koupit novou kartu a dá za vděk i nějakému vychcánkovi co přeprodá starší kartu za 2x vyšší cenu, než na jakou je záruka (pokud vůbec ještě v záruce je).

Ale *** co to kupují do rigů? A vysávají tak hráčům i tyhle "nouzové zdroje grafik". No prostě smůla. :lol: Jestli je v záruce, tak reklamace. :P :razz:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
ross1981
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2021

Re: Problém s XFX RX 580 8GB

Příspěvek od ross1981 »

Pokud někdo hnije u stupidních her je to jeho věc, oni hrají já těžím, no max jedna je v nebi, další již jsou na cestě i tak děkuji za snahu :) hold poputuje do servisu
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“