Obecně smart watch

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Obecně smart watch

Příspěvek od mouldy »

Základam tohle vlákno jako obecný pokec o chytrých hodinkách.

Přidám své zkušenosti. Začínal jsem jako spoustu lidí na Mibandu od Xiaomi, od trojky po 5. Vesměs vždy dělal svou práci dobře, bez problémů a chyb.
S pocitem, že to je úplně základní device jsem přemýšlel o něčem lepším, jako fanda OnePlus jsem si koupil za lepší cenu OnePlus Watch.
Recenze byly tragedie, ale 4 měsíce po vydání jsem si říkal, že to bude už OK, no nebylo... Týká se B62 a B65 update
- Hodinky byly naprosto jednoduché ve všem. Funkčností byly na úrovni hodinek za 2k jen s voláním navíc.
- Cokoliv co měří, měří nepřesně, respektive úplně blbě (zkušenost s B62 a B65 update).
- Tepovka i při uškrcení ruky peakovala o 20-30 výše, než přesné Garmin Fenix 6S, nebo i Miband.
- Měření výšky bylo nepřesné , na vrcholu 1300m hodinky kecaly zhruba o 80-100m. Dementní bylo i to, že počáteční výška na začátku trackingu často neodpovídala té konečné, i když start a konec byl v jednom bodě.
- Neskutečně vyhlazují GPS, jakýkoliv úhyb z trasy ukazují pořád jako rovinku. Na 1km často nepřesnost 50-150m proti Garminu. Samotné zaměření před trackováním často trvalo dost dlouho.
- Hodinky neumí žádné synchronizování, respektive tváří se, že umí Google Fit, ale žádná aktivita se nepropíše. Do Stravy už vůbec ne.
- Samotná aplikace proti MiFit nebo Mobvoi je uplně basic, nic neumí. Základ holý základ. GPS mapa nejde přivlížit, nejde se podívat na jednotlivé km, rychlosti atd...
- Jako plus rozhodně vidím zpracování, vypadají hezky a dražší, než ve skutečnosti jsou a mají 60Hz display, což některý levný mr*ky nemají. Jo a balení vypadá jak pro hodinky za 20 tisíc. :-D
- Co se týče výdrže, při alyas ON a měření všech 24/7, notifikace a občas volání tak 4-5 dní, nabíjení je rychlé.
- Neměří přesně ani spánek, vlastně do něj nezapočítávají vůbec nic. Momenty "vzhůrů" nesedí, často si hodinky myslely, že už spím, ale já byl mezitím na 3km cestě chůzí domů. Nebo při použití budíků v hodinkách se do logu nedostal záznam o "vzhůru" při zmáčknutí.
-B65 update pro mě přinesl jen další a další bugy, přidal spotify, který nefungovalo, hodinky se začaly restartovat, měření tepovky v noci skákalo k 160...Nic nebylo opraveno, jen další bugy,


I celková podpora okolo hodinek a vydávání update je kuriozní. Update vyjde pro Indii, takže ho všichni stahují přes VPN, jenže pro funkci je třeba nové verze OnePlus Health, která v té době ještě nebyla schválená pro Google Play. Takže to všichni stáhli a nefungovalo nic.

Uplně nevím pro koho tyhle hodinky jsou, sice mají 110 aktivit trackingu, ale ani ty základní neměří přesně. Volání umí spolehlivě, ale zbytek je k ničemu.
V tuhle chvíli už je update B67m hodinky už díky bohu nemám, tak nemůžu hodnotit, ale podle fora neopravil opět nic.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od mouldy »

Momentálně zkouším hodinky TicWatch Pro 3 GPS, časem přihodím zkušenosti.
Jaké máte vy?
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od mouldy »

TicWatch Pro 3 GPS
Na hodinky během 3 měsíců používání nepřišla žádná aktualizace. Komunita okolo značky je naprosto bídná, na technické podpoře pracuje klasický člověk-dement-robot.
Ofiko forum zeje naprostou prázdnotou, 99% všech problémů nahlášených uživateli nikdy nebyly opraveny.

