Horizon: Forbidden West

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Horizon: Forbidden West

Příspěvek od ArgCZ »

Obrázek


karta hry na Games
https://games.tiscali.cz/horizon-forbidden-west-22839

Extended Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=kxpHEGSsB6g


zítra bude první 14minut dlouhá gameplay ukázka, odkaz na stream
https://www.youtube.com/watch?v=c0DE9TA_BOE

Jednička mě bavila takže dvojku určitě zkusím a čekám posun dopředu ve všech ohledech, hra má potvrzený CZ překlad a bude nejen na PS5 ale i na PS4/Pro, vydání se očekává ještě letos
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od ArgCZ »

Tak první gameplay venku, datum oznámení zatím nebyl uveden v což jsem teda doufal :(
https://www.youtube.com/watch?v=wQATS4HOxdo

zatím jsem si nesedl na zadek, jsou tam nějaké nové mechaniky ale jinak to vypadá že je to jen trochu tweaknutá jednička, kdyby mě někdo řekl že je to velké samostatné DLC k HZD tak mu to sežeru, když si vemu jak jsem hltal trailery a gameplay videa před uvedením TLOU2 nebo teď jak to žeru u Rift Apart tak tady teda bez velkýho vzrušení.

BTW chystá se PC verze Uncharted 4 8-)
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Frostys »

Já neměl žádná očekávání, takže jsem nadšen :-D
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od ArgCZ »

ty sloni po vzoru pána prstenů jsou vostrý
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ketos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2010
Bydliště: Bruntál

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od ketos »

Mě se ukázka moc líbila. Nové mechaniky vypadají dobře a těším se na všechny nové monstra a hlavně podmořský svět. Trochu doufám ,že druhý díl bude mít víc RPG prvků. Rozhodně budu předobjednávat jak to půjde. 8-)

Edit: Doufám,že do té doby, než to výjde tak mi dojde PS 5 :D
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od spajdr »

Obrázek
Ve hre se pujde i prejidat :-D
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Sobo »

Tak musis vyjit vstric vsem demografickym skupinam - i tem tlustym, abys nebyl nahodou oznacen za homofoba nebo neco. :-D

Nejake porovnani mezi HZD a HFW:
https://www.youtube.com/watch?v=PLbXUENNZJc&t=1s

Z toho kratkeho dema tezko neco usuzovat. Grafika jako takova mi starosti nedela, spis mozna nektere technicke limitace vznikle tim, ze to musi bezet i na necem, kde ma procesor vykon lepsiho telefonu a data jsou ulozena na zarizeni, kde rotuji plotny a jezdi po tom cteci hlava...

Spis by me zajimalo, kam posunuli design te hry. Da se hlavni dejova linka nejak podstatne ovlivnit rozhodnutim hrace? Jsou promakanejsi a vice rozmanite side questy? Co udelali s varietou zbrani a armoru? A snad taky zamakali na AI hlavne lidskych nepratel a obecne combatu s nimi, to byla v HZD traga. No, uvidime.

//EDIT: jo, a tech 30FPS na PS5 je doufam jenom vtip a ve finalni hre to nebude. Nechutne se to cuka a nektere animace vypadaji doslova komicky - treba jak s ni ten capek pres rameno slehne o zem, tam proste nejde nic videt, skoro jako teleport. Vubec udelat state of play prezentaci pro nextgen a jebnout tam 30FPS footage povazuju docela za drzost.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Paul »

Grafika vypadá technologicky dost dobře. Je tam upgrade. Umělecky je to vyumělkovanej přeslazenej kýč co se mi trochu zajídá, ale to je subjektivní.

Gameplayem pár věcí zlepšili (souboje proti lidem, větší mobilita), což je good. Ale těch 30fps je fakt hnus a doufám že PS5 bude mít 60fps mode (je mi fuk co na něj budou muset osekat). A nebo PC verzi, kde nebude potřeba dělat kompromisy, ale tu bych čekal až zas pár let po vydání.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od durod »

Kazda hra, ktera byla vydana na PS5 ma 60fps performance mod krome WD Legion, kde byl jiz ohlaseny patch. O tohle bych se neobaval.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od LastPCgamer »

Sobo píše:Spis by me zajimalo, kam posunuli design te hry. Da se hlavni dejova linka nejak podstatne ovlivnit rozhodnutim hrace? Jsou promakanejsi a vice rozmanite side questy? Co udelali s varietou zbrani a armoru?

//EDIT: jo, a tech 30FPS na PS5 je doufam jenom vtip a ve finalni hre to nebude.

Predpokladám, že herne mechaniky ponechajú v rovine akčnej adventúry v otvorenom svete s RPG prvkami, teda bude to rovnaké ako v pôvodnej hre. Myslím si, že si netrúfnu na hlbšiu integráciu RPG prvkov a nespravia z toho plnohodnotné RPG na štýl Witcher 3, aj keď bolo by to skvelé, lebo hra nemá ďaleko od toho aby bola plnohodnotným RPG.

Ak vo finálnej hre nebude performance 60 FPS mod tak to bude pre mňa sklamanie. Procesor v PS5 to už nelimituje tak ako tomu bolo pri PS4, takže v tomto prípade len stačí odľahčiť GPU znížením rozlíšenia a poladením grafických efektov. Performance režim by nemal byť na PS5 problém.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od heroik »

Já myslím že tohle by si nedovolili, hráči by jim to dali sežrat. 60fps se stává standartem a tak nějak se s tím potichu počítá na PS5. Navíc to má vyjít i na PS4, co za výhody by potom chtěli přinést těm majitelům PS5...
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od ArgCZ »

potvrzena česká lokalizace, odklad na 18. února
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Alfajk »

asi predobjednam na PS4, snad to tam moc neosidej, ale predchozi dil nemel zadne problemy, tak snad si daji znovu zalezet
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od ArgCZ »

no upgrade na PS5 verzi má být zdarma takže je to fuk
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od HEAD »

CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od pilarius »

Doufám, že se zase dočkáme časem i na PC. Jednička byla fakt krásná.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od HEAD »

Jo ja taky doufam... :(
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Svata_Oresky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2011
Bydliště: Břeclav

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Svata_Oresky »

Ono to asi vyjde, otázka za jak dlouho. První díl docela trval.
CPU:AMD Ryzen 7 5800X3D + Be quiet! DARK ROCK PRO4 MB:ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM:G.SKILL 32 GB DDR4 3600MHz CL16 TRIDENT Z GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 4070 12 GB OC Zdroj:EVGA SuperNOVA G2 750W SDD:Samsung 870 EVO, M.2 250 GB + Samsung 860 EVO 1 TB HDD:WD -Blue EX 1 TB CASE:Phanteks Enthoo Primo Periferie: ASUS ROG STRIX Flare Cherry MX Red, CZ + Corsair Scimitar PRO RGB
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od heroik »

Asi to bude dobrý, vortex tomu dal 9: https://www.youtube.com/watch?v=aNEI_elSALQ&t=734s což tomu dávají skoro všude, ale vortex považuju za objektivní (nebojí se tam dát nižší hodnocení i velkým "peckám" když to stojí za hovno).
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Still.Lord »

Vyměknul jsem a koupil PS5, nechce se mi čekat na PC verzi :) :lol:
Tak jsem na to v pátek zvědav..
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“