Nelze se dostat do BIOS

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
jiny
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2012

Nelze se dostat do BIOS

Příspěvek od jiny »

Zdravím,
upgradoval jsem desku, cpu a ram a po instalaci windows mi nechtělo nabootovat do windows... nenašlo to žádný připojený disk... tak jsem googlil a našel jsem že tam něco musím něco povolit aby mě to pustilo (mám pocit že to bylo Launch CSM), musel jsem to povolit aby mě to nabootovalo do winu... po nabootovaní mě to ale nechce pustit zpět do biosu a musím vytáhnout CMOS a vyresetovat tím nastavení MB abych se zpět do biosu dostal...

Přes nastavení - Aktualizace - Obnovení a Spuštění s upřesněným nastavením tak tam žádný přístup do BIOSU také nemám.
Po vypnutí Rychlého spouštění v nastavení napájení a stlačení F2/DEL se mi obrazovka sekne před bootováním a nenabootuje ani do windows a musím restart.

Nikdy jsem se s tímto problémem nesetkal, věděl by mi někdo pomoct jak se do biosu dostat bez toho aniž bych musel vždy resetovat BIOS nastavení?
ASUS TUF GAMING Z590-PLUS
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nelze se dostat do BIOS

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nemáš zapojeno něco dalšího do USB? ňáké periferie, hub a pod? Nemá klávesnice v sobě HUB? Tohle "při pokusu o vlezení do biosu mimo fastboot se pc sekne" obvykle značí výtuh během inicializace usb ala nekompatibilní periferie.

Každopádně by jsi měl odpojit vše co jen jde, perfierie krom blávesnice, disky, všechno, v biosu vypnout všechny formy fastbootu a tak. Až ti to bude spolehlivě opakovaně postovat do biosu pak můžeš jít o krok dále.

Tenhle výtuh může bejt způsobenej i umírajícim diskem což evokuje to že ho to "najednou nenašlo".
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze se dostat do BIOS

Příspěvek od H2SO4 »

Nemas nahodou klavesnici od corsairu?
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
jiny
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2012

Re: Nelze se dostat do BIOS

Příspěvek od jiny »

Mockrát díky všem, klávesnici od corsairu nemá, ale pomohlo mi všechno odpojit a nechat zapojenou klávesnici, po tom co jsem to zkusil i s myškou (logitech g pro wireless) tak už mě to tam zas klasicky nechtělo pustit, mockrát díky.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“