Telefon jen nabíjí, neukáže možnost připojení USB

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Odpovědět
xpetrx
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2021

Telefon jen nabíjí, neukáže možnost připojení USB

Příspěvek od xpetrx »

Zdravím, mám problém. Koupil jsem si novou desku Asus Prime Z490-P a na ní mám problém s tím, že pokud připojím telefon Samsung Galaxy Mini S5570i přes USB kabel (do kteréhokoliv portu), tak telefon nabíjí, ale neukáže mi možnost připojení USB (nedostanu se na SD kartu). Jinak mi na portech funguje všechno (flešky, ex.HDD, ex.zvukovka). Na staré desce mi připojení fungovalo (se stejnými kabely-zkoušel jsem jich víc). A co je zajímavé- když telefon připojím před tím než zapnu PC, nebo ho restartuji (PC) tak mi možnost připojení přes USB ukáže a je funkční. Pokud ale USB kabel odpojím a zase připojím do už zapnutého PC (windowsu 10), tak jen nabíjí. V čem je problém? Ovladače mám všechny (stránky ASUSu), BIOS aktualizovaný na nejnovější, když jsem měl tel. připojený (po restartu), tak jsem aktualizoval ovladače (nějaké se nainstalovali). V BIOSu mám povolené všechny USB porty. Může to být tím, že ten telefon je už hodně starý (neaktualizovaný android 2.3) a nerozumí si s novou deskou? Pak ale nechápu proč ho načte po restartu..
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Telefon jen nabíjí, neukáže možnost připojení USB

Příspěvek od Jey »

Ten telefon je jak starý 10 let? No tak ti nezbyde než se s tím smířit, nebo ten křáp vyhodit a koupit si nějaký z aktuální nabídky.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Telefon jen nabíjí, neukáže možnost připojení USB

Příspěvek od Nagant »

ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
xpetrx
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2021

Re: Telefon jen nabíjí, neukáže možnost připojení USB

Příspěvek od xpetrx »

Díky za odpovědi.. Pak zkusím něco z toho android fóra (Nagant). Nejsem doma, takže nevím jestli pomůže to s tím připojením telefonu/aplikace/rozvoj/vypnou a zapnout ladění USB. To může fungovat a pokud ne, tak si hold furt restartnu PC, pokud budu chtít něco dělat s telefonem. A Jey, já moc na telefony nejsem, takže kupovat nový pro mně nemá žádný smysl. Mně stačí jen něco co dokáže otevřít PDFka (knihy), přehrát mp3 a pár aplikací. Ale hlavní důvod proč si nedokážu vybrat z nových telefonů je velikost. To abych si rovnou s telefonem kupoval i kabelku, to jsou hrozné cihly a když si to dá člověk do kapsy, tak to má až u kolene:D:D
Každopádně díky za odpovědi. Ono mně spíš šlo o to, jestli tady někdo neví v čem konkrétně je problém, protože já si s tím lámu svojí krásnou hlavičku už druhý den.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Telefon jen nabíjí, neukáže možnost připojení USB

Příspěvek od Nagant »

Měly by se tam asi nainstalovat ty ovladače od Samsungu, viz ten druhý link.
Pak by to mělo správně rozpoznávat telefon jako složené zařízení, pokud to dobře chápu.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
xpetrx
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2021

Re: Telefon jen nabíjí, neukáže možnost připojení USB

Příspěvek od xpetrx »

Nagant, díky za to fórum-link. Tam je pro mně funkční řešení- Připojit tel.do PC/v tel. vybrat Nastavení/Aplikace/Rozvoj/Ladění USB a to Ladění USB je potřeba vypnout a zase zapnout a pak se možnost připojení přes USB ukáže. Takže vyřešeno, díky všem.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Telefon jen nabíjí, neukáže možnost připojení USB

Příspěvek od Nagant »

Díky za info, jsem rád že aspoň takto pomohlo. :)
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“