Ryzen 5900X - problém s teplotami ve hrách

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ryzen 5900X - problém s teplotami ve hrách

Příspěvek od MonsterMX »

Tak on má 2070 to zas nieje žiadna velká piecka, rtx 3080 s 375W PL a viac je trochu ine kafe :D
jctrnacty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2009

Re: Ryzen 5900X - problém s teplotami ve hrách

Příspěvek od jctrnacty »

Trek píše:Karty 300W a výše s odvodem vzduchu do skříně podpékají paměti a CPU, stačí se podívat infra kamerou pokud máte, musel jsem dát ventilátor na paměti. Záleží jak vzdušný je case.

Ty procesory mají tu malou plochu, ale co jsem tak viděl i tady na fóru tak nějak více pomůže až high end custom vodní chlazení. Ve vedrech zatím otevírám skříň - mám Corsair co má otvíratelný čelo a bok, ale přemýšlím o nové vzdušnější skříni.
Souhlas, otevrena skrin v tomhle pocasi je jediny normalni reseni.
_________________
Ryzen 5800X3D, Dark rock 4, Msi Prestige creation X570, Asrock RX 6800 XT, 32GB 3600MHz CL16, Fractal Design Define C, Seasonic focus gold+ 650W, Samsung EVO 970 2TB, X52 Pro, WMR HP Reverb G1, 32" BenQ EW3280U 4K
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen 5900X - problém s teplotami ve hrách

Příspěvek od python.p »

Trek píše:Karty 300W a výše s odvodem vzduchu do skříně podpékají paměti a CPU, stačí se podívat infra kamerou pokud máte, musel jsem dát ventilátor na paměti. Záleží jak vzdušný je case.

Ty procesory mají tu malou plochu, ale co jsem tak viděl i tady na fóru tak nějak více pomůže až high end custom vodní chlazení. Ve vedrech zatím otevírám skříň - mám Corsair co má otvíratelný čelo a bok, ale přemýšlím o nové vzdušnější skříni.
Pokud máš dobře větranou skříň, tak rozhodně není potřeba RAM ofukovat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen 5900X - problém s teplotami ve hrách

Příspěvek od python.p »

jctrnacty píše:
Trek píše:Karty 300W a výše s odvodem vzduchu do skříně podpékají paměti a CPU, stačí se podívat infra kamerou pokud máte, musel jsem dát ventilátor na paměti. Záleží jak vzdušný je case.

Ty procesory mají tu malou plochu, ale co jsem tak viděl i tady na fóru tak nějak více pomůže až high end custom vodní chlazení. Ve vedrech zatím otevírám skříň - mám Corsair co má otvíratelný čelo a bok, ale přemýšlím o nové vzdušnější skříni.
Souhlas, otevrena skrin v tomhle pocasi je jediny normalni reseni.
:-D :-D :-D

Mě teda přijde jediný normální řešení mít dobře navržené chlazení a neriskovat s otevřenou bočnicí...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Ryzen 5900X - problém s teplotami ve hrách

Příspěvek od Trek »

python.p píše:Pokud máš dobře větranou skříň, tak rozhodně není potřeba RAM ofukovat.
S tím nesouhlasím, jako že tento názor ani není můj ale zkušenějších lidí. Pokud máš silnou grafiku a přetaktovaný paměti tak se musí.

Mohl bys presentovat jaké sestavy máš a co na nich děláš, jaké skříně, grafiky, paměti jaký napětí, teploty, apod? Nechám se rád poučit samozřejmě, jsem pouhý hobbyista, žádnej profík stavitel sestav a zkušenosti rád asimiluji.
premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Ryzen 5900X - problém s teplotami ve hrách

Příspěvek od premo »

Tak jsem přepastoval a dodal dva 14cm outtake fany nahoru do skříně a teploty v Linpacku tak o 3-4st. dole, i ve hrách je to o něco málo lepší, ale řekl bych, že to odpovídá tomu dodání těch dvou fanů.

//Baneshee - OT vyděleno do sekce chlazení. Fotky nějakých PC s Intelem do této sekce skutečně nepatří
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“