========================= problémy s novým fórem ====

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
Odpovědět
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od Wilik »

Opet jsem promazal prispevky, ktere se netykaji problemu s forem...

Chtel jsem to napsat az pozdeji, kdy bude opravene vsechno, ale trva to... doplneni drivejsiho prispevku:

Nahlasene problemy
- ikonky na hlavní straně, které ukazují přečtenost/nepřečtenost jednotlivých podsekcí nelze téměř od sebe rozlišit - ANO, už jsem reportoval na testu, pry "casem"
- pri vypisu topicu je potreba zmenit lehce barvu kazdeho druheho radku - hotovo
- Uzivatele se ... kartou maji stale zobrazeny avatar pod kartou - hotovo
- môžete dať trocha výraznejšie napr. hrubšie písmo na čas/deň pridania príspevku - po pravde, prijde mi to dostatecne velke, zas tech "vyraznych" prvku je uz dost
- Oranžová ikonka je málo, u subfór je téměř neviditelná - ikona bude u subfor modra
- Reklamu asi omezit nejde, co? Asi nejde, jen Ad-block a pod.
- Ta vyskakovaci reklama je celkem neprijemna... - predano k zapracovani - zde se dusovali, ze by melo byt - zaurguji
- Pozadí okolo fóra by mohlo jít přepnout na černou. - ma tam byt reklama
- změnu barevného schématu nebo změny fontu názvu příspěvků - schéma ne, zmenu barvy temat bych chtel dosahnout - hotovo
- je zde nejaky prepinac jak udelat ten maly text vetsi? Kdyz nechci zoomovat celou stranku? - netusim, mozna pujde zapracovat casem
- problém s notifikacemi do emailu? Chodí mi cca s 8 hodinovým zpožděním - hotovo
- neni sablona v bazaru
- rozbitý vzhled okna "odeslat zprávu" - predano k reseni


Vzhled:
- NENI DARK SKIN - nemusite ho hledat, kazdy to vi/mohl vedet 1,5 mesice, co se spustilo testovani noveho vzhledu
- vedeni PCT (ne admini, ne modi) rozhodlo o vzhledu (oranzova/modra - v paticce je i odkaz na sablonu Arty) - toto se nezmeni, ALE je mozne zmenit zastoupeni oranzovych prvku (jak moc a kde budou videt)

Funkcionalita:
- KAZDY mel moznost si vyzkouset funkcionality... a ano, vsechno co nabizelo stare forum umi i nove, jen to bude napr. vlevo nahore 3 carky v menu
- nove forum prevzalo nastaveni ze stareho - jak ohledne pristupu neregistrovanych uzivatelu (spam), tak rozmeru obrazku
- kdyby se ty obrázky sami zkomprimovali na... - netusim jestli tu takova funkce je, budeme resit casem
- dřív jsem se mohl logem PCT dostat na web, teď mě to posune na forum - hotovo
- text v tagu code mi přijde celkem špatně čitelnej - predano k reseni, zkusime vyraznejsi barvu

K problemum:
- pokud by nekomu nefungovalo prihlaseni (ladilo se v noci a pak i rano po 8h), at da vedet - treba i na email, kdyz se neprihlasi
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od mr.qeg »

Ta moje připomínka zůstala, bez povšinutí. "Poslední příspěvek" v tématu udělat textový odkaz, místo té mini-šipky? Aneb, aby chování z mobile verze bylo globální i na desktopech? Ta minišipečka na dektop verzi je k ničemu, když si to otevřeš na tabletu.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od Wilik »

Aha, sorry - prehlidl jsem... kazdopadne muzes udelat screen toho co myslis? Popravde nemam moc tuseni...
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od zsdx »

Tipuji toto, kurzor je za 'renek1'
Vhodnejsi by bylo dat URL treba na datum+cas. Proste se tak snadno neukliknes a pak nekoukas na uziv.profil ;)

