Rada ohledně SSD disku díky

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
MartinCZ80
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2011
Bydliště: Praha/Mladá Boleslav

Rada ohledně SSD disku díky

Příspěvek od MartinCZ80 »

Dobrý den jelikož jsem nedávno přišel o pc tak si na rychlo stavím něco nového a potřebuji poradit s výběrem SSD disku do slotu M.2 do ted jsem měl ssd disk do slotu SATA (2,5)
Deska je ASUS PRIME H510M-A a procesor bud i3 10100f (10105f) případně později i5
Na disku bude systém a hry nic jiného, videa,foto a hudba bude na druhém disku klasický plotnový.
Disky mezi kterými vybírám jsou:
WD Blue SN570 1TB
Apacer AS2280P4 1TB
ADATA XPG GAMMIX S50 Lite 1TB
Samsung 980 1TB
Kingston KC2500 1TB

Takže děkuji za rady, návrhy a případné připomínky.
Díky moc za pomoc.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně SSD disku díky

Příspěvek od python.p »

KC2500
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Rada ohledně SSD disku díky

Příspěvek od radekhgt »

Ak ti nevadi m2 s chladičom, tak by som uvažoval o tomto

Corsair MP600 CORE 1TB

https://www.alza.cz/corsair-mp600-core- ... 03.htm?o=7

Je to PCIe 4.0 za velmi slušnú cenu, sam som si ho objednal pod konar :mrgreen:
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Rada ohledně SSD disku díky

Příspěvek od fmx rider »

Proboha ten MP600 Core s QLC shitem na system fakt nee a vlastne na nic.. Z vyberu jasne KC2500.
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Rada ohledně SSD disku díky

Příspěvek od radekhgt »

fmx rider píše: stř 15. pro 2021, 23:20 Proboha ten MP600 Core s QLC shitem na system fakt nee a vlastne na nic.. Z vyberu jasne KC2500.

S QLC- cooo? :mrgreen: Co mi ušlo?

Edit : trošku som to prebehol a nemam pocit ze ako bežného užívateľa ma niečo taketo má obmedzovať... V mojom pripade bude MP600-ka určená len na hry, na system mam niečo iné.
Ale na druhej strane chapem, ak ma byt určený na win tak by som siahol niekde inde :wink:
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Rada ohledně SSD disku díky

Příspěvek od fmx rider »

Nezlob se na me, ale ty radis neco o cem vis prd. Temer libovolna konkurence s TLC cipy udela lepsi sluzbu nez primo tragicky Corsair s QLC. Ten disk zapisuje cca 250mb/s po vycerpani cache, aspon teda 2tb verze. Jak po nem budes chtit vic veci najednou, tak budes mi pomalejsi disk, nez jsou TLC se sata rozhranim.
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Rada ohledně SSD disku díky

Příspěvek od radekhgt »

"Nezlobim se" ale slova ze viem o tom prd si nechaj na nikoho ineho.
Uz by som chcel vidiet ako dotyčný pri uvedej zostave pociti nejaky rozdiel ci ma nejaky disk QCL ci TCL ci TDI... Ale hádať sa nebudem. Koniec OT
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
MartinCZ80
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2011
Bydliště: Praha/Mladá Boleslav

Re: Rada ohledně SSD disku díky

Příspěvek od MartinCZ80 »

Corsair MP600 CORE 1TB

Chladič nevadí ale nelíbí se mi tam ty QLC čipy mají nižší životnost než TLC a proto jsem se rozhodl pro ten Kingston KC2500 1TB
Jinak díky všem.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“