Co mě maximálně vytáčí na TicWatch Pro 3 GPS:
- Jsou ve výsledku uplně k hovnu. Žádné překvapení, jako většina těchto gimmick zařízení.
- Často se stává, že mi tepovka vystřeluje k 190, i když jsem v klidu a například pouze trackuju chůzi.
- Mobvoi aplikace je příšerná.
- Pokud trackujete delší aktivitu jako například celodenní tůru, tak je většinou problém aktivitu z hodinek dostat, stuckne se to na "uploading".
- Nadmořská výška je mimo o 0,5km ve všech mobvoi aplikacích. Zajímavé je, že prolinkovaná Strava to ukazuje správně.
- Původní výdrž 3 dny je naprosto nereálná, po 3 měsících zajetého používání je výdrž 1-2 dny.
- Nikdy jsem neměl hodinky pod vodou - vzhledem k tomu, že Reddit je plný vláken o tom, že do hodinek často teče a reklamace se neuznávají.
- Hodinky jako všechny WearOS (krom Samsungu) běží na prehistorickém WearOS 2, takže Google asistent umí něco v češtině, něco v angličtině a často neumí vlastně vůbec nic a vyhodí chybu.
- Prolinkování mezi Strava a Google Fit je příšerné, většinou nefunguje.
- Nejhorší na tomhle všem je technický support, nikdo nikde neodpovídá, nikdo nikde nic neřeší. Koupit si hodinky za 7 litrů a čekat rok na Wear OS 3, který možná něco vyřeší, nedává smysl.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od Atapi »

Díky za recenzi, taky jsem o TicWatch přemýšlel (slušné featury a wear OS za ty peníze), ale nakonec asi skončím u Huawei hodinek. :roll: Největší nevýhoda pro mě je jejich uzavřená platforma (kvůli sportu), ale už to jde aspoň synchronizovat, takže aktivity zaznamenávám skrz huawei appku a doma se to nahraje do stravy. Teď mám jenom jejich náramek teda, ale na to že nestál ani tisícovku tak dobrý, nemá to moc funkcí, ale to co má tam funguje spolehlivě, nestalo se že by se tam něco sekalo nebo to měřilo viditelně blbě atd.
Obrázek
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od mouldy »

Takhle... člověk si načte nějaké recenze, podívá se na youtube, z toho vychází TicWatch jako super skvělé hodinky. Ale prostě nejsou, když to člověk chvíli používá, tak zjistí jaké fatální nedostatky mají.

Snažil jsem se problémy vyřešit. Synchronizace vždycky nějak dopadla, stačí párkrát přepínat připojení, resetnout aplikaci, nebo nahrát další krátkou aktivitu a odešlou se obě.
Nadmořskou výšku jsem chtěl řešit trackováním přes Google Fit. Jenže u toho zas blbne synchronizace se Strava. Navíc jediná appka, co umí zobrazovat na sekundární display hodinek je právě oriho Mobvoi TicExercise.
Ale zase jde pustit více aplikací na tracking najednou. Ale nikdy to neni ideální.
Ve výsledku když si člověk dá jednu k jedné, zjistí, že se na používání hodinek může vykašlat a trackovat přes telefon. A nebo investovat do něčeho, co funguje, například Garmin (mám zkušenost s Garmin Fenis 6S, své funkce zvládají skvěle) nebo Coros, Polar.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od Atapi »

Je to tak no, hlavně pokročilejší sportovní funkce a podporu appek mají vždy top Garminy. Já při sportu naštěstí nejsem extra náročnej, takže i ten náramek mi stačí (tep už umí docela přesně, ne jako dřív kdy tyhle levné hračky měly odchylky v desítkách procent nebo to ani nezměřily) a trasu obstará telefon, ten stejně vždy beru s sebou. Víceméně mi jde hlavně o větší displej s always on, decentní vzhled a abych to nemusel dávat denně na nabíječku, hlavně proto koukám po Huawei. Teoreticky by mi stačila asi i starší řada co je teď za 3K, ale možná počkám na recenze na GT Runner, co z toho vypadne (teprve je začli prodávat v Asii a Rusku a kromě indických unboxingů z youtube o tom ještě moc informací z praxe není).
Obrázek
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od mouldy »

Další střípek ze zážitků s Ticwatch pro 3 GPS.