Jo a to rozjete pozadi klidne ignorujte.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od mr.qeg »

Ano, zsdx mě předběhnul. Díky. Na mobilu je to tak, jak popisuje a lepší.
Snímek obrazovky_2021-11-22_14-41-52.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od Raikkonen »

Když se mi zobrazí celostránková reklama, po jejím zavření jsou už všechny příspěvky na té straně označené jako přečtené. Takže kvůli té reklamě nepoznám nové příspěvky a jen to můžu odhadovat podle data a času.
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od x-rated »

já už to tady jednou naťuknul, ale nemohli byste u těch ikonek v modrym menu zobrazovat popisky? zrovna teď sem to řešil na jednom novym fóru a byl to tuning css i s otestováním ani ne na 10 minut 😐 tady je video, jak by to ideálně mohlo vypadat a fungovat na velkym i malym displeji https://www73.zippyshare.com/v/1SQ1CyHz/file.html
třeba ten odkaz na faq nemusí bejt hned na hlavní liště, ale klidně se může přesunout do toho vysouvacího menu vlevo, stejně tak tam může bejt i odkaz na členy a tým - tohle nejsou věci, co by někdo musel mít hned při ruce
taky je zbytečný mít dva odkazy na odhlášení - jeden ikonkovej v liště a druhej ve vysouvacím menu po cvaknutí na ikonku přihlášenýho uživatele
textový popisky sou prostě k nezplacení 🤔
Obrázek
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od mr.qeg »

No většina reklamací, zde byla jednoduchá a max na pář dní, když to vše sečteme dohromady. Ale ta neschopná kontraktorská lopata, co tuto hrůznost podle googlu slepila dohromady určitě bude tvrdit, jak je to minimálně na 2 měsíce práce a nechá si to patřičně zaplatit :-D

Přitom, kdyby se nechal phpBb default bez customizací a max změnilo na PCT barvy, tak by to možná celé dopadlo lépe :oops:
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od x-rated »

výchozí vzhled phpbb je starej snad 15 let a úplně totálně hnusnej, novej vzhled na pctuningu je fajn, jenom to má nějaký drobný mouchy k vyladění 🤔 ale tak je to se všim, chce to čas a trpělivost

btw ještě sem si všimnul, že u těch relativních datumů to z nějakýho důvodu v určitejch případech zobrazuje dvě čárky 🤔 přikláněl bych se ke klasickýmu zobrazování data a času ve formátu d.m.Y G:i, tj např. 22.11.2021 14:30, případně si to může kdokoliv nastavit v ucp.php?i=165 sám, ale globálně by to bylo lepší
Obrázek

jo a ještě taková drobná kosmetická blbost - když se sbalí kategorie, tak je na spodku kousek nezabalenej 🙄 ať to má týpek jednodušší, tady má ty úpravy na videu https://www47.zippyshare.com/v/cfk1lJ5N/file.html, tuning doslova na minutu
Obrázek
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od Wilik »

Doplneni drivejsiho prispevku:

Nahlasene problemy
- Reklamu asi omezit nejde, co? - nejde, jen Ad-block a pod.
- Pozadí okolo fóra by mohlo jít přepnout na černou. - necháme beze změny, ma tam byt reklama
- Ta vyskakovaci reklama je celkem neprijemna... prý vyřešeno - neměla by se vyskytovat
- neni sablona v bazaru


Vzhled:
- NENI DARK SKIN - nemusite ho hledat
- ikonky na hlavní straně, které ukazují přečtenost/nepřečtenost jednotlivých podsekcí nelze téměř od sebe rozlišit - budeme resit casem
- môžete dať trocha výraznejšie napr. hrubšie písmo na čas/deň pridania príspevku - necháme beze změny
- Oranžová ikonka je málo, u subfór je téměř neviditelná - ikona byla zrušena
- rozbitý vzhled okna "odeslat zprávu" - predano k reseni
- "Poslední příspěvek" v tématu udělat textový odkaz, místo té mini-šipky
- mohli byste u těch ikonek v modrym menu zobrazovat popisky
- taky je zbytečný mít dva odkazy na odhlášení
- odkaz na faq nemusí bejt na hlavní liště, ale klidně se může přesunout do toho vysouvacího menu vlevo, stejně tak i odkaz na členy a tým
- když se sbalí kategorie, tak je na spodku kousek nezabalenej - necháme beze změny


