Sestava bez GPU

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od coyd »

Ja panove zcela rozumim a chapu vyhody vzduchoveho chladice. Ani presto uz bych osobne nechtel takovou obludu v kompu. AIO je proste elegantni reseni "nevyhod" jsem si vedom. Pro mne vyhody prevazuji. Hadat se o tom co je "lepsi" se muzeme do nekonecna, na to neexistuje 100% jednoznacna odpoved a vzdy bude zalezet na vkusu kazdeho soudruha :wink:

Co se ramek u Zen3 tyka
Compared to DDR4-3200, however, DDR4-3600 was only 1.3% faster
a 4Ghz
Compared to DDR4-3200 and DDR4-3600, DDR4-4000 provided small uplifts in the range of 1.8% and 0.5%, respectively.
zdroj: https://www.tomshardware.com/features/r ... -ram-guide
Naposledy upravil(a) coyd dne čtv 3. čer 2021, 09:39, celkem upraveno 2 x.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od renek1 »

Tady nejde o to, se dohadovat, jen dát relevantní výběr někomu, kdo bude chtít mít evidentně počítač na dlouhou dobu bez dalších zásahů a upgrade (krom grafiky).
Nějak jsem ani nezaregistroval, jaký má rozpočet, pak by se dalo sestavit i něco konkrétnějšího a vyváženého k jeho potřebám.
Naposledy upravil(a) renek1 dne čtv 3. čer 2021, 09:41, celkem upraveno 1 x.
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od coyd »

Relevantne se jiz vyjadril ze chce AIO :roll:
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od Jey »

Pokud bych měl možnost (a vyměnil skříň za nějakou aktuální), tak bych určitě šel do AIO. Už jsem měl několik oblud Coolermaster 212, Noctua NH-U12P a dnes jsem rád za stock chladič. Vždycky jsem chtěl vodníka a zmiňované AIO řešení je jednoduchost sama.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od renek1 »

No to já zas kdysi viděl u kolegy co si pořídil AIO jak mu po nějakém čase, praskla hadice v napojení na blok a zničil tak celé PC jelikož mu to postříkalo celej vnitřek. Chladič byl sice v záruce 5let, reklamace uznána jako výrobní vada, avšak počítač za 50k mu odmítli uhradit.
Samozřejmě to nemusí být pro ostatní argument, ale pro mně je to taky jeden z mnoha důvodů proč AIO ne.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od coyd »

Jak muze prasknout opletena hadice? Tam je nulovy tlak v tech AIO. Problem musel byt jinde, nejake mechanické namahani a nebo to bylo cosi pochybneho.
Navic kdysi se pouzivaly hodne pofiderni pvc hadice, dneska uz je to uplne jinde.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
pajamar
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2012

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od pajamar »

renek1 píše:Tady nejde o to, se dohadovat, jen dát relevantní výběr někomu, kdo bude chtít mít evidentně počítač na dlouhou dobu bez dalších zásahů a upgrade (krom grafiky).
Nějak jsem ani nezaregistroval, jaký má rozpočet, pak by se dalo sestavit i něco konkrétnějšího a vyváženého k jeho potřebám.

Jo, přesně jak říkáš PC ponejvíc stavím na delší dobu, pak jen měním Grafiku. Popřípadě něco přidám. Doteď jedu na Intelu Ive Bridge, takže výměna už je potřeba. Co se týče rozpočtu, jako nějakej uplnej cíl nemám, teď jsem to počítal, že to je kolem 40000 pokud jsem na něco nezapomněl, takže asi nějak tak. Ale obecně se nebráním s tou cenou šoupnout, když to bude za něco co mi bude dávat smysl, není to tak, že slevím na něčem a budu si moct dovolit jinou položku dražší, jestli chápeš.
Teď by to mělo vypadat nějak tahle: https://www.czc.cz/0h8dhdu6c8ilm990i6bfslgp82/seznam

Pokud nebude ta crucial ram který maj jinde v červený barvě, tak vezmu tu: https://www.czc.cz/g-skill-ripjaws-v-32 ... 17/produkt

Ze starý sestavy tam dám ještě mechaniku, proto takovou skříń. Moc už skříní s mechanikou není co by se mi zároveň líbila, no a taky tam k tomu musím narvat to AIO no :D A počítám, že tahle mi vydrží docela na dlouhou, poněvadž je docela prostorná. Pak ještě mám jeden ssd disk Crucial 1TB. A grafiku GTX 970. Mám dva monitory fullHD hlavní Dell Alienware AW2521HFA 240Hz a druhý nějaký starší LG 60HZ. Chci to převážně na hry.