Měření 7h túry, hodinky ze 100% baterky na 20%.
Aktivita z hodinek nešla dostat, pomocí všeho možného restartování a odpojování se po 4h aktivita v mobvoi aplikaci objevila.
Ve stejnou chvíli se synchronizuje i do stravy.
Kalorie v mobvoi 5500 kcal. Wtf
Kalorie té stejně aktivity ve stravě 2600 cal.
Po výšlapu na Ostrý na Šumavě, hodinky ukazují nadmořskou výšku 1800m.

Tahle sorta produktu by se spíše měla jmenovat jako generátor náhodných čísel.

Co s tím? Vrátit se to nedá. Reklamovat? Za to že to je celé úplně k hovnu?
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od Atapi »

Já si pořídil ve vánoční akci nakonec teda Huawei GT2e. S always on to vydrží cca týden. Tolik hodin aktivit tam teda nemám, spíš tak 2-3 hodiny měřených běhů, chůzi nebo cvičení tam nezapínám. Na tu cenu (2000,-) mi příjdou velmi dobré, kalorie moc neřeším, ale příjdou mi zhruba správně, třeba za včerejšek nějakých 17 tisíc kroků (všechno chůze) a 40 minut posilování a ukazuje to 1100 kcal z aktivit, nadmořskou výšku nevím z čeho to bere (barometr a gps to samozřejmě má), ale když to porovnám s google earth tak to sedí skoro perfektně. Synchronizace s appkou i stravou funguje stále spolehlivě tak jak jsem byl zvyklý z honor bandu, takže fakt nemám výhrad.
Obrázek
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od renek1 »

Já ač nejsem žádný velký sportovec, tak používám už několik let řadu Garmin Fenix a to je teprve zařízení, které obsáhne vše co člověk potřebuje. Sundám je tak průměrně jednou za tři týdny, pokud nemám nějakou větší aktivitu. Jinak je z ruky nedám. Všechno měří přesně, alespoň to co využívám.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od mouldy »

Právě... Přítelkyně má Garmin Fenix 6S. Takže vidím, jak zoufale k ničemu ty mé TicWatch jsou.

Další věc, měření běhu na pásu. Hodinky to změří naprosto blbě, logicky když nepoužijí GPS. Garmin tam má ale volbu nastavit podle údajů z pásu a k tomu použít měření tepovky, takže to pak sedí.
Na TicWatch nesedí vůbec nic. Pro měření sportovních aktivit nejsou. Do vody se s nima v podstatě nedá - viz zamítnuté reklamace na Reddit.
A na nějaké to využití Smart funkci? Google asistent z WearOS 2.0 většinou hodinu chybu. Něco umí v češtině, něco v angličtině. Člověk už ho pak ani nemá snahu používat, když ví, že šance na úspěch je tak 20%.

A nejlepší na tom všem jsou ty YouTube recenze. Krásný barevný, usměvavý, všechno je růžový. Nejlepší android hodinky ever.
Akorát s tím evidentně žádný z tech jutuberu nevylezl z pokoje.
A když například pod poslední video od Geekboye nepíšeš slušně a věčně střet s realitou s TicWatch, tak je komentář nahned smazán.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od Thellwin »

Já jsem si prošel postupně za poslední roky Mi band 2 -> Mi Band 4 -> Mi Band 6 NFC (současné) od Xiaomi.

