Vyměnit zdroj, nebo ne?

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
mixmix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2011
Bydliště: Vysočina

Vyměnit zdroj, nebo ne?

Příspěvek od mixmix »

Ahoj,
po cca 7/8 letech plánuji upgrade PC (MB+PU+RAM) a zvažuji jestli vyměnit i původní zdroj Seasonic SS-850HT-F3, myslím si, že je to kvalitní zdroj, měl by mít záruku na 10 let, nedošlo k žádným problémům a běžné vytížení tak na 50%.

Mám nahnutý rozpočet, a rád bych výměnu zdroje odložil, je to rozumné :?: :!:

V případě nutnosti pořízení zdroje, doporučíte jeden z nich cena max 1500Kč? Pojede zatím 11400F + gtx970 (s možností budoucího upgrade na 2060/3060)

Seasonic S12III-650 - 650W https://www.czc.cz/seasonic-s12iii-650- ... 5a/produkt
SilentiumPC Supremo M2 Gold - 550W https://www.czc.cz/silentiumpc-supremo- ... 46/produkt

DÍKY za rady
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Vyměnit zdroj, nebo ne?

Příspěvek od -Vladimir- »

Zdravím,
odpovím jednoduše - než abyste bral jeden z těch odkazovaných zdrojů (příp. jiný model podobné kvality), radši si nechte ten současný.

Kdybyste uvažoval minimálně o Seasonic Focus+, Corsair RMx, BQ Straight Power 11 a podobných (o udávaném výkonu min. 650W), tak to už je jiná, ty bych až tak nerozmlouval. Jen žádný takový nebude stát míň jak 2500 Kč.
ignorelist: Stratos (již trvale)
maricek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2016

Re: Vyměnit zdroj, nebo ne?

Příspěvek od maricek »

Jestli máš nahnutý rozpočet a tenhle zdroj nevykazuje žádné problémy, tak bych se nebál ho tam ještě chvíli nechat, je to dobrý zdroj... Zase je otázka zvážit, jestli se do budoucí výměny dokopes a bude se ti chtít v sestavě znovu dělat cabel managment..
mixmix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2011
Bydliště: Vysočina

Re: Vyměnit zdroj, nebo ne?

Příspěvek od mixmix »

-Vladimir- píše: stř 17. lis 2021, 17:06 Zdravím,
odpovím jednoduše - než abyste bral jeden z těch odkazovaných zdrojů (příp. jiný model podobné kvality), radši si nechte ten současný.

Kdybyste uvažoval minimálně o Seasonic Focus+, Corsair RMx, BQ Straight Power 11 a podobných (o udávaném výkonu min. 650W), tak to už je jiná, ty bych až tak nerozmlouval. Jen žádný takový nebude stát míň jak 2500 Kč.
Tohle jsou asi pro mě trošku OP zdroje, vzhledem k tomu, že sestava bude i5 11400f a prozatím GTX970, v budoucnu třeba 2060 (tohle není letopočet, ale se současnými cenami vydrží).

Ještě jsem uvažoval nad Seasonic CORE GM-650, v extrémním případě max Seasonic FOUS GOLD-750 (je levnější než 650),

Jestli máš nahnutý rozpočet a tenhle zdroj nevykazuje žádné problémy, tak bych se nebál ho tam ještě chvíli nechat, je to dobrý zdroj... Zase je otázka zvážit, jestli se do budoucí výměny dokopes a bude se ti chtít v sestavě znovu dělat cabel managment..
To by mi nevadilo, spíš se bojím, aby mi to zdroj neupekl
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Vyměnit zdroj, nebo ne?

Příspěvek od -Vladimir- »

mixmix píše:Tohle jsou asi pro mě trošku OP zdroje, vzhledem k tomu, že sestava bude i5 11400f a prozatím GTX970, v budoucnu třeba 2060 (tohle není letopočet, ale se současnými cenami vydrží).
V pohodě, může být. No a s tou 2060 - uvidíme za dalších 39 let :mrgreen:
mixmix píše:Ještě jsem uvažoval nad Seasonic CORE GM-650, v extrémním případě max Seasonic FOUS GOLD-750 (je levnější než 650),
Jak už psal maricek, pokud nedává na sobě znát, že je před smrtí (je to S12D, tedy o trochu výše než tehdejší S12II (možná se pletu a S12D se třeba tolik nepovedla) a byla to řada kvalitních zdrojů), tak není důvod si jej nenechat. Pokud by začal být problémový, pak třeba ten zdroj, co jste uvažoval https://www.czc.cz/seasonic-core-gm-650 ... 3a/produkt je to téměř Focus, tak bude vždycky dobrej 8-)
ignorelist: Stratos (již trvale)
mixmix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2011
Bydliště: Vysočina

Re: Vyměnit zdroj, nebo ne?

Příspěvek od mixmix »

Děkuji moc za rady, nakonec jsem se rozhodl pořídit ten Seasonic CORE, hlavně abych několik let klid a taky se mi udělá pořádek ve skříni, ta 850 má spoustu přebytečných větví, které jenom zavazejí.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“