Windows 11

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 11.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od Natural »

Zkus vypnout fastboot. Nebo vypni PC tlačítkem na case.
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Windows 11

Příspěvek od huld4` »

Fastboot jsem zkousel vypnout a vyplej je. Take se me uz podruhe pocitac restartoval, ale ne stylem, ze by to spadlo, ale nomalne se ukoncovali aplikace.
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od Natural »

Systém máš updatlej na poslední verzi? Jestli jo, tak Win+R, msconfig, služby a tam zakaž všecko co se nejmenuje microsoft nebo nvidia/amd.
Mě to teď připadá jako windows update, můžeš se ještě mrknout na historii aktualizací.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Jey »

Tak v tom případě to způsobují zapnuté automatické aktualizace a povolené naplánováné aktualizace (odpovídá tomu i čas), když jsou všechny triggery vypnuté.
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Windows 11

Příspěvek od huld4` »

Tak jen pro info asi mam nejakou chybu v tlacitku POWER. Prepojil jsem to na desce na RESET kablik a vse bylo OK. Pak zpet na POWER a zase se druhy den PC zapl.
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od Natural »

Tomu nevěř... Leda že ti ho mačká kočka a ten menší reset nezmáčkne :)
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Windows 11

Příspěvek od huld4` »

Docela tomu verim, protoze kdyz bylo odpojeno a nebo jen na reset, tak bylo vse OK.
Kocku nemam. :)
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od killerek »

Neaktualizoval bych ted Win 11 na 22H2, dokud to neopravi a hrajete hry:
https://learn.microsoft.com/en-us/windo ... 950msgdesc
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Windows 11

Příspěvek od Mr.Nigga »

Zrovna včera jsem vnutil 22H2 i nepodporovanému PC co mám v práci. Ale mám štěstí, žádný z těch problémů nemám ani v práci, ani doma. Jen vždycky když spustím Notepad, tak mi vyskočí herní overlay z GeForce Experience :D

Jinak je ta aktualizace povedená. Estetická vylepšení, záložky v průzkumníkovi, Terminál je fakt paráda
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Holda »

Mr.Nigga píše: pát 18. lis 2022, 10:21 Zrovna včera jsem vnutil 22H2 i nepodporovanému PC co mám v práci. Ale mám štěstí, žádný z těch problémů nemám ani v práci, ani doma. Jen vždycky když spustím Notepad, tak mi vyskočí herní overlay z GeForce Experience :D

Jinak je ta aktualizace povedená. Estetická vylepšení, záložky v průzkumníkovi, Terminál je fakt paráda
Jde to už delší dobu od 10, ale WSL 2 v Terminalu je fakt super věc.
.
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Windows 11

Příspěvek od van Bellen »

Windows 11 mi stale neponuka update verzie 22H2. Je nejaka moznost (okrem cakania), ako to nainstalovat, alebo len pouzit Windows asistenta a cele to nainstalovat odznova?
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Windows 11

Příspěvek od mr.qeg »

Stáhni si ISO a spusť setup a udělej upgrade. Ale není moc o co stát, sice vrátili vyvolání Task Manageru na start panel pravým tlačítkem myši a můžeš v tom otřesném start menu skrýt víc těch posledních položek, ale zase víc bugů - např. mají rozbitý RDP a Citrix nefunguje (obešel jsem to nakopčením nerozbitého RDP ze starších verzí) a je tam ten nový Task manager, který je za mě horší, než starý.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Shaquille »

van Bellen píše: čtv 12. led 2023, 10:50 Windows 11 mi stale neponuka update verzie 22H2. Je nejaka moznost (okrem cakania), ako to nainstalovat, alebo len pouzit Windows asistenta a cele to nainstalovat odznova?
Nemusis to cele instalovat znova. Stahnou se jen posledni update
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2171764
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Windows 11

Příspěvek od van Bellen »

Ten asistent stiahne instalacku windows a bude akoby instalovat nanovo nie? Navyse tam maju uvedene "posledna aktualizacia jun 2021. Ja som skor myslel, ci nejde stiahnut len konretny update 22H2.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Shaquille »

V 10 to fungovalo tak, ze si to stahlo jen posledni update, ktery se na pozadi nainstaloval, pak restart a hotovo. Neinstalovalo to cele Widle znovu... Pravda, v 11 jsem to nezkousel, ale bude to fungovat stejne. Vsak to muzes spustit a uvidis...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Windows 11

Příspěvek od mr.qeg »

No a ta "instalace nanovo" ti vlastně vadí v čem? Mi to zachovalo všechna data a programy a nic se nerozbilo. Kromě těch bugů, které jsou v té verzi prostě přítomné a MS je má i vypsané, jako seznam známých problémů.
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Windows 11

Příspěvek od van Bellen »

Tak som updatol ( po instalacii este trebalo vymazat windows.old ). Ale hned po restarte som si vsimol, ze mi pribudla shortcut arrow, ktoru som mal cez register zmazanu, telemetriu trebalo nanovo vypnut, zmizli mi profily k zvukovej. Budem sa s tym este musiet pohrat a pozriet, co je zmenene. Preto mi to vadi. Bezne updaty toto nerobia...
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Windows 11

Příspěvek od mr.qeg »

To může být asi pravda, ale některé věci ti resetnou i ty Updaty. Lepší je si na ty věci napsat skript, co jen spustíš, nebo přejít na systémy, co se chovají stále stejně deterministicky tak, jak je poprvé nastavíš. Já toto naštěstí musím trpět jen v práci :)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od killerek »

van Bellen píše: čtv 12. led 2023, 16:16 Tak som updatol ( po instalacii este trebalo vymazat windows.old ).
Tu slozku opravdu mazat nemusis, protoze se smaze sama po 10 dnech. Jinak i diky mas moznost se vratit na predchozi verzi, kdyby neco bylo opravdu spatne.
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Windows 11

Příspěvek od rosta »

Nemá někdo z Vás zaseklou aktualizaci ve windows update jako já nebo to případně nějak řešil ? "Windows 11 Version 22H2 pro systémy typu x64 (KB5022303)"
Vysí to tam cca měsíc s kodem chyby (0x80073712)
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
Odpovědět

Zpět na „Windows 11“