Jak upevnit 3.5 HDD ve PC skříni?

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
mara.t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2003

Jak upevnit 3.5 HDD ve PC skříni?

Příspěvek od mara.t »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na základní avšak nikde neřešenou otázku a to kam a jak upevnit v PC skříni HDD 3.5 ?
Ano, sice většína skříní má na HDD 3.5 nějaký koš, ale většinou tento koš pak blokuje možností osazení větráků a radiátorů, či se pere s kábly od zdroje. A jelikož jsem si poříádil 360 radiátor, tak teď nevím kam upevním HDD. Někam zboku? Nebo existuje rámeček, který by se upevnil do otvorů pro 120mm fan?
Vím, že vertikální umístění disku nevadí. Skříň Thermaltake S300 TG.
Děkuji za nápady.
MSI mpg b550 gaming plus, AMD r5 5600XT, 4x 8GB HyperX Predator @3466MHz, EVGA 3070, Seasonic 520W, OCZ 256GB, Kingstone A2000 512GB, WD Blue 4TB.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Jak upevnit 3.5 HDD ve PC skříni?

Příspěvek od Jey »

Nějaký mount bracket, nebo rámeček a připevnit kamkoliv, kde pro tebe bude umístění nejlepší + airflow.
Např. můžeš použít i tu jednu díru od 120mm fanu a druhou si vyvrtat dle rozměrů toho rámečku na disk.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak upevnit 3.5 HDD ve PC skříni?

Příspěvek od Mr.Nigga »

Měl bys mít možnost ten disk namontovat vertikálně na základní plech v místě výřezů vepředu. Viz obrázek. Tam se ti to nevleze, když namontuješ radiátor? Netuším kolik místa to má vzadu, jestli by nešel namontovat z druhé strany
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
mara.t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2003

Re: Jak upevnit 3.5 HDD ve PC skříni?

Příspěvek od mara.t »

Děkuji za odpověď. Ano, dohledal jsem jsem, že tam se z vnitřní strany dokonce ty disky montavat mají (jsou tam na dva 3.5 HDD označené pozice.
Ten case mi má teprve zítra dojít a pak ještě vodní chlazení s 360mm chradičem. case sem si objednával právě proto, že starý by chlazení nepojmul. Tahle skřín byla jedna z mála co se mi líbí i vzhledově. Jenže to vypadá, že ten 360 radiátor se dá namontovat jen zepředu a z boku (na tom místě kde mohou být HDD). Jestli ale budou disky kolidovat s předním umístěním teprve zjistím. Boční umístění radiátoru zase znamená omezení délky karty na 280mm. Moje má 285, ale vodní blok na ni jen 277. Vyjdou ty 3mm?? Těžko říct. Možná by šlo umístit radiátor nahoru, ale...když jsem dnes hledal všude ty disky, tak jsem si všiml, že v manuálu je horní umístění 360 radiátoru možná ano/ možná ne. Ono je tam božná jen s vyjmutím koše, ale přední "bezproblémů". Když se však dívám na fotky, tak i v předu se radiátor + ventilátory nemůže vejít. Je to u všeho stejné. Jak výrobce, tak prodejce napíše možnost pouřití ventilátorů, radiátorů...ALE pak neřekne že jen když... Nejjednoduží bude počkat, první dojde skříň, zkusím, změřím a max ji vrátím. ale nevím jaká jiná by se mi líbila. :(
MSI mpg b550 gaming plus, AMD r5 5600XT, 4x 8GB HyperX Predator @3466MHz, EVGA 3070, Seasonic 520W, OCZ 256GB, Kingstone A2000 512GB, WD Blue 4TB.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak upevnit 3.5 HDD ve PC skříni?

Příspěvek od Mr.Nigga »

Vyzkoušej a třeba to půjde. Ten spodní koš asi budeš muset vyjmout, případně by to mohlo fungovat, kdybys na radiátoru měl jen dva ventilátory a spodní nedával vůbec.

Na mojí case se 3,5" disk dá montovat ze zadní strany toho plechu. Aby byl schovaný a nebyl vidět bočnicí.

Třetí varianta je ten 3,5" disk dát pryč nebo do externího boxu přes USB, a koupit 2,5", který se dá namontovat ze zadní strany a nebude zavazet ničemu.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“