Beru to jako takový základní nástroj, spíš jen pro orientační změření kroků a notifikace, které jsou super, protože dost často někam vyplňuju sms kódy při dvoufázovém ověření a nemusím furt koukat do mobilu. Na kolo mám apku od Lezyne v telefonu a jiné sporty moc neprovozuju, takže tu sportovně trakovací funkci moc zhodnotit nemohu. Jinak jsem byl se všema vcelku spokojený, akorát teda výdrž postupně klesá. Band 2 vydržel určitě přes 3 týdny, Band 4 tak 14 dní a Band 6 když je zaplá většina měření dává tak týden.

Po čem už delší dobu koukám jsou Garminy Fenix 6X Pro, ale pořád si trochu vnitřně nemůžu obhájit tu cenu a hlavně na kole občas padám a mám trochu strach, že když si někde blbě ustelu, tak je rozbiju a to už celkem zabolí při té ceně ...
Goldnoob team proud member!
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od renek1 »

Thellwin píše: ned 16. led 2022, 10:04 .........
Po čem už delší dobu koukám jsou Garminy Fenix 6X Pro, ale pořád si trochu vnitřně nemůžu obhájit tu cenu a hlavně na kole občas padám a mám trochu strach, že když si někde blbě ustelu, tak je rozbiju a to už celkem zabolí při té ceně ...
Přesně ty mám a teď čekám na Fenix 7x. No a můžu tě ujistit, že já už spadnul z kola několikrát (samozřejmě né na hodinky) a vše v pohodě a ani škrábaneček. Ano jsou dražší, ale já jsem na hodinky ujetej a na ruce mám rád, když už tak už pořádný přístroj, co nemusíš každou chvilku sundávat, co ti měří vše možné, můžeš s nima v pohodě platit atd. Udělej si radost a pořiď si je a uvidíš, že si investoval do kvality.
Náramky jsou pro holky :lol: :lol:
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od Mr.Nigga »

mouldy píše: ned 16. led 2022, 09:58Na TicWatch nesedí vůbec nic.
Z tvé recenze jsem čekal nějaké čínské šitky za 600 a ne hodinky za 6 tisíc. Pročetl jsem si ty diskuse na Redditu ohledně voděodolnosti a teda síla. Aspoň že vypadají celkem hezky
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od elcrys »

Thellwin píše: ned 16. led 2022, 10:04 Já jsem si prošel postupně za poslední roky Mi band 2 -> Mi Band 4 -> Mi Band 6 NFC (současné) od Xiaomi...
Já teď jen ze zvědavosti koupil taky Mi Band 6 NFC (v akci za necelých 800 Kč) především na měření tepové frekvence a SpO2. Když už je to 6. generace, tak jsem očekával, že alespoň základní věci to bude umět spolehlivě.

První překvapení mě čekalo už při četbě manuálu - při měření tepové frekvence by měl být člověk v klidu (?!?!). A skutečně, pokud člověk hýbe při měření rukou a zápěstím tak místo reálných cca 60 tepů/minuta náramek měří 100. Vyloženě zařízení vhodné pro sledování sportovních aktivit.

Druhé překvapení je měření SpO2 - zde už nestačí být v klidu, ale displej má při měření směřovat nahoru. Asi po právu Xiaomi vůbec neumožňuje nastavit periodické měření SpO2. V zásadě SpO2 se pohybuje v celém rozsahu, v závislosti na kvalitě upnutí a "kvalitě" kůže, případně ochlupení atp. Zajímavé je, že Xiaomi dokáže měřit i kvalitu dýchání při spánku, ale to je ráno hodnoceno jen jedním číselným indexem, přičemž není zřejmé, jestli se k němu došlo za pomoci měření SpO2, nebo ne. V každém případě SpO2 není přes noc vůbec zanášeno do grafu.

Zjistil jsem, že opakovatelnost měření se poměrně zvýší, pokud člověk náramek pevně upne a kůže k senzorům po čase pevněji přilne. Každopádně i potom není problém vyrobit si naprosto náhodnou tepovku.

