Co se děje po připojení LAN kabelu?

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
spider-x
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Co se děje po připojení LAN kabelu?

Příspěvek od spider-x »

Ahoj. Mohl by mi někdo vysvětlit co se děje okamžitě po připojení LAN kabelu mezi počítačem a switchem nebo počítačem a počítačem? Jde mi o to, že si čtu něco o framech a vždy tam je, že počítač odesílá frame ve kterém je už MAC adresa cílového počítače. Jak na to přijde jaká má být ta cílová MAC adresa? Vím, že existuje ARP protokol a díky němu je ve switchi/počítači ARP tabulka, která obsahuje informaci kdo má jakou MAC adresu. Zajímalo by mě jak to celé začíná co se odešle jako první a odkud.

edit: Tak už vím, že první se spustí proces autonegotiation, ale stále nevím co následuje po něm.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Co se děje po připojení LAN kabelu?

Příspěvek od werygood »

Stáhni si Wireshark a můžeš si hrát sám, jak se ti zlíbí.
spider-x
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se děje po připojení LAN kabelu?

Příspěvek od spider-x »

Jo, tak taky postupuju. Jenom jsem to chtěl vidět v nějáký dokumentaci. Nebo abych aspoň věděl co hledat.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Co se děje po připojení LAN kabelu?

Příspěvek od Weslo »

Já bych začal tím, že nastuduješ ISO/OSI, pak bych přešel na ethernet, pak TCP/IP....
https://www.youtube.com/watch?v=uPkmxSikQWg
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“