Co se týče toho AIO. Jo je to asi rozmar. Jo z vytečení mám možná taky trochu obavy, ale na druhou stranu mě láka to zkusit už dlouho, už kvůli tomu, že chci teď průhlednou bednu a líbí se mi ten prostor co vznikne. Helek třeba si to budu vyčítat a třeba se taky ještě rád vrátím ke vzduchu. Ale tak dokud to nezkusím, tak vědět nebudu.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od killerek »

coyd: Jako se pokazi skoro cokoliv, o kvalite vystupni kontroly u masove vyroby se da dost pochybovat.
pajamar
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2012

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od pajamar »

coyd: Jo na video kouknu, radiátor půjde asi nahoru. Ty červený ramky nejsou tak hezký, jako ty černý, ale na druhou stranu, mam i Grafiku červenou, takže ta červená tam asi spline.
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od GaGy »

Osobně pokud potrebujes mechaniku tak bych si Dokoupil USB mechaniku :-) do bedny bych si ji dnes už nedával :-)
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od coyd »

Taky bych volil externi mechaniku
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
pajamar
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2012

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od pajamar »

Jako jo přemejšlel jsem nad tím, že bych tu Blu-rey, popřípadě mohl zapojit přes USB převodík. Jako stejně ji používám hodně málo.
pajamar
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2012

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od pajamar »

Ahoj,
tak sestava už šlape. Jen tak pro zajímavost, jsem měl docela smůlu a měl jsem vadnej procesor. Naštěstí to v TSbohemia vyřešily vrácením do 14 dnů a dali mi novej za to. Akorád se to tím celý pozdrželo. Posílali to na posouzení asi někam do servisu.
No ale na co se chci zeptat. Teď při testech co jsem zatím dělal, tak jsem zjistil, že mám single rank ramky, teda podle mě. Ubral jsem si hodně výkonu? Někde jsem četl, že 10% FPS? Mam ty crucial Bastlix 3600, dokonce jsem sehnal i černý. Jako spíš jen tak pro zajímavost. Po problémech s tím procesorem je už do 14 dnů vrátit nestihnu. A nevím jestli má cenu se honit za každou cenu po pár procent výkonu.
Jinak ještě teploty s tím vodníkem jsem zatím zkoušel zatížit v Aidě a teploty se mi dostali až na 80 stupnů na procesoru. Pak to drží. V idle mám tak kolem 42. Hry jsem zatím nezkoušel, k tomu se dostanu asi až zítra. Je to v pohodě? Ono teda bydlím v paneláku a mám tam dost teplo. To tomu asi taky nepřidá.
Jsou to jen drobnosti, tak nechci zakládat nový vlákno.
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od GaGy »

Tak mohl si koupit 4x 8Gb a nemusel bys řešit singl nebo dual rank... Nějaký výkon tam navíc je ,ale .... Sere pes.

Teploty budou ok ,já mám podobné ,ač tvůj cpu naráží na limit spotřeby. Zkus si pohrát s Curve Optimizerem.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
pajamar
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2012

Re: Sestava bez GPU

Příspěvek od pajamar »

Jo jak říkáš ty, na ramky se vyprdnu. No a včera jsem rozjel pár her a stejně kvůli svojí stařičký GTX 970 ten procesor ani pořádně nevytížím, takže to jelo něco málo přes 60 stupňů. To budu řešit maximálně až s novou grafárnou.

Tudíš díky všem ještě jednou za rady ahoj.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“