Funkcionalita:
- nove forum prevzalo nastaveni ze stareho - jak ohledne pristupu neregistrovanych uzivatelu (spam), tak rozmeru obrazku
- kdyby se ty obrázky sami zkomprimovali na... - netusim jestli tu takova funkce je, budeme resit casem
- text v tagu code mi přijde celkem špatně čitelnej - hotovo
- je zde nejaky prepinac jak udelat ten maly text vetsi? Kdyz nechci zoomovat celou stranku? - netusim, budeme resit casem


K problemum:
- pokud by nekomu nefungovalo prihlaseni (ladilo se v noci a pak i rano po 8h), at da vedet - treba i na email, kdyz se neprihlasi
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od zombux »

už to tu padlo několikrát - dark theme prostě není a nebude, ale browser extension Dark Reader funguje skvěle, a s mírným poladěním parametrů (kontrast, brightness) je výsledek "dost dobrý", jen s pár nedostatky které jdou přehlédnout.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od werygood »

Zmizelo tlačítko u threadů, kterým jsem se dostal na poslední přečtený/první nepřečtený příspěvek. To je bug nebo feature?

Reklama nezmizela -
Obrázek
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od Wilik »

2 zombux - bude, ale až bude tento hotový

2 werygood - jaké tlačítko kde zmizelo? screen pls
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od werygood »

Wilik píše: čtv 9. pro 2021, 23:11
2 werygood - jaké tlačítko kde zmizelo? screen pls
Už jsem to vykoumal. Teď stačí kliknout přímo na ikonu threadu. Dřív to bylo vpravo vedle toho.

Za mě je to změna k lepšímu :)
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od Wilik »

Aha, ze byla odebrana ta mala ikona pred nazvem tematu - ano, protoze ta velka ukazovala na totez...
x-rated píše:btw ještě sem si všimnul, že u těch relativních datumů to z nějakýho důvodu v určitejch případech zobrazuje dvě čárky 🤔 přikláněl bych se ke klasickýmu zobrazování data a času ve formátu d.m.Y G:i, tj např. 22.11.2021 14:30, případně si to může kdokoliv nastavit v ucp.php?i=165 sám, ale globálně by to bylo lepší
Forum ma globalne |D j. M Y|, H:i - tohle pouzivame uz od vzniku...
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od zsdx »

werygood píše: Zmizelo tlačítko u threadů, kterým jsem se dostal na poslední přečtený/první nepřečtený příspěvek.
Taky jsem ho mel chvilicku fuc, ale pomerne zahy se mi vratilo zpet. Minimalne ve vysledcich vyhledavani...
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od pbjun »

Taky nahlásím jednu zjištěnou chybu.
Když si moderátor upraví svůj vlastní příspěvek tak se pod ním neobjeví informace o tom, že byl upravován.

Edit: koukal jsem na jiná fóra a tam se u moderátorů i adminů tyto informace zobrazují takže to musí být nastavením.
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od zsdx »

Co ty oranzovy Pravidla vpravo nahore, kde je vse bile?
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od Wilik »

ObrázekNetusim co mas za styly, ale ja nic krom oficialniho z fora...
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: ========================= problémy s novým fórem ====

Příspěvek od zsdx »

Zadne upravy, ale vyskocilo to az nedavno. Podobne jako u "zaluzii" bych to videl spis na zastaraly nemainstreamovy prohlizec.
Odpovědět

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“