Kdyby to nestálo těch 800, tak to asi vracím, takhle se mi ani nevyplatí s tím někam chodit. Musím říct, že po těchto zkušenostech mám vůbec problém uvěřit jakémukoliv zařízení, které používá k měření tepu či SpO2 stejné principy, až už jde o hodinky za 4k nebo 20k. Co jsem se díval na netu, tak i Garminy mají problém s přesností. No ale zřejmě to svůj účel plní - lidem by asi nestačilo jen tak někam běžet, musí k tomu mít hromadu čísel (byť nesmyslných) a grafů, které jim řeknou, jak jsou skvělí a hlavně se potom můžou mezi sebou porovnávat.
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od madPav3L »

Tak já si na Garmin fenix6 PRO Sapphire nemůžu stěžovat. Tep mně měří celkem dobře. Chodím na EKG, kvůli problémům se srdcem a to co mně tam naměří +/- odpovídá tomu co vidím na hodinkách.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od anarkii »

Já jsem chvilku o Mi Band 6 NFC uvažoval, ale budu-li se držet čistě těch NFC plateb, odrazovalo mně:
Náramek používá 6místný PIN, který zadáváte v aplikaci. PIN bude po vás chtít vždy, když jej sundáte z ruky, nebo po 24 hodinách, podle toho, co nastane dříve. Ale samozřejmě se vám může stát, že si PIN vyžádá jen tak během dne bez sundání náramku, a to bez ohledu na výši placené částky. Bez PINu tak klidně můžete zaplatit třeba 200 000 Kč a následně pro transakci za 3 Kč si PIN vyžádá.
Zdroj: https://www.mesec.cz/clanky/recenze-xia ... ela-co-ma/

A za další nevím, jak bych třeba v Tescu ten náramek nějak komfortně nacpal k terminálu okolo toho Covid plexiskla (podobnej problém bych očekával i v jinde). Vyhodnotil jsem to tak, že používat tel. bude rychlejší.

Jinak používám Honor Band 5 a s tím jsem vesměs spokojenej - výdrž, použití, funkce... Nějakou dobu jsem používal Mi Band 5 a oproti Honoru mi tam vadil nepřesnej gyroskop - např. pro aktivaci displeje jsem musel otočit zápěstí několikrát. Displej mi celkově přišel horší - viditelnost, reakce... Z hlediska designu vypadá Honor taky o něco "hodnotněji", nakolik to v souvislosti s náramkem za pár stovek zní možná trochu divně + uznávám, že tohle měřítko je subjektivní.

V kategorii náramků je imo hodně povedenej Honor Band 6 - kupoval jsem manželce k vánocům a ten větší displej tomu hodně prospěl jak po stránce vzhledu, tak i funkčnosti. Ještě trochu vychytat FW a bude to ideální (např. aktivní widgety).

Kategorie smartwatch mi zatím moc smysl nedává, vzhledem k ceně a výdrži baterie. U náramku bych ocenil pár drobností navíc - možnost čtení těla e-mailu, smazat/označit jako přečtené, nějaký předdefinovaný odpovědi (i pro IM), ale na to si asi musím ještě počkat...
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od mouldy »

elcrys píše: ned 16. led 2022, 20:19 Zjistil jsem, že opakovatelnost měření se poměrně zvýší, pokud člověk náramek pevně upne a kůže k senzorům po čase pevněji přilne. Každopádně i potom není problém vyrobit si naprosto náhodnou tepovku.
Hele když to tak zmiňuješ, na Mibandu jsem neměl problém s měřením čehokoliv, tepovka, Spo2, stres, všechno nějak šlapalo.

