přechod z HDD na SSD

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Uldred
Nováček
Nováček
Registrován: 20. lis 2021

přechod z HDD na SSD

Příspěvek od Uldred »

Dobrý den,

Mám starší notebook značky Packard Bell. Chtěl jsem provést změnu z HDD na SSD, tak jsem začal sledovat různé návody jak na to a provedl jsem to následovně..
Disky jsem zapojil do PC a stáhnul jsem si program Macrium Reflect, kde jsem naklonoval původní HDD na SSD. Bohužel když zapojím SSD do notebooku, tak mi vyskočí modrá obrazovka kde je napsáno ,,Your device ran into a problem and needs to restart,,. Zkoušel jsem to spustit přes boot, ale také mi to nejde spustit. Nevíte kde by mohl být problém? Podle videí na YouTube s tím nikdo neměl problém. Napadá vás co může být za problém a jak ho vyřešit?
Děkuji
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: přechod z HDD na SSD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle mělo fungovat. Buďto to klonovací program pohnojil (ten tvůj neznám osobně používám Acronis), nebo se změnilo ještě něco jiného v nastavení.

Pokud jsou oba disky sata a nezměnilo se nastavení řadiče (ala zůstal na AHCI) tak by to při korektnim klonu mělo nabootovat. Ještě si dej pozor na to jak bootoješ klonovací program, pokud je OS nainstlaovaj v EFI režimu tak jej taky bootuj jako EFI, pokud v legacy tak v legacy. Acronis si třeba podle toho určuje jak bude target filesystem vypadat a pokud se to liší or originalu tak během toho klonu provede konverzi MBR na GPT třeba.

Samo sebou před klonem se ujisti že nemáš třeba zepnutej secureboot, nebo ňáký HW šifrování. Nenapsal jsi co máš přesně za PC takže těžko hodnotit jak je starej a jaké jsou tam vůbec možnosti.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“