Měření množství dat na jednotlivých IP adresách

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
RadPet
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2021

Měření množství dat na jednotlivých IP adresách

Příspěvek od RadPet »

Zdravím. Potřeboval bych poradit s jednou záležitostí a to s měřením přenosu množství dat jednotlivými IP adresami v domácí síti. Internet mám řešen přes místního providera anténou, doma pak přes LAN a WIFI. Router mám ZYXEL NBG-418N v2, omezit rychlosti uploadu a downloadu pro jednotlivé IP adresy umím, ale nezjistil jsem na něm možnost měření množství dat pro jednotlivé IP adresy. Zkoušel jsem různé softwary, které jsem našel na netu, ale nepodařilo se mi to nikdy zjistit (nejdále jsem se na jednom dostal na celkový čas downloadu a uploadu pro jednotlivé IP adresy). Existuje software, který by to uměl? Jde mi pouze o stručný report za určité časové období, kde by mi to ukázalo množství dat (upload, download) pro jednotlivé IP adresy (PC, mobily). Moc díky.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Měření množství dat na jednotlivých IP adresách

Příspěvek od killerek »

Na tohle potrebujes router, co umi predavat netflow/sflow, pak nejaky slusny stroj s dostatkem mista na disku a na nem SW, ktery ty data z routeru zpracuje a ukaze ti statistiky. Docela usel nfsen jako free tool, ale vyviji se mu uz par let jen backend cast a ne ta frontendova pro webove rozhani.
RadPet
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2021

Re: Měření množství dat na jednotlivých IP adresách

Příspěvek od RadPet »

Hmmm, tak to bude na mě moc složité. Nějaký jednodušší způsob by nebyl :-) ?
Mrazák
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2005
Bydliště: Praha

Re: Měření množství dat na jednotlivých IP adresách

Příspěvek od Mrazák »

Mam Ubiquiti EdgeRouter X, ktery tohle umi, muzes si pak i pro kazde zarizeni zobrazit vyuziti dat podle sluzeb.

Obrázek
PC1: MB: Asus Prime B650-Plus |CPU: R7 7700, Arctic LFII 240mm |RAM: 2x32 GB 6000 CL28 |GPU: RTX 3060 Ti FE |SSD: KC3000 2TB |PSU: Seasonic 850PX |Case: Fractal Define 7 Compact
RetroPC: MB: DFI LP UT nF4 SLI-DR Expert |CPU: AMD Opteron 180 3.0 GHz |RAM: 2x512 MB G.Skill TCCD 600 MHz |GPU: GeForce 7800GTX SLI |HDD 3x WD Raptor RAID0 |Case: TT Armor Jr.
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“