Tohle jsem na TicWatch ještě nezmínil, ale ani tohle nefunguje.
Měření stresu i SpO2 potřebuje na TicWatch ruku téměr nehybně v klidu, tzn realita a praxe je taková, že stres i SpO2 to změří jen párkrát za den. Doslova za poslední 4 dny mám změřeno 1-3x stres i SpO2. K čemu to je?!!!
Narozdíl od Mibandu, kterej to v pohodě zvládal i několikrát za hodinu a bylo přesně vidět, kdy měl človék pracovní meeting.
I v tomhle je TicWatch uplně k hovnu.

Jsem z tohohle produktu nechutně frustrován a nasrán. Prodat to nejde, protože bych musel jít s cenou tak na 3k, tzn obří ztráta. Můžu to vzít a rozmlátit o zem. :evil:
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od fmx rider »

Fenix 6 ma spatnou presnost gps a meri pri behu blbe tep, protoze jsou tezke a moc skacou.
Kdo chce sportovat a ne si na to jenom hrat, tak rozhodne rada Forerunner. Sice plastove ale taky lehke, presne merici a s lepsi gps nez fenixy.
Apple watch maji presne senzory i gps a umi toho fakt hodne, ale pro narocnejsi sportovani nepouzitelne, baterka tragedie.
Polar, Suunto, Coros oproti Garmin meh. Ale divam se na to z pohledu hodinek jako sporttesteru a ne jako chytrych hodinek.
Lumik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. zář 2009

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od Lumik »

Měl jsem F5, pak F6X PRO a teď Tactix Delta PRO. Garmin má skvělou apku a podporu a hodinky vydrží fakt mrtě - myšleno jak baterka, tak odolnost jako taková. Ale jak tu bylo zmíněno, GPS je dost průměr, stačí zaběhnout někde pod stromy (třeba jen co stojí vedle u cesty i bez listí) a hned ukazují jiné tempo apod, protože nemají jasnou GPS. Jde aktivovat buďto GPS, GPS+Glonass nebo GPS+Galileo, nejdou všechny najednou, což je škoda. Co se týče měření tepu, hodinky nemají problém, pokud držíte delší dobu určité tempo/tep, ať už chůze nebo běh. Ale pokud běháte nějaké sprinty, kruhový trénink, CF apod., kdy jsou rychlé výkyvy tepovky, tak tam mají problém a možností je jedině hruďák. Snímač špatně bere rychlé změny a klidně se stávalo, že zatímco jsem měl pocit, že mi vyskočí pumpa z těla, tak hodinky jely např. na tepu 100 a když jsem zastavil, tak po 2 minutých jsem měl najednou přes 160. Zrovna zmiňovaný Coros je, co se týče GPS i snímačů, mnohem dál a alespoň dle recenzí/srovnání, by si mohl vzít Garmin příklad.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Obecně smart watch

Příspěvek od Thellwin »

renek1 píše: ned 16. led 2022, 11:26 ... Náramky jsou pro holky :lol: :lol:

Nj, ale když to ztratíš/rozbiješ tak je ti to jedno. Naposled, když jsem si lehnul v lese na kole, jsem si nevšiml, že mi tam vypadly brýle a z ruky se mi odepnul Mi Band 4. První jsem zjistil ty brýle, tak jsem se vrátil po trailu do kopce asi 300 metrů a brejle našel. Pak už jsme kousek odjeli a najednou koukám, že nemám ten náramek. Nebýt kámoše, co mě přesvědčil, tak bych se rozhodl se pro něj nevracet a koupil si novej za pár stovek :D

No vzhledem k tomu, že Fenixy 7 jsou skoro za dveřmi, tak počkám až vyjdou a pak uvidím, minimálně aspoň ty 6ky by mohly být levnější.

...

Jinak co se týče Mi Bandu 6 a NFC, tak to zatím podporuje nativně snad jenom ČSOB a mBanka ostatníma se dá platit jen přes nějakou další službu (Curve nebo jak se to jmenuje). Zatím si vystačím s telefonem, ale časem bych to chtěl zprovoznit jako takovou nouzovku.
Goldnoob team proud member!
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“